Nie schodzić ze zwycięskiej drogi

Napędzony dwoma zwycięstwami józefowski zespół podejmie czwartoligowego stałego bywalca. W sobotę 9 września odbędzie się mecz 7. kolejki IV Ligi pomiędzy Józefovią a Wilgą Garwolin. Starcie z garwolinianami zostanie rozegrane na stadionie przy Dolnej 19, a pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 14:00.

JÓZEFOVIA (10. miejsce, 9 punktów)

• W ostatnich 5 meczach józefowianie odnieśli 3 zwycięstwa. W 2. kolejce piłkarze znad Świdra pokonali Drogowiec Jedlińsk 2:1, następnie ulegli 0:4 KS CK Troszyn i 0:3 Błoniance Błonie, lecz w kolejnych spotkaniach pokonali Oskar Przysucha 2:1 i KS Raszyn 4:2. Tym samym po raz 4. w historii występów w IV lidze Józefovia zwyciężyła w co najmniej 2 meczach z rzędu (sierpień 2012 - Wulkan Zakrzew 2:1 i UKS Łady 3:0; wrzesień-październik 2012 – Pogoń II Siedlce 3:1 i Sparta Jazgarzew 1:0; listopad 2012-kwiecień 2013 – Polonia Iłża 5:0, Mazowsze Grójec 4:2 i Wulkan 3:0).
  • Mikołaj Adamiak jako ostatni z drużyny mógł zaznać odpoczynku od oficjalnego grania. Przed meczem z Raszynem kapitan Józefovii miał „w nogach” komplet 630 minut, na które złożyły się 5 ligowych kolejek i 2 mecze pucharowe. Dopiero w starciu z KS Raszyn „Eto” opuścił 45 minut drugiej połowy.
  • W składzie „Józy” znajdziemy 3 graczy, który w przeszłości rywalizowali w barwach Wilgi Garwolin. W latach 2014-18 drużynę ze Sportowej reprezentował Rafał Macioszek, a w latach 2015-17 – jego starszy brat Michał. Wychowankiem Wilgi jest Wojciech Migas, który występował w Garwolinie do 2019 roku. Następnie został wypożyczony do Orła Unin, skąd trafił nad Świder.

WILGA GARWOLIN (11. miejsce, 8 punktów)

• Garwolinianie grają w kratkę. Po remisie 1:1 z Mazurem Karczew, ulegli 1:2 Mszczonowiance Mszczonów. W kolejnym meczu urwali punkty Mazovii Mińsk Mazowiecki remisując 2:2, by w następnej serii gier polec na Marymonckiej z Hutnikem Warszawa 1:2. W miniony weekend piłkarze trenera Karola Zawadki zwyciężyli z Sokołem Serock 3:0.
  • W ligowych spotkaniach z udziałem Wilgi pada najmniej bramek – 16, z czego 9 zdobyli piłkarze z Garwolina. Daje to średnią 2,67 gola na mecz. Dla porównania w meczach Józefovii padły 22 bramki (8 goli józefowian; średnio 3,67 gola na mecz).
  • Najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem Wilgi jest urodzony w Garwolinie jej wychowanek Grzegorz Piesio. To legendarny zawodnik występującego wówczas w I lidze Dolcanu, w barwach którego rozegrał blisko 150 meczów. Piesio występował także na zapleczu ekstraklasy w Zniczu Pruszków i GKS Katowice. Piesio ma także na swoim koncie występy w krajowej elicie w Górniku Łęczna i Arce Gdynia, z którą sięgnął po Superpuchar Polski.

• Po raz ostatni Józefovia podejmowała Wilgę w październiku 2013 roku. Wówczas zespół znad Świdra pokonał garwolinian 4:1 dublecie Kamila Kucharskiego i trafieniach Adama Krupińskiego oraz Daniela Dylewskiego. Jedynego gola dla Wilgi strzelił Sebastian Papiernik.

Relacja i wynik na żywo z meczu Józefovia – Wilga Garwolin na regiowyniki.pl.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2013/14

Józefovia 4-1 Wilga Garwolin
Wilga Garwolin 1-1 Józefovia
IV liga, Sezon 2019/20
Wilga Garwolin 1-0 Józefovia
----------------------------------------------------------
WYGRANE JÓZEFOVII: 1 (w Józefowie: 1)
WYGRANE WILGI: 1 (w Józefowie: 0)
REMISY: 1 (w Józefowie: 0)
BRAMKI JÓZEFOVII: 5 (w Józefowie: 4)
BRAMKI WILGI: 3 (w Józefowie: 1)

Po meczu czwartoligowców, w sobotę 9 września o 16:15 Józefovia II rozegra ligowy mecz przed własną publicznością. Rywalem podopiecznych trenera Marcina Makulca w 4. kolejce Expressdruk Klasy A będą rezerwy warszawskiego Drukarza.

JÓZEFOVIA II (12. miejsce, 2 punkty)

• Drugi zespół z Józefowa wciąż czeka na zwycięstwo w tym sezonie A klasy. Piłkarze trenera Marcina Makulca zremisowali 3:3 z KS Wesoła, 2:2 z Victorią II Sulejówek, a w poprzedniej serii gier przegrał 1:3 z Mazurem II Karczew.
  • 3 z 4 ostatnich sezonach A klasy Józefovia II rozpoczęła sezon od 3 meczów bez wygranej. W poprzednim sezonie „Dwójka” miała na tym etapie sezonu już 6 punktów, natomiast w sezonie 2021/22 drużyna znad Świdra na start przegrała 0:3 z Borem Regut, 2:3 Wilgą II Garwolin i 0:5 z Ząbkovią II Ząbki. Z kolei w sezonie 2020/21 rezerwy Józefovii w pierwszych kolejkach uległy PKS Radość 1:3, zremisowały z Amigos 2:2 i zanotowały porażkę 1:3 z Vulcanem Wólka Mlądzka.

DRUKARZ II WARSZAWA (10. miejsce, 3 punkty)

• Do Józefowa przyjedzie Drukarz II, który po porażkach 1:4 z KS Glinianka i 2:4 z Mazurem II, przełamał niemoc zwyciężając 4:1 z Targówkiem 1953 Warszawa.
  • Rezerwy stołecznego Drukarza nie zremisowały od 16 wyjazdowych meczów ligowych. Ostatnim terenem z którego warszawianie wywieźli 1 punkt są Maciejowice, gdzie w czerwcu 2022 roku zremisowali z miejscową Wisłą 3:3.

• W zeszłym roku józefowianie zwyciężyli u siebie z Drukarzem II aż 8:0. Po 2 bramki zdobyli Tobiasz Filochowski i Ignacy Ognicha, a po golu dołożyli Maciej Kruszewski, Dominik Krzywda, Jakub Kita i rywal, który trafił do własnej siatki.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2021/22
Józefovia II 0-0 Drukarz II Warszawa
Drukarz II Warszawa 2-2 Józefovia II
A klasa, Sezon 2022/23
Józefovia II 8-0 Drukarz II Warszawa
Drukarz II Warszawa 1-1 Józefovia II
----------------------------------------------------------
WYGRANE JÓZEFOVII: 1 (w Józefowie: 1)
WYGRANE DRUKARZA: 0
REMISY: 3 (w Józefowie: 1)
BRAMKI JÓZEFOVII: 11 (w Józefowie: 8)