Mecz na szczycie w LO, w A Klasie - na dnie

W sobotę o 12:00 na boisku przy Dolnej 19 w Józefowie dojdzie do starcia dwóch spadkowiczów z IV Ligi. W hicie 7. kolejki Football Masters Ligi Okręgowej Józefovia gościć będzie lidera tabeli KS Łomianki.

JÓZEFOVIA (3. miejsce, 13 punktów)

• Przed startem 7. kolejki Józefovia, po 4 wygranych, 1 podziale punktów i 1 porażce, zajmuje 3. pozycję w "okręgówce".  Po domowej przegranej 0:2 z Naprzodem Stare Babice, zespół trenera Damiana Politańskiego dwukrotnie triumfował na wyjazdach. Najpierw odniósł derbowe zwycięstwo 1:0 z Mazurem II w Karczewie, a w środku tygodnia pokonał 3:0 Polonię II Warszawa.
  • W środowym meczu przeciwko rezerwom warszawskiej Polonii bramkarz Patryk Przybysz po raz 25. zachował czyste konto w 91. oficjalnym występie między słupkami I zespołu "Józy" (27,5% spotkań bez puszczonej bramki). Gratulujemy naszemu golkiperowi świetnego wyniku, jednocześnie nie zapominając o dobrej postawie jego kolegów bloku defensywnego.
  • Przegrana w ostatnim meczu przed własną publicznością z Naprzodem Stare Babic przerwała serię 8. domowych meczów w Lidze Okręgowej. Ostatnim zespołem z "okręgówki", który w wywiózł komplet punkty znad Świdra był... Naprzód, który w sezonie 2018/19 wygrał w Józefowie 4:2.

KS ŁOMIANKI (1. miejsce, 15 punktów)

• KS Łomianki, z bilansem 5 zwycięstw i 1 porażki, otwiera tabelę Ligi Okręgowej. Ekipa trenera Huberta Dolewskiego do tej pory zwyciężała 5:3 z Madziarem Nieporęt, 5:0 z KS Wesoła, 5:2 z KS Halinów, 2:1 z ówczesnym liderem KTS Weszło i 1:0 z PKS Radość w ostatniej kolejce. Jedynie wizyta w naszym powiecie zakończyła się porażką 0:3 z OKS Otwock. Czy Józefovia będzie równie mało gościnna co sąsiad zza rzeki?
  • Klub z Łomianek spadł do "okręgówki" po 10 sezonach spędzonych w IV Lidze. Zespół "Żółto-Czarnych" stracił szansę na utrzymanie, remisując 2:2 KS CK Troszyn ostatniej kolejce sezonu. Do miejsca oznaczającego baraż o utrzymanie w IV Lidze zabrakło raptem 2 punktów. W tym czasie KS Łomianki rozegrał 299 spotkań w IV lidze (126 zwycięstw, 64 remisy i 110 porażek).
  • Latem do ekipy z ulicy Fabrycznej dołączył były piłkarz Józefovii Szymon Michoński. 25-letni obrońca, który w poprzednim sezonie reprezentował Grom Warszawa, wystąpił w 5 meczach KS Łomianki. Michoński grał w Józefovii w sezonie 2017/18.

Relacja i wynik na żywo z meczu Józefovia - KS Łomianki na regiowyniki.pl.

Również w sobotę na murawę wybiegną piłkarze józefowskich rezerw. "Dwójka" o 16:30 zagra z Vulcanem Wólka Mlądzka. Mecz w ramach 7. kolejki Amnis Energia A Klasy zostanie rozegrany na stadionie w Otwocku przy ulicy Wspaniałej. Stawką dla obu zespołów pierwsze ligowe punkty w tym sezonie.

VULCAN WÓLKA MLĄDZKA (14. punktów, 0 punktów)

• Vulcan rozegrał do tej pory 5 spotkań (pauzował w 2. serii gier). Podopieczni trenera Artura Wójcika nie zdobyli choćby punktu w starciach z Kamionkiem Warszawa (0:2), Victorią II Sulejówek (1:2), Złym Warszawa (0:1), Drukarzem II Warszawa (0:1) i Olimpią Warszawa (0:2).
  • Mimo, że defensywa radzi sobie nie najgorzej  (zespół traci średnio 1,6 bramki na mecz), to rzuca się w oczy strzelecka posucha. Do najbliższego rywala Józefovii II należy niechlubne osiągnięcie - zespół z północno-wschodniej części Otwocka zdobył zaledwie 1. bramkę po 5 meczach w lidze. Jest to najsłabszy strzelecki wynik w XXI wieku w II grupy warszawskiej A Klasy, biorąc pod uwagę 5 pierwszych spotkań sezonu.

JÓZEFOVIA II (15. miejsce, 0 punktów)

• Rezerwy Józefovii nie sprostały Borowi Regut (0:3), Wildze II Garwolin (2:3), Ząbkovii II Ząbki (0:5), Promnikowi Łaskarzew (1:2), Advitowi Wiązowna (0:5) i Kamionkowi (1:3). Najwyższa pora odwrócić ten niekorzystny trend!
  • 13 – tyle bramek we wszystkich 3 wyjazdowych meczach tego sezonu stracił zespół z Józefowa (3 w Regucie, 5 w Ząbkach i 5 w Wiązownie). To o 1 więcej niż we wszystkich 8 meczach rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Ponadto Józefovia II to jedyny obok Vulcanu zespół w lidze, który nie strzelił gola w delegacji.

• Ostatni wyjazd józefowian do Wólki Mlądzkiej zakończył się podziałem punktów. Na stadionie koło mostu Św. Antoniego padł remis 3:3, a na listę strzelców wpisali się Jakub Malinowski, Dawid Lamparski i Maciej Kuca z Józefovii, a dla gospodarzy strzelali Dariusz Woźnicki, Aleksander Szczepanik i Kacper Nowak.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2011/12
Józefovia II 2-5 Vulcan Wólka Mlądzka
Vulcan Wólka Mlądzka 4-2 Józefovia II
A klasa, Sezon 2012/13
Józefovia II 1-3 Vulcan Wólka Mlądzka
Vulcan Wólka Mlądzka 3-0 Józefovia II
A klasa, Sezon 2017/18
Vulcan Wólka Mlądzka 3-0 Józefovia II
Józefovia II 1-1 Vulcan Wólka Mlądzka
A klasa, Sezon 2018/19
Józefovia II 1-1 Vulcan Wólka Mlądzka