Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

W sobotę 21 października odbędzie się mecz 13. kolejki IV Ligi pomiędzy Józefovią a Ursusem Warszawa. Starcie z rywalami ze stolicy zostanie rozegrane na stadionie przy Dolnej 19, a pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 14:00.

JÓZEFOVIA (13. miejsce, 11 punktów)

• Józefowianie notują serię 6 meczów bez zwycięstwa. Seria ta rozpoczęła się od emocjonującego remisu 5:5 z Wilgą Garwolin, a potem przyszły 4 porażki – 0:2 z MKS Piaseczno, 0:2 z KTS Weszło Warszawa, 0:3 z Ząbkovią Ząbki i 0:2 z Wisłą II Płock. W miniony weekend „Józa” zremisowała 1:1 z Marcovią Marki.
  • 443 – tyle minut dzieliło bramki Juliana Jacqueta z Wilgą (na 5:5) od trafienia Tobiasza Filochowskiego z Marcovią (na 1:1), które przerwała serię 4 meczów bez zdobytej bramki.
  • Ostatnie stracie z rywalami z Warszawy zakończyło się porażką podopiecznych trenera Damiana Politańskiego - 0:2 z KTS Weszło (0:2). Jednak ten mecz poprzedziła seria 8 ligowych meczów z zespołami ze stolicy bez porażki. Na tę passę złożyły się spotkania z: Polonią II (3:0 i 2:1), KS Wesoła (3:0 i 7:0), Weszło (1:1 i 1:0) oraz PKS Radość (0:0, 4:1).

URSUS WARSZAWA (7. miejsce, 23 punkty)

• Spadkowicz notuje bardzo udane występy we wrześniu i październiku. Ursus może pochwalić się passą 7 meczów bez porażek (Marcovia 2:1, Drogowiec Jedlińsk 3:2, Mazur Karczew 1:0, Mszczonowianka Mszczonów 3:3, Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:1, Hutnikiem Warszawa 1:1 i Sokołem Serock 9:2). Lepiej w tym okresie prezentuje się wyłącznie inny zespół ze stolicy – Weszło.
  • Ursus tracił co najmniej 1 bramkę w 11 z 12 meczów tego sezonu. Jednym spotkaniem warszawian w bieżącej kampanii, który zakończyli bez straty gola było zwycięstwo 1:0 z Mazurem, z Adamem Radzikowskim między słupkami.
  • Jednym z kluczowych graczy w drużynie „Traktorków” jest Artur Rawa, który z 10 trafieniami na koncie jest najlepszym strzelcem zespołu. Po ostatniej kolejce, w której zdobył aż 4 bramki, wskoczył na pozycję wicelidera w ligowej klasyfikacji strzelców. Rawa ustępuje tylko Mateuszowi Augustyniakowi z Ząbkovii, który ma jedno trafienie więcej.

Relacja i wynik na żywo z meczu Józefovia - Marcovia Marki na regiowyniki.pl.

Rezerwy Józefovii udadzą się do Ząbek. Podopieczni trenera Marcina Makulca zagrają na wyjeździe z Targówkiem 1953 Warszawa, w ramach 10. kolejki Expressdruk A Klasy. Mecz w niedzielę 22 października o 16:00 na obiekcie przy Słowackiego 21.

TARGÓWEK 1953 WARSZAWA (13. miejsce, 6 punktów)

• Zwycięstwo Targówka z Orłem Parysów 3:2 obiecywało udany początek sezonu, lecz od tej pory beniaminek nie jest w stanie wygrać od 8 meczów (3 remisy i 5 porażek). Ostatnie 5 meczów było szczególnie trudnym okresem dla drużyny ze stolicy, którą spotkała dotkliwa porażka 1:10 z EsKadrą Warszawa, 1:2 z Brychczym Warszawa. Następnie zremisowali 2:2 z KS Wesoła, lecz kolejne mecze przyniosły porażki – 1:4 z Victorią II Sulejówek i 1:8 z Mazurem II Karczew.
  • 37 – tyle bramek w tym sezonie stracili gracze Targówka 1953 Warszawa. To najsłabszy wynik w lidze.

JÓZEFOVIA II (4. miejsce, 16 punktów)

• W ostatnich 5 starciach „Dwójka” nie schodziła z boiska przegrana. Józefowianie rozpoczęli passę od wygranej 4:1 nad rezerwami Drukarza Warszawa, a następnie kontynuowali zwycięską serię w meczach z Vulcanem Wólka Mlądzka (2:1) oraz Advitem Wiązowna (2:1), a następnie remisy z Wisłą Dziecinów (1:1) i KS Glinianka (3:3) przedzieliła wygrana z Orłem Parysów (3:1).
  • Rezerwiści przystąpią do meczu w Ząbkach z nadzieją na 3 wyjazdowe zwycięstwo z rzędu. Ostatni raz „Dwójka” miała tak długą zwycięską passę w delegacji wiosną 2021 roku. Wówczas drużyna odniosła serię 5 wyjazdowych zwycięstw z Advitem Wiązowna (4:1), PKS Radość (4:1), Wisłą Maciejowice (3:2), Amur Wilga (12:1) oraz Amigos Warszawa (5:1).

MECENASOWIE SPORTU
SPONSOR GŁÓWNY AKADEMII MLKS JÓZEFOVIA