Debiut Dukala wyobraźnię rozpala

W środowe Święto Wojska Polskiego piłkarze Józefovii podejmą na swoim stadionie KS Teresin. Początek rywalizacji o godzinie 11:00. Zapraszamy serdecznie kibiców na spotkanie oraz do lektury przedmeczowej zapowiedzi.

• Sparingi KS Teresin prezentowały się następująco: 2 zwycięstwa (LKS Chlebnia 4:2,Milan Milanówek 2:0), 1 remis (AP Żyrardów 2:2) oraz 2 porażki (LKS Osuchów 1:3, czwartoligowy Pelikan II Łowicz 4:6).
  • Po sparingach, w ostatni piąteknadszedł czas na ligowe spotkanie z Naprzodem Stare Babice. Na weryfikację trzeba będzie jednak poczekać do środy, bowiem mecz w Teresinie został przerwany 62. minucie przy stanie 2:1 dla Naprzodu z powodu awarii oświetlenia. Bramkę dla naszych najbliższych rywali zdobył Michał Bargieł. Kibicom obu zespołów pozostało czekać na decyzję co dalej.
  • W przerwanym meczu w barwach drużyny z Teresina zadebiutował Tomasz Warszawski – syn trenera Adama (którego kibice lokalnej piłki powinni kojarzyć z występów w OKS-ie Otwock). Młody zawodnik w poprzednim sezonie reprezentował futsalowy zespół AZS UW Warszawa.

• Nieco ponad 2 minuty – tyle czasu potrzebował Dominik Dukalski, aby trafić do bramki w swoim oficjalnym debiucie w meczu przeciwko Laurze Chylice. Nowy nabytek strzelił także bramkę w 78 minucie ustalając wynik 3:1 dla „Józy”.
  • Dublet Dukalskiego przedłużył do czterech serię meczów Józefovii inaugurujących sezon, w których do siatki trafiali debiutanci. W pierwszej kolejce poprzedniego sezonu bramkę w debiucie strzelił Karol Kopeć, a także Elias Shehadee (wygrana z Naprzodem Stare Babice 6:1). Na początku rozgrywek LO 16/17 bramkę w wygranym 4:1 spotkaniu z Milanem Milanówek zdobył Michał Hyliński, który po powrócił do MLKS-u po trzech latach przerwy. Wynik inauguracyjnego spotkania z ŁKS-em Łochów (1:1) w 2015 roku otworzył Daniel Skwarek. Trzech ostatnich wymienionych nie reprezentuje już klubu znad Świdra.
  • Żaden zespół w ubiegłym sezonie Ligi okręgowej nie zdobył tylu bramek na swoim stadionie co Józefovia. Piłkarze na terenie przy Dolnej 19 strzelili aż 52 bramki, z czego 10 trafień należało Marcina Makulca.

• Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się wygraną Józefovii 4:0, którą zapewniły gole Łukasza Poszalskiego, Dawida Trzaskowskiego, Eliasa Shehadee i Mateusza Wojdy.