Na Wspólnej

Rywalizacja Marcovii Marki z Józefovią to jedno ze zmagań w 12. serii gier IV Ligi. Początek sobotniego spotkania o 13:00 na stadionie przy Wspólnej 12 A w Markach. Oba zespoły przystąpią do starcia z zamiarem przełamania serii meczów bez wygranej.

MARCOVIA (16. miejsce, 7 punktów)

• Obchodzący w tym roku 100-lecie istnienia klub z Marek przechodzi obecnie przez trudny okres w IV lidze. Jubilatka nie potrafi wygrać od 6 meczów. Niekorzystną serię rozpoczęła od porażki 1:2 z Ursusem Warszawa, a potem przyszły kolejne niepowodzenia - porażki 0:1 z Mazurem Karczew, 0:3 z Mszczonowianką Mszczonów, 2:5 z Mazovią Mińsk Mazowiecki, 0:1 z Hutnikiem Warszawa, choć w ostatniej kolejce zanotowała remis 1:1 z Sokołem Serock. W środę Marcovia odpadła z rywalizacji o okręgowy Puchar Polski. Wyeliminował ją ligowy rywal KTS Weszło, który pokonał markowian 3:0.
  • Marcovia obecnie zanotowała 8 porażek w IV lidze (tyle samo co Sokół). Tylko ostatni w IV-ligowym zestawieniu Drogowiec Jedlińsk ma na swoim koncie więcej przegranych – we wszystich 11 meczach.
  • Latem tego roku do drużyny trenera Bartłomieja Walewskiego dołączył były zawodnik Józefovii Piotr Cudny. W tym sezonie zagrał w 6 meczach i zdobył 2 gole – przeciwko Ząbkovii i Drogowcowi. Niestety, po meczu z Mazurem na początku września, Cudny był zmuszony do przerwy w treningach, co stanowi kolejne wyzwanie dla Marcovii. W sezonie 2013/14 Cudny reprezentował barwy „Józy”, która podobnie jak teraz występowała wówczas w IV lidze.

JÓZEFOVIA (13. miejsce, 10 punktów)

• Drużyna z Józefowa zagra o przełamanie serii 5 meczów bez zwycięstwa. Zaczęło się od emocjonującego remisu 5:5 z Wilgą Garwolin, lecz ostatnie cztery spotkania przyniosły serię porażek - 0:2 z MKS Piaseczno, 0:2 z KTS Weszło, 0:3 z Ząbkovią Ząbki i 0:2 z Wisłą II Płock.
  • Ostatni raz józefowianie tak długo czekali na jakikolwiek ligowy punkt w maju 2021 roku, kiedy przegrali pięć kolejnych meczów z rzędu: 0:2 z Ząbkovią, 1:2 z Marcovią, 2:3 z Okęcie, 0:3 z Escola, i 1:2 z Ożarowianką.
  • Mecz w Markach ze września 2020 roku jest ostatnim, w którym Józefovia zachowała czyste konto na wyjeździe w IV lidze (0:0). Potem wystąpiło 14 meczów w delegacji z co najmniej jednym straconym golem. W obecnym sezonie „Józa” jeszcze nie zachowała czystego konta w żadnym z 11 meczów.

Relacja i wynik na żywo z meczu Marcovia Marki - Józefovia na regiowyniki.pl.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

Liga okręgowa, Sezon 2015/16
Marcovia Marki 1-4 Józefovia
Józefovia 0-4 Marcovia Marki
IV liga, Sezon 2020/21
Marcovia Marki 0-0 Józefovia
Józefovia 1-2 Marcovia Marki

------------------------------------------------

WYGRANE MARCOVII: 2 (w Markach: 0)

WYGRANE JÓZEFOVII: 1 (w Markach: 1)

REMISY: 1 (w Markach: 1)

BRAMKI MARCOVII: 7 (w Markach: 1)

BRAMKI JÓZEFOVII: 5 (w Markach: 4)

Tego samego dnia drugi zespół seniorów zagra o punkty z beniaminkiem. W 9. serii gier Expressdruk A Klasy na obiekcie w Józefowie spotkają się rezerwy Józefovii i KS Glinianka. Pierwszy gwizdek o 12:00.

JÓZEFOVIA II (2. miejsce, 15. punktów)

• Józefovia II jest uważana za jedną z niespodzianek w A klasie. W ostatnich 5 starciach „Dwójka” nie schodziła z boiska przegrana. Józefowianie rozpoczęli passę od wygranej 4:1 nad rezerwami Drukarza Warszawa, a następnie kontynuowali zwycięską serię w meczach z Vulcanem Wólka Mlądzka (2:1) oraz Advitem Wiązowna (2:1), a później zremisowali 1:1 z Wisłą Dziecinów. Ostatni mecz przyniósł kolejne zwycięstwo 3:1 nad Orłem Parysów.
  • Warto zaznaczyć, że podopieczni trenera Marcina Makulca pozostają w gronie 3 drużyn, które nie przegrały meczu przed własną publicznością. Prócz józefowian tylko Mazur II Karczew i Victoria II Sulejówek nie poległy u siebie w bieżącym sezonie A klasy.

KS GLINIANKA (10. miejsce, 8 punktów)

• Po dobrym początku, w którym KS Glinianka zanotowała 3 mecze bez porażki, przyszedł trudny okres w A klasie rozpoczęty od bolesnej porażki 0:5 z EsKadra Warszawa. Wprawdzie zespół z powiatu otwockiego odniósł zwycięstwo 2:1 nad Brychczym Warszawa, ale następnie przegrał 0:2 z KS Wesoła, 3:1 z Victorią II Sulejówek i 2:4 z Mazurem II Karczew.
  • Jednym z wyzwań, przed którymi stoi KS Glinianka, jest zdobywanie bramek na wyjeździe. W 3 wyjazdowych meczach tego sezonu drużyna zdobyła z Glinianki strzeliła tylko 3 bramki - najmniej w lidze.

MECENASOWIE SPORTU
SPONSOR GŁÓWNY AKADEMII MLKS JÓZEFOVIA