"Józa" waleczna jedzie do Piaseczna

Napędzona 3 meczami bez porażki Józefovia zmierzy się z MKS Piaseczno, którego zawodnicy, po słabym początku sezonu, chcieliby dostarczyć swoim kibicom nieco radości. Spotkanie w Piasecznie zapowiada się interesująco. Czy warto wybrać się na obiekt przy ul. 1 Maja 16 i zobaczyć je na własne oczy? Zdecydowanie tak! Wyjazdowy mecz 8. kolejki IV ligi odbędzie się w sobotę 16 września, a pierwszy gwizdek sędziego ma zabrzmieć o godzinie 13:00.

MKS PIASECZNO (13. miejsce, 7 punktów)

• Po serii 5 meczów bez zwycięstwa (Ursus Warszawa 1:2, Mazur Karczew 0:3, Mszczonowianka Mszczonów 2:2, Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:5 i Hutnik Warszawa 0:2) klub z Piaseczna rozwiązał umowę z trenerem Arkadiuszem Modrzejewskim, który prowadził MKS przez 4 lata. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Bartosz Kobza, który w przeszłości był zawodnikiem, następnie trenerem młodzieżowych i seniorskich drużyn z Piaseczna, a ostatnio prowadził Orła Baniocha. „Efekt nowej miotły” zadziałał i w pierwszym meczu zespół trenera Kobzy pokonał Sokół Serock 3:1.
  • Piłkarscy sympatycy z Piaseczna, obchodzący w tym roku jubileusz 100-lecia futbolu w tym mieście, mogą być zawiedzeni, bowiem MKS notuje najsłabszy ligowy start od sezonu 2017/18. Wówczas piasecznianie po 7 kolejkach IV ligi również zdobyli 7 oczek, które dawały im 12. pozycję.
  • Drużyna znad Jeziorki wraz z KS Raszyn i Drogowcem Jedlińsk należy do grona 3 zespołów, które nie wygrały domowego meczu w tym sezonie IV ligi. MKS przed własną publicznością zremisował 2:2 z Mszczonowianką, a także przegrał z Ursusem Warszawa 1:2 i Hutnikiem Warszawa 0:2.

JÓZEFOVIA (10. miejsce, 10 punktów)

• Józefowianie po porażkach z KS CK Troszyn 0:4 i Błonianką Błonie 0:3, zwyciężyli 2:1 z Oskarem Przysucha, 4:2 z KS Raszyn, a w miniony weekend zremisowali 5:5 z Wilgą Garwolin. To najwyższy remis w oficjalnych meczach Józefovii w XXI wieku. Dotychczas najwięcej bramek w remisowym spotkaniu padło w sezonie 2015/16, gdy w zespół znad Świdra zanotował rezultat 4:4 w starciu ligi okręgowej z Agape Białołęka.
  • Efektowna przewrotka Wojciecha Migasa na 2:0 w rywalizacji z Wilgą Garwolin była 200. golem Józefovii w historii wojewódzkich ligowych występów (IV i V liga).
  • 6 z 13 bramek zdobytych przez podopiecznych trenera Damiana Politańskiego padło po uderzeniach zza pola karnego. Autorem połowy goli strzelonych zza „szesnastki” był Wojciech Migas.

• Ostatni mecz w Piasecznie zakończył się podziałem punktów. W 2020 roku Józefovia zremisowała z MKS 2:2. „Józa” dwukrotnie wychodziła na prowadzenie za sprawą Mikołaja Adamiaka i Filipa Prochowskiego, lecz po stronie rywala odpowiedzieli Kamil Matulka i Konrad Rudnicki.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2019/20

Józefovia 0-3 MKS Piaseczno
IV liga, Sezon 2020/21
MKS Piaseczno 2-2 Józefovia
Józefovia 0-2 MKS Piaseczno
----------------------------------------------------------
WYGRANE PIASECZNA 2 (w Piasecznie: 0)
WYGRANE JÓZEFOVII: 1 (w Piasecznie: 1)
REMISY: 1 (w Piasecznie: 0)
BRAMKI PIASECZNA: 7 (w Piasecznie: 2)
BRAMKI JÓZEFOVII: 2 (w Piasecznie: 2)
Relacja i wynik na żywo z meczu MKS Piaseczno - Józefovia na regiowyniki.pl.

Kto nie uda się do Piaseczna, ma możliwość wspierania rezerw w kultowych Derbach Świdra. Starcie 5. kolejki Expressdruk A klasy pomiędzy Józefovią II a Vulcanem Wólka Mlądzka rozpocznie się w sobotę 16 września o godzinie 14:00 przy Dolnej 19.

JÓZEFOVIA II (9. miejsce, 5 punktów)

• Po remisach z KS Wesoła (3:3) i Victorią II Sulejówek (2:2) oraz porażce z Mazurem II Karczew (1:3), gracze dowodzeni przez trenera Marcina Makulca sięgnęli po pierwszy komplet punktów w starciu z Drukarzem II Warszawa (4:1).
  • Drugi zespół seniorów nie przegrał od 5 ligowych meczów rozgrywanych w Józefowie. Ostatnie wyniki w domowych meczach Józefovii II to 4:4 z Marymontem Warszawa, 4:0 z Wisłą Maciejowice, 4:3 z Eskadrą Warszawa i wspomniane wcześniej 2:2 z Victorią II oraz 4:2 z Drukarzem II.

VULCAN WÓLKA MLĄDZKA (14. miejsce, 0 punktów)

• Klub z Otwocka jako jedyny zanotował komplet ligowych porażek na początku sezonu (1:2 z AP Brychczy Warszawa, 1:4 z KS Wesoła, 1:7 z Victorią II, 1:3 z Mazurem II). Vulcan czeka na zwycięstwo w A klasie od 10 spotkań (1 remis i 9 porażek).
  • 16 – tyle bramek w bieżącym sezonie II grupy warszawskiej A klasy stracił zespół z Wólki Mlądzkiej – najwięcej w lidze.

• W zeszłym roku Józefovia II zremisowała 3:3 przed własną publicznością z Vulcanem Wólka Mlądzka, choć przegrywała już 1:3. Bramki zdobył Łukasz Chojecki, a dublet ustrzelił Arkadiusz Zapaśnik. Autorami bramek dla przeciwnika byli Brian Torrado, Igor Kużnia i Sebastian Kowalczyk.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2017/18
Vulcan Wólka Mlądzka 3-0 Józefovia II
Józefovia II 1-1 Vulcan Wólka Mlądzka

A klasa, Sezon 2018/19
Józefovia II 1-1 Vulcan Wólka Mlądzka
Vulcan Wólka Mlądzka 1-2 Józefovia II

A klasa, Sezon 2019/20
Józefovia II 2-1 Vulcan Wólka Mlądzka
A klasa, Sezon 2020/21
Józefovia II 2-3 Vulcan Wólka Mlądzka
Vulcan Wólka Mlądzka 3-3 Józefovia II