Finał pocieszenia

W sobotę 16 czerwca o 11:00 józefowianie rozegrają ostatni mecz sezonu. Rywalem będzie SEMP Ursynów. Stawką meczu na stadionie KS Ursus będzie zakończenie sezonu na trzecim stopniu podium Ligi okręgowej.

• SEMP Ursynów jest zespołem, który stracił najmniej bramek w całej lidze – tylko 29.
  • Warszawianie nie wygrali w kolejce kończącej sezon od czerwca 2014 roku, kiedy to w ostatniej serii gier A klasy pokonali 5:2 rezerwy Sparty Jazgarzew.
  • Piłkarze ze stolicy w ostatni weekend przegrali 0:3 z innym klubem z Warszawy – Gromem. Porażka sprawiła, że SEMP spadł na czwartą pozycję (57 punktów).

• Klub znad Świdra wykorzystał potknięcie najbliższego rywala i dzięki wygranej 6:0 z Błękitnymi Korytów awansował na trzecie miejsce (58 pkt).
  • Józefovia może się poszczycić najlepszą defensywą w spotkaniach wyjazdowych. Podopieczni Damiana Politańskiego stracił na wyjeździe tylko 14 goli.
  • Ostatnia porażka józefowian w ostatniej kolejce sezonu miała miejsce trzy lata temu. W 30 kolejce sezonu 2014/15 MLKS musiał uznać wyższość ŁKS-u Łochów (1:2).

• Jesienią Józefovia pokonała u siebie piłkarzy z Ursynowa 4:2. Zwycięstwo „Józie” zapewnili Daniel Trzepałka, Marek Rogowski, Robert Rokicki oraz Kamil Kucharski. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Paweł Rybak i Przemysław Piekarz.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

Liga okręgowa, Sezon 2016/17
Józefovia Józefów 1-0 SEMP Ursynów
SEMP Ursynów 1-1 Józefovia Józefów
Liga okręgowa, Sezon 2017/18
Józefovia Józefów 4-2 SEMP Ursynów
WYGRANE SEMP-a: 0
WYGRANE JÓZEFOVII: 2 (w Warszawie: 0)
REMISY: 1 (w Warszawie: 1)
BRAMKI SEMP-a: 3 (w Warszawie: 1)
BRAMKI JÓZEFOVII: 6 (w Warszawie: 1)

W niedzielne samo południe ostatni bój w tegorocznych rozgrywkach stoczą także nasze rezerwy. Przeciwnikiem w wyjazdowym meczu będzie Sokół Celestynów.

• Celestynowski Sokół w poprzedniej serii gier pokonał 6:2 Advit Wiązowna. Zespół naszych najbliższych rywali zajmuje 7 miejsce z 34 punktami na koncie.
  • CKKS meczach domowych stracił tylko 17 bramek (tyle samo co lokalny rywal – Bór Regut). Mniej goli u siebie dał wbić sobie OKS Otwock.

• Józefowskie rezerwy w minioną sobotę zremisowali 2:2 w meczu przyjaźni z Otwockim KS-em. Zawodnicy trenera Roberta Rokickiego plasują się na 9 pozycji z dorobkiem 31 punktów.
  • „Dwójka” kończy swój najlepszy sezon od czterech lat. Wtedy to Józefovia w sezonie 2013/14 zakończyła rozgrywki na trzeciej pozycji, zdobywając 46 oczek.

• W listopadzie rezerwy Józefovii zremisowały z Sokołem 2:2. Bramki dla naszych zdobył Bartłomiej Bakuła, Karol Kopeć, a dla gości trafiali Bartłomiej Prus oraz grający trener Piotr Kardas.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

A klasa, Sezon 2009/10
Sokół Celestynów 5-0 Józefovia II Józefów
Józefovia II Józefów 2-4 Sokół Celestynów
A klasa, Sezon 2010/11
Sokół Celestynów 4-1 Józefovia II Józefów
Józefovia II Józefów 1-4 Sokół Celestynów
A klasa, Sezon 2011/12
Józefovia II Józefów 0-4 Sokół Celestynów
Sokół Celestynów 1-2 Józefovia II Józefów
A klasa, Sezon 2012/13
Sokół Celestynów 4-1 Józefovia II Józefów
Józefovia II Józefów 2-3 Sokół Celestynów
A klasa, Sezon 2013/14
Józefovia II Józefów 2-2 Sokół Celestynów
Sokół Celestynów 0-3 Józefovia II Józefów
A klasa, Sezon 2015/16
Józefovia II Józefów 0-5 wo Sokół Celestynów (na boisku 4-5)
Sokół Celestynów 5-2 Józefovia II Józefów
A klasa, Sezon 2017/18
Józefovia II Józefów 2-2 Sokół Celestynów
WYGRANE SOKOŁA: 9 (w Celestynowie: 4)
WYGRANE JÓZEFOVII: 2 (w Celestynowie: 2)
REMISY: 2 (w Celestynowie: 1)
BRAMKI SOKOŁA: 43 (w Celestynowie: 19)
BRAMKI JÓZEFOVII: 18 (w Celestynowie: 9)*
* bez walkowera odpowiednio 20 i 11.