Józefovia z outsiderem, rezerwy z liderem

Niestety Józefovia nie wywalczyła utrzymania w IV lidze na 70-lecie Klubu. Do końca sezonu pozostały 3 spotkania. Wierzymy, że pożegnamy się z IV ligą w dobrym stylu. W sobotę 29 maja o 17:00 zespół trenera Damiana Politańskiego zagra w wyjazdowym spotkaniu na obiekcie przy Poznańskiej 132 również z pogodzoną ze spadkiem Ożarowianką Ożarów Mazowiecki.

OŻAROWIANKA (14. miejsce, 7 punktów)

• Żaden z zespołów IV lidze nie traci więcej bramek od Ożarowianki. Outsider rozgrywek stracił 88 goli (w tym 32 na własnym obiekcie), co daje niechlubną średnią 3,83 straconych bramek na mecz.
  • Mateusz Berliński jest najczęściej karanym przez arbitrów w całej lidze. Grający na pozycji obrońcy trener Ożarowianki w 16 meczach ujrzał aż 13 żółtych i 3 żółte kartki!
  • "Ożarowskie Lwy” jako jedyny zespół w lidze nie strzeliły żadnego gola z rzutu karnego. Z kolei rywale w meczach z Ożarowianką zdobyli 3 bramki z punktu jedenastego metra.

JÓZEFOVIA (12. miejsce, 17 punktów)

• Nadchodzące spotkanie w Ożarowie może być 100 oficjalnym meczem Mikołaja Adamiaka w I zespole Józefovii. 22-latek wychowanek OKS Otwock, który dołączył do zespołu zimą 2017 roku, w dotychczasowych 99 meczach zdobył 3 bramki.
  • W przegranym 0:3 meczu z Escolą oficjalny debiut w seniorskim zespole Józefovii zanotował Ignacy Ognicha. Wychowanek Akademii Józefovii, który w dniu premierowego meczu miał 15 lat, 10 miesięcy i 29 dni, wystąpił na pozycji obrońcy w pełnym wymiarze czasowym. W bieżącym sezonie wystąpił w 16 spotkaniach ligowych rocznika 2005 i 5 meczach drużyny 2003. Łącznie w rozgrywkach młodzieżowych zdobył 20 bramek.
  • Józefovia na 3 kolejki przed końcem sezonu straciła szanse na utrzymanie w IV lidze. Tym samym powtórzyła się historia z sezonu 2013/14, kiedy zespół znad Świdra, po remisie 1:1 z Wilgą Garwolin, również na 3 mecze przed finiszem rozgrywek musiał pogodzić się ze spadkiem do „okręgówki”. Dostępu do bramki we wspomnianym spotkaniu w Garwolinie bronił dzisiejszy trener Józefovii Damian Politański.

• W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami, rozegrany na w Józefovia zakończył się zwycięstwem Ząbkovii 2:0. Bramki zdobyli Moatasem Aziz i Mikołaj Adamiak

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2013/14
Józefovia 1-1 Ożarowianka Ożarów Maz.
Ożarowianka Ożarów Maz. 3-1 Józefovia
IV liga, Sezon 2020/21
Józefovia 2-0 Ożarowianka Ożarów Maz.
-------------------------------------------------
WYGRANE OŻAROWIANKI: 1 (w Ożarowie: 1)

WYGRANE JÓZEFOVII: 1 (w Ożarowie: 1)

REMISY: 1 (w Ożarowie: 1)

BRAMKI OŻAROWIANKI: 4 (w Ożarowie: 3)
BRAMKI JÓZEFOVII: 4 (w Ożarowie: 1)

Będącą na fali Józefovią II sprawdzi lider rozgrywek SRT Halinów. Ciekawie zapowiadające się spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 29 maja o godzinie 16:00 na stadionie przy Dolnej 19 w Józefowie.

JÓZEFOVIA II (5. miejsce 37 punktów)

• Rezerwiści w bieżącym sezonie mierzyli się sześciokrotnie z rywalami z aktualnego TOP4. Józefovia wygrała 3 razy – 4:3 z SRT Halinów, 4:1 z Advitem Wiązowna, 4:1 z PKS Radość, dwukrotnie dzieliła się punktami – 3:3 z Advitem 1:1 z AKS Zły. Zespół z Józefowa przegrał tylko raz - 1:3 z PKS.
  • Sławomir Więckus wciąż jest niepokonany w roli trenera II zespołu Józefovii. Wliczając sparingi Józefovia II wygrała 14 razy (7 w lidze) w 15 meczach. Jedyny remis zespół zanotował w towarzyskim meczu z Koroną Warszawa w marcu.

SRT HALINÓW (1. miejsce, 46 punktów)

• 20 – tylko tyle bramek w A klasie straciła drużyna z Halinowa, najmniej spośród ligowych rywali.
  • Najbliższy rywal józefowian zdobył w bieżącym sezonie 62 bramki (więcej tylko PKS Radość – 69). Autorem 19 trafień był Damian Bąk, który ex aequo z Piotrem Bąkiem z Advitu zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji strzelów. Panowie Bąkowie ustępują tylko Mateuszowi Trąbińskiemu (PKS Radość), który ustrzelił 28 bramek.

• W poprzedniej rundzie po zaciętym meczu Józefovia II pokonała na wyjeździe SRT Halinów 4:3. Na listę strzelców ze strony gości z Józefowa wpisali się Tobiasz Filochowski, Robert Rokicki, Filip Prochowski i Aleksander Krystosik. Dla Halinowa trafili natomiast Michał Zając, Jarosław Kania i Damian Bąk.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2018/19
Józefovia II 1-2 SRT Halinów
SRT Halinów 2-0 Józefovia II
A klasa, Sezon 2019/20
Józefovia II 8-2 SRT Halinów
A klasa, Sezon 2020/21
SRT Halinów 3-4 Józefovia II
-------------------------------------------------
WYGRANE JÓZEFOVII: 2 (w Józefowie: 1)
WYGRANE HALINOWA: 2 (w Józefowie: 1)
REMISY: 0