Józefovia skarcona za nieskuteczność

Józefowianie wykreowali wiele akcji pod bramką miejscowych, ale brakowało zdecydowania i precyzji. W meczu 10. kolejki IV ligi Józefovia przegrała na wyjeździe 0:3 z Ząbkovią. Zwycięstwo drużynie gospodarzy zapewnili Mateusz Augustyniak, który ustrzelił dublet i Konrad Paterek.

Pierwsza groźna sytuacja pod bramką Józefovii miała miejsce już w 1. minucie meczu. Bramkarz gości Patryk Przybysz, stanął na wysokości zadania i złapał strzał przeciwnika, zapobiegając utracie bramki.

W czwartej minucie Ząbkovia próbowała przełamać obronę Józefovii, ale drybling Pawła Czułowskiego został powstrzymany przez solidną obronę gospodarzy, która pracowała na spółkę z bramkarzem. Parę minut później to Józefovia próbowała swoich sił. Michał Macioszek zagrał do Ignacego Ognichy, a ten oddał mocny strzał, jednak bramkarz Ząbkovii Ząbki był czujny i podbił piłkę ponad poprzeczką.

Podopieczni trenera Damiana Politańskiego wypracowali sobie kilka niebezpiecznych sytuacji po zagraniach ze skrzydeł, które zostały zażegnane przez dobrze działającą obronę, a także świetnie dysponowanego bramkarza Mateusza Kryczkę.

Niestety, w 21. minucie Ząbkovia Ząbki zdobyła pierwszą bramkę. Mateusz Augustyniak w pełnym biegu przedostał się w pole karne i wykończył akcję potężnym strzałem pod poprzeczkę, dając swojej drużynie prowadzenie.

Józefovia nie zamierzała się jednak poddawać. Osiem minut później to Tobiasz Filochowski próbował swoich sił, a jego centrostrzał omal nie zaskoczył bramkarza Ząbkovii. Futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

Następnie ponownie Filochowski stworzył zagrożenie, ale bramkarz gości znów był na posterunku i skutecznie interweniował. 31. minuta przyniosła kolejną szansę dla Józefovii, kiedy to Filochowski pięknie zmylił obrońców na lewej stronie boiska, zagrał wzdłuż bramki, ale Stanisław Turowicz niestety nie trafił w bramkę strzelając wprost w poprzeczkę.

Sporo działo się wokół bramki gości, ale gospodarze nie byli w stanie wykorzystać swoich okazji. Gdy stadionowy zegar wskazywał 37. minutę Rafał Macioszek oddał strzał zza pola karnego , ale bramkarz Ząbkovii ponownie stanął na wysokości zadania i skutecznie złapał piłkę.

Za moment Mateusz Augustyniak ponownie próbował strzału z prawej strony pola karnego, ale Przybysz skutecznie złapał piłkę, nie dając rywalom zdobyć drugiej bramki. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej odsłony, Mateusz Augustyniak urwał się obrońcy Józefovii i zamykając poznanie z prawej strony, przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

W 53. minucie Piotr Goliasz z drużyny Ząbkovii przeciągnął strzał z prawej strony boiska i piłka minęła bramkę.

Następnie, wydawało się, że goście zdobędą gola podwyższającego wynik, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Józefovii. Przybysz wykazał się refleksem odbijając główkę jednego z rywali po rzucie rożnym i uratował swoją drużynę od straty bramki.

W 62. minucie świetna piłka od Rafała Macioszka miała dać kolejną szansę Józefovii, ale niestety zagrania nie sięgnął głową Ognicha.

Z kolei w 64. minucie to Ząbkovia Ząbki wykorzystała błąd w środku pola gospodarzy. Mateusz Augustyniak znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Przybysza, doprowadzając do wyniku 2:0.

W 67. minucie Ząbkovia i Augustyniak byli znowu bliscy zdobycia gola, ale najlepszy strzelec IV-ligowca z Ząbek nie zdołał sięgnąć piłki po dograniu kolegi.

W 70. minucie Józefovia popisała się składną akcją. Filochowski i Migas znakomicie współpracowali, lecz w końcowej fazie Filochowski źle przyjął piłkę i został zablokowany przez obronę przeciwnika i nie oddał strzału. Mecz zbliżał się ku końcowi, a emocje na stadionie rosły. W 90. minucie Filochowski znów wyrolował obrońcę, a potem doskonale dograł do Migasa. Jednak w kluczowym momencie, ten główkował za wysoko. W ostatnich minutach meczu Józefovia szła po honorowego gola, ale niestety krótki moment nieuwagi w środku pola zakończył się kontrą Ząbkovii. Konrad Paterek wykorzystał okazję, lekko podbijając piłkę ponad Przybyszem i ta wpadła do bramki, zapewniając gospodarzom zwycięstwo 3:0.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść Ząbkovii Ząbki. Mimo, że Józefovia stworzyła wiele okazji, to skuteczność bramkowa gospodarzy zadecydowała o końcowym rezultacie.

Józefowianie wracają do treningów, aby przygotować się do kolejnych wyzwań w sezonie. Najbliższe w sobotę 7 października o 14:00. MLKS podejmie wicelidera Wisłę II Płock.

ZĄBKOVIA ZĄBKI 3:0 (1:0) JÓZEFOVIA

BRAMKI: Augustyniak 21, 66', Paterek 90'+3

SKŁAD: Przybysz - Blechman (75' M. Malinowski), Kopeć, Uthke-Nowak, Filochowski (90' Adamiak) - Turowicz (75' Krzywda), M. Macioszek (75' Ryk), R. Macioszek (68' Jaquet), Pietrusiewicz, Wojtasik (68' Migas) - Ognicha (ż) (75' Okleka)

TRENER: Politański