Nasi zawodnicy grają w stolicy

W najbliższą sobotę 4 maja drużyna Józefovii powalczy o ligowe punkty w pojedynku z KTS Weszło. Spotkanie 26. kolejki IV ligi na stadionie Hutnika przy ul. Marymonckiej 42 rozpocznie się o godz. 14:00.

KTS WESZŁO (6. miejsce, 54 punkty)

• Za “Weszlakami” burzliwy okres. Po porażce 1:4 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w ⅛ wojewódzkiego finału Pucharu Polski podziękowano za współpracę trenerowi Piotrowi Kobiereckiemu, którego zastąpił duet Marcin Burkhardt - Bartłomiej Grzelak, którzy rozpoczęli sterowanie zespołem od przegranej 2:4 z Mszczonowianką Mszczonów. W kolejnym meczu Weszło pokonało 4:0 Mazovię Mińsk Mazowiecki, by następnie ulec 1:2 Hutnikowi Warszawa, a w ostatniej kolejce pokonał 4:0 Sokół Serock.
  • Tylko 1 remis na 71 meczów w roli gospodarza zanotowało KTS Weszło. Jedynym zespołem, który podzielił się punktami na terenie zespołu prezesa Krzysztofa Stanowskiego był Amigos Warszawa, który zremisował 2:2 w rozgrywkach B klasy w 2018 roku.
  • 24 - tyle bramek w rundzie rewanżowej zdobyli piłkarze KTS. Nikt przed tą kolejką nie mógł się pochwalić lepszym wiosennym dorobkiem bramkowym.

JÓZEFOVIA (9. miejsce, 33 punkty)

• Piłkarze trenera Damiana Politańskiego są niepokonani od 5 kolejek. Na tę serię beniaminka IV ligi złożyły się wygrane z Błonianką Błonie (2:1), Oskarem Przysucha (2:0), KS Raszyn (1:0) i Wilgą Garwolin (3:2) oraz remis z MKS Piaseczno (2:2).
  • 6 - tyle remisów w bieżącym sezonie zanotowali józefowianie, wraz z Hutnikiem, Mszczonowianką, Ursusem Warszawa i Oskarem najwięcej w lidze.
  • Józefovia należy do grona 5 zespołów, które potrafiły wygrać na Marymonckiej z KTS Weszło. Zespół znad Świdra dokonał tego w sezonie 2021/22 warszawskiej “okręgówki”, wygrywając w stolicy 1:0. W tej samej kampanii 3 punkty w starciu na obiekcie Hutnika zgarnęła Polonia II Warszawa (3:0). W bieżących rozgrywkach IV ligi z kompletem oczek z terenu KTS Weszło wracali gracze Ząbkovii Ząbkovii (4:3), Mszczonowianki (2:4) i Hutnika, który de facto jest gospodarzem obiektu na Bielanach (1:2).

• Józefovia przegrała 0:2 z KTS Weszło. Zadecydowały stałe fragmenty - dwie bramki głową po rzutach wolnych zdobył Maciej Świdzikowski.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:
Liga okręgowa, Sezon 2021/22
Józefovia 1-1 KTS Weszło