Na szable z Madziarem

Józefovia podejmie okupujący dolne rejony tabeli Madziar Nieporęt. Zespół znad Świdra nie wygrał u siebie od trzech meczów – jednego w pucharze i dwóch w lidze. Czy przełamią domową niemoc? Początek spotkania 9. kolejki Football Masters Ligi Okręgowej w sobotę 9 października o 12:00.

JÓZEFOVIA (4. miejsce, 16 punktów)

• W ostatnich spotkaniach Józefovia znacznie lepiej radziła sobie w delegacji, aniżeli przed własną publicznością. Na wyjazdach triumfowała 1:0 w Karczewie z Mazurem II, 3:0 w Warszawie z Polonią II i w ostatniej kolejce 1:0 w Wieliszewie z Dębem. U siebie natomiast przegrała 0:2 z Naprzodem Stare Babice i 1:2 z liderem KS Łomianki.
  • "Józa" nie zachowała czystego konta od 10 ligowych spotkań rozgrywanych na własnym obiekcie. Po raz ostatni zespół trenera Damiana Politańskiego zagrał u siebie na zero z tyłu w wygranym 5:0 meczu czwartej ligi ze Spartą Jazgarzew.
  • Dzięki trafieniu z rzutu karnego w ostatnim meczu z Dębem Wieliszew, Dominik Dukalski wysunął się na czoło w klasyfikacji piłkarzy aktualnie występujących w Józefovii z największą liczbą bramek w oficjalnych spotkaniach pierwszego zespołu. "Dukal" w 77 meczach strzelił 37 goli. Wyprzedził Marcina Makulca, który do zdobycia 36 bramek potrzebował 121 występów.

MADZIAR NIEPORĘT (15. miejsce, 4 punkty)

• Założony w 2019 roku Madziar zanotował dwa błyskawiczne awanse – w 2020 z B klasy do A klasy i w 2021 do ligi okręgowej. W tych rozgrywkach beniaminkowi nie idzie już gładko. Wprawdzie zespół z Kątów Węgierskich wygrał w 4. kolejce z KS Wesoła (7:2), ale w kolejnych meczach przegrał z OKS Otwock (1:3), KS Halinów (0:1), KTS Weszło (0:7) i zremisował z PKS Radość (1:1).
  • 32 – tyle bramek w tym sezonie „okręgówki” stracił Madziar Nieporęt, najwięcej w lidze.
  • Madziar zdobył tylko 1 bramkę na wyjeździe w tym sezonie ligi okręgowej. Żaden ligowy zespół nie strzelił mniej na obcych terenach. Piłkarze trenera Arkadiusza Otowskiego znacznie lepiej radzą sobie w Kątach Węgierskich, gdzie rozgrywają swoje mecze. Przed własną publicznością zdobyli aż 17 bramek, lepiej pod tym względem radzi sobie jedynie lider KTS Weszło – 18 bramek.

Relacja i wynik na żywo z meczu Józefovia – Madziar Nieporęt na regiowyniki.pl.

Napędzone pierwszymi zdobyczami punktowymi rezerwy Józefovii udadzą się do stolicy. Podopieczni trenera Sławomira Więckusa zagrają na wyjeździe z AKS Zły Warszawa, w ramach 9. kolejki Amnis Energia A Klasy. Mecz w sobotę 9 października o 18:30 na stadionie przy Kawęczyńskiej 44.

ZŁY WARSZAWA (9. miejsce, 11 punktów)

• AKS Zły radzi sobie w kratkę, porażki przeplata ze zwycięstwami i remisami. Ostatnie mecze przyniosły następujące rezultaty – wygrana 1:0 z Vulcanem Wólka Mlądzka, porażka 0:3 z Victorią II Sulejówek, remis 1:1 z Drukarzem II Warszawa i zwycięstwo 2:0 w ostatniej kolejce z Olimpią Warszawa.
  • Najbliższy rywal Józefovii w minionym tygodniu zaliczył historyczny debiut w... europejskich pucharach. „Źli” zostali zaproszeni do udziału w Fenix Trophy - turnieju amatorskich klubów w Europie będącym w opozycji do koncepcji Superligi. Pierwszym rywalem AKS-u Złego była drużyna z Mediolanu – Brera FC. Podopieczni trenera Antonio Shehadee przegrali 1:2. W kolejnym meczu Fenix Trophy zagrają z angielskim klubem - FC United of Manchester.

JÓZEFOVIA II (14. miejsce, 4 punkty)

• Rezerwy Józefovii, po 6 spotkaniach z rzędu zakończonych porażką, zdobyły swój pierwszy punkt w meczu z Vulcanem Wólka Mlądzka (2:2), a w ubiegłotygodniowej rywalizacji z Victorią II Sulejówek odniosły pierwsze ligowe zwycięstwo (2:0).
  • Na wspomnianą serię 6 ligowych porażek złożyły się mecze z Borem Regut (0:3), Wilgą II Garwolin (2:3), Ząbkovią II Ząbki (0:5), Promnikiem Łaskarzew (1:2), Advitem Wiązowna (0:5) i Kamionkiem Warszawa (1:3). Po raz ostatni taką niechlubną serię „Dwójka” zanotowała w kwietniu i maju 2019 roku, kiedy przegrywała kolejno: 0:2 z KS Halinów, 1:3 z Advitem, 2:4 z Borem, 0:3 z Rozwojem Warszawa, 1:2 z Polonią II Warszawa i 1:2 z Wisłą Maciejowice.

• W ostatniej kolejce poprzedniego sezonu rezerwy Józefovii zwyciężyły 2:1 z AKS Zły Warszawa. Dla zespołu z Józefowa strzelali Patryk Pietrzak i Maciej Gierasimiuk (bramka samobójcza). Dla gospodarzy trafił Daniił Palij.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2019/20
Zły Warszawa 4-0 Józefovia II Józefów
A klasa, Sezon 2020/21
Józefovia II Józefów 1-1 Zły Warszawa
Zły Warszawa 1-2 Józefovia II Józefów
------------------------------------------------
WYGRANE ZŁEGO: 1 (w Warszawie: 1)
WYGRANE JÓZEFOVII: 1 (w Warszawie: 1)
REMISY: 1 (w Warszawie: 0)
BRAMKI ZŁEGO: 6 (w Warszawie: 5)
BRAMKI JÓZEFOVII: 3 (w Warszawie: 2)