Kto komu wytnie numer?

W Prima aprillis do Józefowa przyjeżdża wicelider – Piast Piastów. O godzinie 12:00 obie drużyny wybiegną na boisko przy Dolnej i z pewnością nie będzie to pojedynek na żarty.

Piast po porażce 1:2 w ostatniej kolejce z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki będzie chciał za wszelką cenę wygrać z Józefovią, która również przegrała w ostatnim tygodniu (z LKS Chlebnia 0:2). Kibice z Piastowa mogą mówić o dużym szczęściu, ponieważ Okęcie Warszawa sprawiło niespodziankę i ograło na wyjeździe lidera – Perłę Złotokłos 2:0. Dzięki potknięciu lidera czołówka tabeli pozostała bez zmian. Nasz najbliższy rywal w tym sezonie zdobył 40 punktów i gdyby nie jesienna porażka z Perłą, to goście otwieraliby tabelę ligi okręgowej.

Piłkarze Józefovii nie mają dobrych wspomnień z jesiennego meczu w Piastowie. Przegrali tam 1:2 (gola dla „Józy” strzelił Paweł Niemczyk), ale mecz został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Piasta (więcej informacji TUTAJ). Warto jednak wspomnieć o innym meczu z tym rywalem. W sezonie 2008/09, reprezentująca A-klasę, Józefovia szła jak burza w okręgowym Pucharze Polski. Dzięki świetnej grze zakwalifikowała się do rozgrywek wojewódzkich, gdzie w I rundzie pokonała u siebie czwartoligowego Piasta 3:0. Gola w debiucie strzelił Maciej Napieraj, a także niegrający już w naszym klubie Kazimierz Grotte i Michał Grabowski.

TABELA I TERMINARZ LIGI OKRĘGOWEJ

W ten weekend druga drużyna Józefovii pauzuje, ponieważ z rozgrywek wycofana została Wilga II Garwolin. Oznacza to, że rezerwom zostanie przyznany walkower 3:0.