Najwyższa pora zagrać!

Środowym meczem z Legionovią II Legionowo józefowianie kontynuują starcia z zespołami z szerokiej ligowej czołówki. Zaległe spotkanie 17. kolejki Football Masters Ligi Okręgowej zostanie rozegranie 6 kwietnia o 20:00 na obiekcie nad Świdrem.

JÓZEFOVIA (7. miejsce, 27 punktów)

• Za Józefovią ponaddwutygodniowa nieplanowana przerwa od ligowego grania. Po przegranej inauguracji z Bugiem Wyszków (2:3), zaplanowany na 26 marca mecz z rezerwami Legionovii Legionowo nie doszedł do skutku. Spotkanie przełożono na najbliższą środę 6 kwietnia (godz. 20:00), a powodem zmiany terminu była infekcja, która dopadła kilku podstawowych zawodników, jak również szkoleniowca Damiana Politańskiego. Nie odbyło się także wyjazdowe spotkanie z Wichrem Kobyłka, tym razem ze względu na załamanie pogody. Na mecz z Legionovią II większość piłkarzy znad Świdra powinna być już gotowa do gry, a być może na boisko wybiegnie także Julian Jacquet. W minionym tygodniu zarządowi Józefovii udało dopiąć się wszystkie formalności i Argentyńczyk kilka temu przyleciał do Polski. Dotychczas "Beto" wystąpił w 17 meczach w barwach Józefovii, zdobywając 3 bramki.
  • 17 – tyle bramek w tym sezonie stracili józefowianie, najmniej w lidze. Postawa w defensywie ekipy z Józefowa to zasługa m. in. wysokiej dyspozycji bramkarza Patryka Przybysza z Józefovii, który zachował w tym sezonie 8 czystych kont. Żaden golkiper nie może pochwalić się lepszym rezultatem w bieżących rozgrywkach warszawskiej "okręgówki".
  • Rozgrywanie spotkań w poza-weekendowych terminach niejednokrotnie koliduje z planami zawodowymi zawodników i ich tygodniowymi obowiązkami. Jednakże Józefovii granie w środku tygodnia… służy! W ostatnich 20 meczach rozgrywanych poza weekendem drużyna z Józefowa schodziła z boiska zwycięska w 12 spotkaniach, w 5 przypadkach dzieliła się punktami z rywalami i tylko 3-krotnie przegrywała.

LEGIONOVIA II (6. miejsce, 32 punkty)

• W przerwie między rundami legionowskie rezerwy rozegrały 10 sparingów. Podopieczni Sebastiana Dzisiewicza zwyciężyli tylko w 2 spotkaniach: z Rysiem Laski (LO) 6:1, GKS Dąbrówka (A) 3:1, raz zremisowali Wichrem Kobyłka (LO) 2:2, a w pozostałych 7 meczach notowali porażki: z Naprzodem Stare Babice (LO) 3:4, PAF Płońsk (LO) 4:8, Tygrysem Huta Mińska (IV) 0:6, Orłami Zielonka (A) 0:2, Żbikem Nasielsk (IV) 1:2, Drukarzem Warszawa (IV) 1:2 i na zakończenie z Talentem Warszawa (A) 1:3. Przełamanie przyszło w najlepszym możliwym momencie – ligowej inauguracji z naszym lokalnym przeciwnikiem PKS Radość. Legionowianie pokonali "Parafialnych" 2:0.
  • Legionovia II gra czysto. Najbliżsi rywale "Józy" ujrzeli w tym sezonie tylko 20 żółtych i 1 czerwoną kartkę, mniej kartoników otrzymali wyłącznie gracze Naprzodu – 18 żółtych i 1 czerwony. Na drugim biegunie są piłkarze Józefovii z 45 żółtymi i 4 czerwonymi kartkami.
  • Po 16 kolejkach rezerwy Legionovii uzbierały 32 oczek i jest to ich najlepsze osiągnięcie w lidze okręgowej od sezonu 2015/16, kiedy na tym etapie sezonu miały w swoim dorobku 34 punkty, zajmując pozycję wicelidera. Na koniec ówczesnych rozgrywek "Novia" z 54 punktami w 30 meczach zajęła 5. pozycję, a do miejsca premiowanego grą w barażach o awans zabrakło 4 oczek.

Sierpniowa rywalizacja zakończyła się podziałem punktów. Józefovia zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Legionovią II Legionowo 0:0.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

Liga okręgowa, Sezon 2014/15
Legionovia II Legionowo 2-1 Józefovia Józefów
Józefovia Józefów 0-2 Legionovia II Legionowo
Liga okręgowa, Sezon 2015/16
Legionovia II Legionowo 1-1 Józefovia Józefów
Józefovia Józefów 1-5 Legionovia II Legionowo
Liga okręgowa, Sezon 2021/22
Legionovia II Legionowo 0-0 Józefovia Józefów
------------------------------------------------
WYGRANE JÓZEFOVII: 0
WYGRANE LEGIONOVII: 3 (w Józefowie: 2)