Obóz Ostróda 2022: dzień, 5, 6, 7

Zapraszamy na kolejne podsumowanie minionych dni obozu Józefovii 2007 w Ostródzie. Było mocno sparingowo, ale nie zabrakło także atrakcji pozapiłkarskich.

W czwartek zastosowano manewr z wtorku. Po śniadaniu zespół podzielono na dwie grupy – pierwsza odbyła trening motoryczny na siłowni, a druga rozegrała mecz z AP Ostróda. Spotkanie z gospodarzami zakończyło się wysokim zwycięstwem józefowian. Popołudnie podopieczni trenera Dominika Dukalskiego spędzili na poznanym dzień wcześniej aquaparku Aqua Ostróda. Szkoleniowcy Józefovii to nie tylko trenerzy piłkarscy, ale przede wszystkim wychowawcy. Wieczorem trener Dukalski przeprowadził z zawodnikami pogadankę na temat uzależnień od alkoholu i narkotyków.

Piłkarze z Józefowa spędzili piątkowe przedpołudnie inaczej jak dotychczas. Po rozruchu i śniadaniu obozowicze nie udali się na boisko, lecz nad jezioro. Przyjemnie było pomoczyć nogi w wodzie, a część niektórzy zanurzali się głębiej. Po obiedzie zastosowano znany już plan z poprzednich dni. Jedna grupa rozegrała mecz z Olimpia Elbląg, z kolei druga grupa odbyła w tym czasie trening. Na boisku w Ostródzie królowała Józefovia, która pokonała „Olimpijczyków” aż 8:3. Hattrickiem popisał się Jakub Sierakowski, dublet ustrzelił Oskar Martens, a po jednej bramce dołożyli Jakub Pytlarczyk, Patryk Urbaniak oraz Erykh Mikanovich. Po meczu i kolacji rozegrano dodatkowo gry uzupełniające.

Plan na sobotę wyglądał następująco. Po tradycyjnym rozruchu o 7:30 i śniadaniu, zawodników czekał kolejny dzień wytężonej pracy. Ekipę ponownie podzielono – podczas gdy jedna grupa pracowała w pocie czoła na treningu, druga rozgrywała mecz z innym mazowieckim zespołem przebywającym na mazurskim obozie – Wkrą Pomiechówek. Józefowianie po dwóch bramkach Patryka Urbaniaka i trafieniach Andrzeja Czerniawskiego, Macieja Krawczyka oraz samobójczemu zwyciężyli 6:0. Piłkarze dokładnie zapoznali się z lokalnym boiskiem, jak również z tamtejszym jeziorem. Nadszedł czas, by poznać lokalną kulturę i historię. W tym celu panowie udali się do Muzeum w Ostródzie, którego siedzibą jest XIV-wieczny zamek pokrzyżacki. Muzeum gromadzi pamiątki związane z przeszłością Ostródy, poświecone życiu codziennemu mieszkańców miasta i regionu. Wieczorem obozowicze wybrali się w rejs statkiem szlakiem Drwęcy do Jeziora Pauzeńskiego. Rejs zaczynał się w centrum Ostródy z przystani, która będzie również była przystankiem końcowym. Podczas wycieczki przepłynięto przez śluzę Ostróda, a tuż za śluzą wpłynięto na wspomniane na Jezioro Pauzeńskie - bogate w urozmaicone zatoki i półwyspy.

PARTNER TECHNICZNY