Bezbramkowe derby z PKS Radość

Derby linii otwockiej na remis. W 14. kolejce Football Masters Ligi Okręgowej Józefovia bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z PKS Radość. Z punktu widzenia podopiecznych trenera Damiana Politańskiego to bardziej stracone dwa punkty, aniżeli jeden zdobyty...​

Józefowianie musieli radzić sobie bez pauzującego Ignacego Ognichy i Adriana Gapczyńskiego, którego zatrzymały sprawy osobiste. Do pierwszego składu powrócił Robert Rokicki i Jakub Piotrzkowicz.

Jako pierwsi postraszyli gospodarze. W 4. minucie spotkania Filip Musiał poradził sobie na skrzydle z Mikołajem Adamiakiem i uderzył z lewej strony pola karnego z ostrego kąta, ale ponad poprzeczką. To była najgroźniejsza okazja „Parafialnych” w całym meczu, a kolejne warte odnotowania sytuacje tworzyli wyłącznie zawodnicy przyjezdnych.  Sprawy miejscowym nie ułatwiła wymuszana zmiana z 10. minuty spotkania. Patrykowi Winnickiemu "uciekło" kolano podczas niegroźnego starcia z Jakubem Piotrzkowiczem i przedwcześnie opuścił murawę. Życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!  Chwilę później Tobiasz Filochowski z lewej nogi pokierował piłkę ponad bramką po dograniu Mateusza Rowickiego.  Dwie minuty później ponownie dał znać o sobie Filochowski, który przymierzył z rzutu wolnego. Futbolówka nabrała rotacji, ale nie zdołała dokręcić się do bramki.  Następnie celnego dośrodkowania z lewej strony nie wykorzystał były piłkarz PKS Radość - Mateusz Trąbiński, który przestrzelił z główki. W 24. minucie Józefovia wznawiała akcję dalekim wyrzutem z autu, przedłużona przez Trąbińskiego piłka trafiła do Filochowskiego, który bez namysłu kopnął z całej siły w środek bramki. Strzał zatrzymał bramkarz Radości Sebastian Dolecki.  Chwilę później w pojedynku Filochowski-Dolecki ponownie górą był golkiper gospodarzy, który tym razem wyłapał uderzenie z rzutu wolnego. W dalszej fazie pierwszej połowy już nic nie wydarzyło się ciekawego pod obiema bramkami, z wyjątkiem „kotłowaniny” z końcówki odsłony w polu karnym PKS-iaków, która jednak nie zakończyła się strzałem.

Zaraz po wznowieniu meczu bramkę gospodarzy sygnał do ataku dał Trąbiński, ale jego strzał z prawej strony pola karnego przeleciał nieco ponad bramką. W 50. minucie uderzeniem zza szesnastki zagroził Julian „Beto” Jacquet, ale na raty obronił Dolecki.  Niedługo potem sektor zajmowany przez gości ożywił się po efektownej akcji Rowickiego. Wychowanek klubu znad Świdra jednym zwodem „nawinął” dwóch piłkarzy PKS i oddał mocny strzał z dystansu, lecz piłka poszybowała ponad poprzeczką. W kolejnych ponownie publiczności przedstawił się Tobiasz Filochowski, który w 58. minucie nie zdołał zaskoczyć strzałem z rzutu wolnego golkipera z Radości, ale chwilę później doskonale spisał się na prawej strefie boiska. Wyłożył piłkę Trąbińskiemu, ale ten w dogodnej sytuacji uderzył za wysoko.  W 66. minucie na murawie zameldował się inny były piłkarz PKS – Dominik Dukalski, a cztery minuty później przeprowadził akcję, którą zakończył niecelnym strzałem tuż przy słupku. Następnie znów zrobiło się gorąco, gdy piłkę spod nóg rezerwowego Jakuba Kity wyłuskał Dolecki.  W 77. minucie świetnie wzdłuż linii bramkowej zachował się Filochowski, który zwiódł stopera, wszedł w pole karne i wycofał piłkę w okolice jedenastego metra. Kita przepuścił futbolówkę między nogami, aby ta dotarła do Dukalskiego, ale ten przeniósł piłkę ponad poprzeczką.  Na dziesięć minut przed końcem spotkania do zagranej z rzutu wolnego piłki najwyżej wyskoczył Kita, uprzedził interweniującego Doleckiego, ale piłka po strzale głową minimalnie minęła celu. Ależ było blisko!  W doliczonym czasie gry mocną rysę na znakomitym występie Filochowskiego pozostawiła nierozsądna czerwona kartka. Piłkarz Józefovii ze złości kopnął piłkę po gwizdku arbitra i ten ukarał go drugim żółtym kartonikiem.

Trzeci z rzędu ligowy mecz Józefovii z PKS Radość zakończył się bezbramkowym remisem. Piłkarze trenera Damiana Politańskiego pozostali na czwartym miejscu w lidze okręgowej, a w najbliższą sobotę piłkarze zakończą rundę jesienną. Na 13:00 nad Świder przyjadą rezerwy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

PKS RADOŚĆ 0:0 JÓZEFOVIA

SKŁAD: Przybysz - Rowicki (ż), Adamak, Blechman, Piotrzkowicz - Filochowski (ż, ż, cz 90'), Rokicki (ż) (66' Żaczek), Jacquet, Macioszek, Makulec (66' Dukalski) - Trąbiński (73' Kita)

TRENER: Politański