Idzie młodość!

Ekstraliga Juniorów Młodszych jest miejscem, gdzie młode talenty piłkarskie nabierają doświadczenia i rozwijają swoje umiejętności. Lecz dopiero zetknięcie z seniorską piłką daje znacznie większą motywację reprezentantom akademii do dalszego rozwoju. W 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski, w miejsce pierwszego zespołu, wystąpi drużyna 2007 dowodzona przez Dominika Dukalskiego. Przed juniorami nie lada wyzwanie, bowiem ich rywalem będzie IV-ligowy KS Raszyn. Spotkanie zostanie rozegrane w środę 4 października o 20:00 na bocznym boisku przy Dolnej 19 w Józefowie.

JÓZEFOVIA (4. miejsce w Ekstralidze Juniorów Młodszych B1)

• Drużyna Józefovii, która na swoim koncie nie ma żadnej porażki, zajmuje 4. miejsce w Ekstralidze Juniorów Młodszych. W tej rundzie podopieczni trenera Dominika Dukalskiego zremisowali 4-krotnie z rówieśnikami z Radomiaka (2:2), Znicza Pruszków (1:1), Ursusa Warszawa (1:1) i Agape Białołęka (1:1), a w pozostałych spotkaniach zwyciężyli z Progresem Warszawa (3:1) i Varsovią (4:2).
  • Dla większości zawodników rocznika 2007 to będzie pierwsze oficjalne starcie w seniorskim futbolu, choć nie dla wszystkich. W ostatniej jesiennej kolejce ubiegłego sezonu A klasy w meczu rezerw z Deltą Warszawa (0:1) po przerwie wystąpiło 3 podopiecznych trenera Dominika Dukalskiego. Najlepiej zaprezentował się Aleksander Krauze (6 meczów w bieżącej rundzie ekstraligi), który nie stracił gola, a na dodatek obronił rzut karny. Ponadto zagrali pomocnik Jakub Sierakowski (4 mecze) i Karol Nowak (transfer do występującej w CLJ U-17 MKS Polonii Warszawa). W tym sezonie w pucharowym meczu Józefovii II z Walką Kosów zagrali Tymoteusz Bernhard (6 goli, 1 bramka) i Adrian Rak (5 meczów, 1 bramka), który uczcił seniorski debiut golem z rzutu karnego.

KS RASZYN (16. miejsce w IV lidze)

• W ostatnich kolejkach IV ligi drużyna z Raszyna przegrała z Józefovią (2:4),  KS CK Troszyn (0:2) i Oskarem Przysucha (1:2), ale pokazała swoją siłę zwyciężając Błoniankę (2:1) oraz Drogowiec Jedlińsk (1:0).
  • Jednym z wyraźnych problemów KS Raszyn w bieżącym sezonie jest kreowanie akcji bramkowych i skuteczność. KS Raszyn zdobył zaledwie 9 goli w lidze, co jest 2. najgorszym wynikiem w IV lidze (ex aequo z Sokołem Serock), po Drogowcu Jedlińsk, który zdobył tylko 7 bramek.

• W 6. kolejce tego sezonu IV ligi Józefovia wygrała na wyjeździe z KS Raszyn 4:2. Zwycięstwo dały bramki Mikołaja Adamiaka, Wojciecha Migasa, Juliana Jacqueta i Tobiasza Filochowskiego. Dla gospodarzy trafiali Letlhogonolo Alistair Selamolela oraz Erykl Kopczyński.

MECENASOWIE SPORTU
SPONSOR GŁÓWNY AKADEMII MLKS JÓZEFOVIA