Liga jest najważniejsza

W środę piłkarze znad Świdra zakwalifikowali się do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu warszawskim. Jednak nie czas na świętowanie awansu, bowiem w sobotę czeka ich bardzo ważny ligowy sprawdzian. 15 września o 12:00 Józefovia na własnym terenie podejmie Grom Warszawa. Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie!

• Grom jeszcze nie przegrał żadnego spotkania z Józefovią. Nasz najbliższy rywal wygrał w 4 meczach, a w 2 przypadkach spotkania kończyły się podziałem punktów.
  • Warszawska drużyna po 6. serii gier zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 10 punktów.
  • Ostatnie trzy mecze Gromu zakończyły się porażkami podopiecznych trenera Andrzeja Lisiaka (2:4 z Teresinem, 1:2 z Naprzodem i 1:3 z Łomiankami w PP). Ostatnio taka niekorzystna seria Gromu miała miejsce w czerwcu 2017 roku. Jeszcze czwartoligowy wtedy zespół poległ 2:3 z Błonianką, 0:5 z Bronią Radom i 1:6 z rezerwami Znicza Pruszków.

• W Manchesterze United był „Fergie time”, Pogoń Szczecin miał swój „Muraś time”, a odpowiednikiem w Józefowie jest postawa 17-letniego Jakuba Kity. Młody napastnik w barwach seniorskich zespołów „Józy” zdobył już pięć bramek – wszystkie w końcówkach meczu! W poprzednim sezonie Kita w meczu rezerw z KS Puznówką ustrzelił dublet - w 76. i 88. minucie. W tegorocznych rozgrywkach piłkarz uratował remis „Dwójki” 3:3 w Celestynowie zdobywając bramkę w 95. minucie oraz podwyższył wynik meczu Józefovii II z Puznówką na 4:0 w 89. minucie. Debiutanckiego gola w pierwszym zespole Józefovii zdobył w 94. minucie w środowym meczu Pucharu Polski z Hutnikiem Warszawa doprowadzając do konkursu jedenastek. Termin „Kita time” może wejść na stałe do słownika kibiców z Józefowa!
  • MLKS Józefovia po 6. kolejkach z 15 punktami na koncie zajmuje pozycję wicelidera Ligi okręgowej.
  • Przez ostatnie półtora roku w zespole Gromu Warszawa występował gracz Józefovii Dominik Dukalski. W rundzie wiosennej 2016/17 i w sezonie 2017/18 łącznie napastnik rozegrał 39 spotkań, w których zdobył 4 goli.
  • Ostatni pojedynek pomiędzy "Józą", a Gromem zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla gości zdobył Paweł Szczęch, a 85. minucie do wyrównania doprowadził Bartłomiej Bakuła (występujący do tego sezonu w Mazurze II Karczew).

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 LATACH:

Liga okręgowa,Sezon 2014/15
Józefovia Józefów 0-1 Grom Lipowo
Grom Lipowo 1-0 Józefovia Józefów (mecz w Warszawie)
BRAMKI GROMU: 9 (w Józefowie: 5)

Tradycyjnie po meczu pierwszego zespołu, swoje spotkanie rozegrają józefowskie rezerwy. Początek rywalizacji Józefovii II z SRT Halinów na stadionie przy Dolnej 19 o godzinie 14:00.

• W poprzednim sezonie SRT Halinów zanotował tylko 1 remis. W bieżących rozgrywkach nasz najbliższy przeciwnik podzielił się punktami już w trzeciej kolejce (0:0 z PKS-em Radość).
  • Po czterech kolejkach klub z Halinowa z dorobkiem 4 punktów zajmuje 9 miejsce w tabeli A klasy. W ostatniej kolejce SRT przegrał u siebie 1:3 z OKS-em Otwock.
  • SRT Halinów dotychczas miał okazję mierzyć się z Józefovią II w dwóch meczach sparingowych. Nasi rywale latem tego roku wygrali 2:0, a zimą 2015 roku pokonali „Dwójkę” aż 5:0.

• W ostatniej kolejce piłkarze Roberta Rokickiego pokonali 4:0 KS Puznówka. Po czterech rozegranych meczach ligowych Józefovia z 8 punktami zajmuje 4. pozycję w tabeli. Rezerwy Józefovii zaliczają najlepszy start sezonu w XXI wieku!
  • Piotr Wadowski zdobył w bieżącym sezonie zdobył już 4 gole, czyli tyle samo co w dwóch poprzednich sezonach dla rezerw. Liczymy, że napastnik w tegorocznych rozgrywkach utrzyma formę strzelecką i poprawi bilans 13 zdobytych bramek dla „Dwójki ” w sezonie 2015/16.