Mamy marzenie - wygrać na Dozbud Arenie!

W najbliższą sobotę 30 września drużyna Józefovii powalczy o ligowe punkty w pojedynku z Ząbkovią. Spotkanie 10. kolejki IV ligi na Dozbud Arenie przy ul. Słowackiego 21 rozpocznie się o godz. 16:00.

ZĄBKOVIA ZĄBKI (4. miejsce, 19 punktów)

• Ząbkowianie imponują swoją wyjątkową formą, nie doznając porażki od już 6 kolejnych spotkań. Zwycięstwa nad Ursusem Warszawa (2:0), Mazurem Karczew (5:1), Mszczonowianką Mszczonów (2:1), remis z Mazovią Mińsk Mazowiecki (1:1) oraz wygrane w starciach z Hutnikiem Warszawa (2:0) i Sokołem Serock (4-0) potwierdzają, że Ząbkovia prezentuje się obecnie jako jedna z najmocniejszych sił w lidze.
  • Ząbkovia jest jedynym zespołem spośród siedmiu najlepszych drużyn, który doznał porażki na własnym stadionie. Miało to miejsce w drugiej kolejce, gdy zmierzyli się z Wisłą Płock i przegrali 1:3.
  • Mateusz Augustyniak z Ząbkovii Ząbki i Adrian Szczutowski z Wisły II Płock - obaj zdobyli już imponującą liczbę 7 goli. Dzięki swojej skuteczności przewodzą klasyfikacji strzelców.

JÓZEFOVIA (12. miejsce, 10 punktów)

• Po zwycięstwie 2:1 nad Oskarem Przysucha i 4:2 z KS Raszyn, następny mecz piłkarzy trenera Damiana Politańskiego zakończył się niesamowitym remisem 5:5. Niestety, kolejne spotkania z MKS Piaseczno i KTS Weszło zakończyły się porażkami 0:2. We wszystkich przegranych meczach w bieżących rozgrywkach józefowianie nie zdobyli choćby gola.
  • Józefovia nie zremisowała na wyjeździe w IV lidze od 13 meczów (3 zwycięstwa i 10 porażek). Ostatni podział punktów z IV lidze we wrześniu 2020 roku z Marcovią Marki (0:0). Zespół znad Świdra nie zremisował od ostatnich 13 meczów IV ligi poza własnym stadionem - zanotował tylko 3 zwycięstwa i 10 porażek. Ostatni raz, gdy zespół wywiózł punkt z terenu IV-ligowego, miał miejsce we wrześniu 2020 roku w meczu z Marcovią Marki, który zakończył się wynikiem 0:0.
  • Wiosną 2022 roku obrońcą Ząbkovii był Maciej Malinowski. Rozegrał 10 meczów, w których zdobył bramkę w meczu przeciwko Żbikowi Nasielsk. Zespół z Malinowskim w składzie zakończył tamten sezon na 2. pozycji w tabeli, ustępując jedynie Mławiance. Dodatkowo wystąpił w 2. meczach A klasowych rezerw.

• Oba zespoły mierzyły się ze sobą w 2021 roku. Józefovia przegrała 0:2 wyjazdowe spotkanie z ówczesnym liderem Ząbkovią. Bramki po dwóch asystach Bartosza Wiśniewskiego zdobyli Mateusz Kowalczyk i Mikołaj Randak.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2020/21

Józefovia 1-4 Ząbkovia Ząbki
Ząbkovia Ząbki 2-0 Józefovia

Relacja i wynik na żywo z meczu Ząbkovia Ząbki - Józefovia na regiowyniki.pl.

Czy rezerwy dowodzone przez trenera Marcina Makulca odniosą trzecią ligową wygraną z rzędu? Już w niedzielę o godzinie 16:00 Józefovia II podejmie u siebie Wisłę Dziecinów w spotkaniu 19. kolejki warszawskiej A klasy.

JÓZEFOVIA II (3. miejsce, 11 punktów)

• Józefowscy rezerwiści po zremisowanym 2:2 meczu z Victorią II Sulejówek doznali porażki 1:3 z Mazurem II Karczew. Jednak od tamtej rozpoczęli udaną passę zwyciężając 4:1 w starciu z Drukarzem II Warszawa, 2:1 z Vulcan Wólka Mlądzka, a ostatni mecz przyniósł im kolejne 3. punkty, kiedy pokonali Advit Wiązowna 2:1.
  • Zespół rezerw Józefovii zachował w tylko 1 czyste konto (4:0 z Wisłą Maciejowice) w ostatnich 21 meczach ligowych.

WISŁA DZIECINÓW (2. miejsce, 11 punktów)

• „Wiślacy” są wiceliderem rozgrywek. Ostatnie wyniki tej drużyny pokazują ich dobrą formę – wygrali 3 z 5 ostatnich meczów, odnosząc zwycięstwa nad AP EsKadra Warszawa (3:2), AP Brychczy Warszawa (4:1) i KS Wesoła (Warszawa) (1:0) oraz zanotowali remisy z Victoria II (1:1) oraz Mazurem II (2:2).
  • W minioną środę naprzeciw siebie stanęli najbliżsi rywale obu zespołów Józefovii. W starciu w Dziecinowie wynikim 0:7 triumfowała Ząbkovia. To druga najwyższa porażka piłkarzy Wisły w tym roku. W kwietniu ulegli 1:9 Delcie Warszawa, która poźniej sięgnęła po mistrzostwo IV ligi i awansowała do „okręgówki”.

• W zeszłym roku domowa rywalizacja Józefovii II z Wisłą Dziecinów zakończyła się hokejowym zwycięstwem gospodarzy 7:3. Do przerwy solidnie wzmocnieni józefowianie prowadzili już 5:0 po bramkach Ignacego Ognichy, Juliana Jacqueta, Tobiasza Filochowskiego, Jana Wojtasika i Michała Zalewskiego. W drugiej odsłonie strzelanie rozpoczął Łukasz Stankiewicz, ale do głosu zaczęli dochodzić "Wiślacy", którzy zmniejszyli straty po dublecie Dawida Błaszkiewicza oraz trafieniu Łukasza Kozłowskiego. Rezultat spotkania w doliczonym czasie gry ustalił grający trener Józefovii Marcin Makulec.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2013/14

Józefovia II 7-3 Wisła Dziecinów
Wisła Dziecinów 2-1 Józefovia II

------------------------------------------------

WYGRANE JÓZEFOVII: 8 (w Józefowie: 5)

WYGRANE WISŁY: 6 (w Józefowie: 2)
REMISY: 2 (w Józefowie: 1)
BRAMKI JÓZEFOVII: 35 (w Józefowie: 27)
BRAMKI WISŁY: 33 (w Józefowie: 18)

MECENASOWIE SPORTU
SPONSOR GŁÓWNY AKADEMII MLKS JÓZEFOVIA