Gramy u siebie

W meczu 27. kolejki Football Masters Ligi Okręgowej podopieczni Damiana Politańskiego zmierzą się z KS Halinów. Początek spotkania pomiędzy czwartą Józefovią a pewnym utrzymania beniaminkiem w sobotę 28 maja o 12:00. Zapraszamy wszystkich kibiców na Dolną 19!

JÓZEFOVIA (4. miejsce, 50 punktów)

• Józefovia nie przegrała od 4 spotkań. Zespół trenera Damiana Politańskiego zanotował wygrane 7:1 z Dębem Wieliszew, 4:0 z Madziarem Nieporęt, 7:0 z KS Wesoła i remis 1:1 z OKS Otwock. W bieżącej kampanii józefowianie zwyciężyli 15 razy, w 5 przypadkach dzielili się punktami i zanotowali 6 porażek.
  • Tobiasz Filochowski to lider wewnątrzzespołowej klasyfikacji kanadyjskiej. 21-latek ma na swoim koncie 21 punktów (11 goli + 10 asyst). Na drugiej pozycji plasuje się Mateusz Trąbiński (11 goli + 4 asysty), a trzeci jest Dominik Dukalski (6 goli + 4 asysty).
  • W ostatnich dwóch meczach zawodnicy Józefovii strzelali wyjątkowe bramki. W domowym starciu z KS Wesoła bramkę z rzutu karnego zdobył obrońca Michał Orowiecki. Był to pierwszy gol po długiej rozłące z piłką spowodowanej kontuzją. Wychowanek Józefovii swoją poprzednią bramkę zdobył 21 września 2019 w starciu z KS Raszyn (1:1). Z kolei z OKS Otwock do siatki trafił Maciej Żaczek, dla którego również było to pierwsze trafienie po powrocie po ciężkiej kontuzji. Ostatniego gola strzelił w meczu przeciwko Mszczonowiance (2:0) 26 października 2019 roku.

KS HALINÓW (9. miejsce, 35 punktów)

• KS Halinów i KTS Weszło - najbliżsi rywale Józefovii jako pierwsi rozstrzygnęli swoje losy dotyczące przyszłego sezonu. Halinowianie w kolejnym sezonie na pewno zagrają w warszawskiej „okręgówce”, z kolei warszawianie – uzyskali prawo gry w V lidze. Pięć ostatnich meczów KS Halinów zakończyło się następującymi wynikami: 2:2 z OKS Otwock, 3:0 ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki, 0:6 z KTS Weszło, 5:4 z KS Wesoła i 1:0 z PKS Radość. Bilans drużyny Michała Parszewskiego to 11 zwycięstw, 2 remisy i 13 porażek.
  • 2 – tyle remisów w bieżącym sezonie zanotowali halinowianie (oba w spotkaniach domowych – 2:2 z Polonią II Warszawa i 2:2 OKS Otwock). Mniej remisowali wyłącznie rezerwiści Świtu Nowy Dwór Mazowiecki – raz z Mazurem II Karczew (2:2).
  • Zimą Józefovię na zespół grający w Długiej Kościelnej zamienił Ernest Zęgota. 24-letni pomocnik w 10 meczach w barwach KS Halinów zdobył 3 bramki (jesienią strzelił 2 bramki dla Józefovii). Zawodnik trafił do Józefowa w sezonie 2018/19. W 80 oficjalnych meczach pierwszego zespołu strzelił 12 goli.

W jesiennym starciu w Długiej Kościelnej padł wynik 3:2 dla Józefovii. Dla przyjezdnych trafiali Tobiasz Filochowski (dwukrotnie) i Mateusz Trąbiński, natomiast dla KS Halinów – Adrian Banaszek i Julian Świątek. Jednak MZPN zweryfikował wynik jako walkower dla gospodarzy, bowiem w barwach Józefovii zagrał zawodnik, który powinien pauzować za kartki.