O sześć punktów w Raszynie

W sobotę 2 września odbędzie się mecz 6. kolejki IV ligi pomiędzy KS Raszyn a Józefovią. Starcie zostanie rozegrane na stadionie im. Kazimierza Jedynaka, a pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 13:00.

KS RASZYN (17. miejsce, 2 punkty)

• KS Raszyn to jedyny obok Drogowca zespół, który nie zaznał smaku zwycięstwa w bieżących rozgrywkach. Najbliższy rywal Józefovii zgarnął w sumie 2 oczka w starciach z Mazurem Karczew (2:2) i z Sokołem Serock (0:0). W pozostałych meczach zanotował porażki: z Mszczonowianką (0:2), Mazovią Mińsk Mazowiecki (0:4) i Hutnikiem Warszawa (1:3).
  • Podział punktów Raszyna z Sokołem był pierwszym bezbramkowym remisem tej drużyny od 38 spotkań. Raszynianie raz ostatni zremisowali 0:0 w starciu 1. serii gier poprzedniego sezonu IV ligi z Ząbkovią Ząbki.
  • Drużyna z Raszyna nie przegrała z Józefovią w XXI wieku. Bilans ligowych rywalizacji pomiędzy tymi klubami to 4 zwycięstwa raszynian i 1 remis.

JÓZEFOVIA (11. miejsce, 6 punktów)

• Piłkarze znad Świdra na otwarcie sezonu przegrali z Sokołem Serock 0:3, następnie józefowianie zwyciężyli 2:1 z Drogowcem Jedlińsk. Niestety, kolejne mecze zakończyły porażkami - 0:4 z KS CK Troszyn oraz 0:3 z Błonianką Błonie, lecz w minioną środę podopieczni trenera Damiana Politańskiego zwyciężyli z Oskarem Przysucha 2:1.
  • Zwycięstwo we wspomnianym meczu z przysuszanami zapewniła bramka w 4. minucie doliczonego czasu gry zdobyta przez Tobiasza Filochowskiego. Gole na wagę kompletów punktów w doliczonym czasie gry to nie pierwszyzna dla Józefovii dowodzonej przez trenera Politańskiego. W 2016 roku bohaterem meczu z SEMP Ursynów był Robert Rokicki (1:0). Legendarny zawodnik „Józy” został także zapamiętany z trafienia dającego wygraną w meczu z Milanem Milanówek w 2019 roku (1:0). W tym samym sezonie Krzysztof Banaszek ustalił wynik meczu ostatniej kolejki z LKS Chlebnia (3:2). W 2021 roku Tobiasz Filochowski strzelił w końcówce meczu z KS Halinów na 3:2, ale wynik został ustalony jako walkower dla rywala. Nie lada wyczynem józefowian była wygrana z Żyrardowianką (2:0), a bramki zdobyli Ignacy Ognicha i Jakub Malinowski – odpowiednio w 91. i 94. minucie.
  • W poprzedniej rundzie w barwach KS Raszyn występował letni nabytek Józefovii Tomasz Okleka. Boczny pomocnik zagrał 12 meczów w IV lidze, a ponadto 3-krotnie w raszyńskich rezerwach, które także rywalizują w A klasie. 19-letni Okleka w przeszłości był graczem Football Talents, SEMP Warszawa, Delty Warszawa, Znicza Pruszków i Żbiku Nasielsk.

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się w kwietniu 2021 roku. KS Raszyn już w po 27 minutach gry prowadził z Józefovią 3:0, po bramkach Kacpra Kępki, Krzysztofa Pikusa i Olafa Uziębły. Zespół z Józefowa było stać tylko na odrobienie dwóch trafień, za sprawą Jakuba Piotrzkowicza i Sory’ego Ibrahima Keity i trzy punkty ostatecznie zostały w Raszynie.

Rezerwy Józefovii udadzą się do Karczewa. Podopieczni trenera Marcina Makulca zagrają na wyjeździe z Mazurem II, w ramach 3. kolejki Expressdruk A Klasy. Mecz w niedzielę 3 września o 12:30 na stadionie przy Trzaskowskich 1.

MAZUR II KARCZEW (6. miejsce, 4 punkty)

• Początek ligowego sezonu w wykonaniu karczewskich rezerw to remis 0:0 z Victorią II Sulejówek i wygrana z Drukarzem II Warszawa 4:2. Wcześniej Mazur II wyeliminował w rozgrywkach pucharowych Victorię Głosków (5:1) i czeka na rywalizację z MKS Polonią Warszawa.
  • 6 – od tylu ligowych spotkań Mazur II nie doznał porażki. Prócz wymienionych spotkań tego sezonu z Victorią i Drukarzem, w poprzedniej kampanii drugi zespół znad Moczydła wygrał z Marymontem Warszawa 5:1, Drukarzem II 4:1, Wisłą Maciejowice 3:0 i Orłem Parysów 6:0.

JÓZEFOVIA II (9. miejsce, 2 punkty)

• Podopieczni trenera Marcina Makulca na start rozgrywek A klasy zremisowali z KS Wesoła 3:3 i Victorią II Sulejówek 2:2. Po raz 2. w tym roku Józefovia II dzieliła się punktami w następujących po sobie kolejkach. W maju zremisowała 4:4 z Marymontem, a tydzień później 1:1 z Drukarzem II.
  • W pierwszych kolejkach mieliśmy okazję obserwować 3 nowych zawodników. 21-letni Miłosz Włodarczyk, który wszedł z ławki w meczu z Victorią to wychowanek „Józy”. Podobnie jak 18-letni Damian Witan, który ma na swoim koncie także występy w młodzieżowych drużynach Delty Warszawa. W starciu w Karczewie oczy będą zwrócone na 17-letniego napastnika Fabiana Kota, który piłkarsko wychował się w Mazurze. Letni nabytek józefowian wpisał się na listę strzelców w Wesołej.

• W zeszłym roku Mazur II pokonał u siebie Józefovię II 3:1 po bramkach Witkowskiego, Zembola i Avu, Jedyne trafienie józefowian było autorstwa Juliana Jacqueta.

MECENASOWIE SPORTU
SPONSOR GŁÓWNY AKADEMII MLKS JÓZEFOVIA