Obóz Zakopane 2022: dzień 1, 2

Właśnie rozpoczynają się ferie szkolne dla województwa mazowieckiego. Jest to odpowiedni czas na organizację obozu zimowego i z tej opcji skorzystała drużyna Józefovii 2007 dowodzona przez trenera Dominika Dukalskiego. Kierunek? Zakopane!

Ekipa 24 zawodników, będąca pod okiem trzech trenerów - Dominika Dukalskiego, Mateusza Szymańskiego i Mateusza Rowickiego, wyruszyła autokarem w drogę do stolicy polskich Tatr w sobotę o godzinie 7:50. Podróż przebiegła bez niespodziewanych przygód i wczesnym popołudniem zespół był już na miejscu.

Jeszcze tego samego dnia drużyna odbyła pierwszy trening na dobrze jej znanych obiektach API. Józefowianie mają dobre wspomnienia związane z boiskiem na Pardałówce. W zeszłym roku dwukrotnie wzięli udział w slinie obsadzonym turnieju API Cup i w obu przypadkach zakończyli zawody na trzecim miejscu.

Niedzielną pobudkę zarządzono na 6:50 i dzień rozpoczęto od rozruchu, a następnie śniadania. Jeszcze przed południem zespół odbył trening motoryczny. Pogoda nie rozpieszczała - w Zakopanem cały czas padał śnieg i mocno wiało. Wszystkiemu winny był szalejący nad Polską orkan "Nadia".

Po takich zajęciach zawodnicy posilili się rozgrzewającym obiadem, a po południu czekał ich kolejny trening - tym razem techniczno- taktyczny.

- Porywisty wiatr i ciągłe opady śniegu utrudniają nieco pracę, ale stawiamy czoła pogodzie i mimo wszystko wykonujemy ciężką pracę. Mamy nadzieję przyniesienie sporo owoców - przekonywał trener Dukalski.

Poniedziałek nie będzie stał pod znakiem samych treningów, ale też atrakcji. Śledźcie nasze social media i wypatrujcie kolejnych relacji na naszym serwisie.