Lider chce utrzymać pozycję

W sobotę o 12:00 Józefovia będzie walczyć o utrzymanie pozycji lidera w tabeli ligi okręgowej. Rywalem józefowian na własnym obiekcie będzie spadkowicz z 4 ligi – KS Konstancin.

Zespół rywali powstał w 2003 roku z połączenia Skry Obory oraz RKS-u Mirków. W sezonie 2015/16 ekipa KS-u Konstancin radziła sobie rewelacyjnie w czwartej lidze i po 23 kolejkach była jej liderem. Na nieszczęście konstancińskich fanów zespół ostatecznie skończył rozgrywki na 3 miejscu i nie zagrał w barażach o trzecią ligę. W następnym sezonie KS Konstancin zajął 15 pozycję w czwartoligowej tabeli, co oznaczało degradację do „okręgówki”. Drużyna KS-u niezbyt dobrze radzi sobie po spadku do niższej ligi, bowiem zawodnicy trenera Michała Madeńskiego zajmują 14 miejsce i zdobyli tylko 7 goli (z czego 3 bramki zdobył Tomasz Leszczyński). Mniej bramek w lidze, bo tylko 6, zdobył Naprzód Brwinów.

Strzeleckich problemów nie ma plasująca się na pierwszym miejscu Józefovia. Po cztery bramki na swoim koncie mają Marcin Makulec oraz - sprowadzony w letniej przerwie - Elias Shehadee, a trzema trafieniami może pochwalić się doświadczony – Dawid Trzaskowski. Józefovia również dobrze radzi sobie z tyłu, o czym świadczą stracone tylko 4 bramki - najmniej w lidze. Kolejną dobrą passą może szczycić się nasz golkiper Patryk Olszański, który jest niepokonany od 370 minut (w poprzednim sezonie zachował czyste konto przez 620 minut). Warto również zwrócić na fakt, że 3 ostatnie spotkania Józefovii ze spadkowiczami skończyły się remisami (z Żyrardowianką 1:1 i 0:0, a z Gromem Warszawa 0:0). Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotnie popołudnie.

TABELA I TERMINARZ LIGI OKRĘGOWEJ

Po meczu pierwszego zespołu na boisku przy Dolnej wybiegną rezerwiści, a ich rywalem będzie KS Puznówka. Start o godzinie 14:00

Rywale z Puznówki po 4 meczach uzyskali 9 punktów. Zawodnicy trenera Roberta Barańskiego pokonali 2:0 rezerwy warszawskiej Polonii, 3:1 PKS Radość, a w ostatniej kolejce zapewnili sobie wygraną 3:2 z OKS-em Otwock. Jedyną porażkę piłkarze KS-u zaliczyli u siebie, gdzie przegrali z Wisłą Dziecinów. Józefowski teren nie jest łatwy dla piłkarzy z Puznówki, bowiem tylko raz zwyciężyli na stadionie przy ulicy Dolnej.

Rezerwy czekają od 6 spotkań na wygraną u siebie. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 14 kwietnia, kiedy to pokonaliśmy 2:0 Victorię Zerzeń. Co ciekawe, 4 z 6 bramek zdobytych w bieżącym sezonie strzelili zawodnicy defensywni (Dorian Citkowski, Konrad Grzędzielski, Karol Ostrzyżek, Krystian Leśniak).

W poprzednim sezonie w Józefowie oba kluby podzieliły się miedzy sobą punktami. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a jeszcze w pierwszej połowie rzut karny obronił Patryk Olszański. Dla "Józy" strzelił Tomasz Warnicki, a dla gości z Puznówki bramkę zdobył Mateusz Parzyszek.