Autor:

mireksokol

Utworzono:

11.09.2015

W środę 09 września rozegraliśmy pierwszy mecz Pucharu Polski 2016/2017. Przeciwnikiem była drużyna z Radzymina, grająca obecnie w A klasie.

Naszej drużynie zależało na szybkim strzeleniu bramki. I tak się stało. Już w 3’ Daniel Głowacki wystawia piłkę na 30 metr a Sylwester Szambelan ładnym technicznym strzałem lobuje bramkarza i prowadzimy 1:0. Po strzelonej bramce nasze Sokoły dostały wiatru pod skrzydła. W 5’ próba strzału Adriana Kozy. W 8’ Krystian Szambelan sprawdza bramkarza gospodarzy. W 13’ po rzucie rożnym Mazura bardzo ładna kontra Tomka Lipskiego i Krystiana. 15’ Krystian obija słupek bramki w Radzyminie. Pozostajemy jednak przy piłce i strzelamy drugą bramkę. Sylwester Szambelan dorzuca do Kuby Bartosiewicza a ten umieszcza piłkę w bramce. 2:0 dla nas. Na kolejną bramkę czekamy tylko minutę. Przechwyt piłki przez Krystiana w środku pola i jest 3:0. Nie, już 4:0. Grzesiek Oktaba dostaje długą piłkę na lewą stronę. Jesteśmy w sytuacji 2 na 1. Grzesiek podaje do Sylwka ten pewnie kieruje oddaje strzał. W 20’ niebezpiecznie pod naszą bramką. Mazur próbuje coś ustrzelić. W 26’ brutalnie zostaje sfaulowany nasz bramkarz Piotr Malinowski. Jakimś cudem sędzia nie daje żółtej kartki. W 38’ akcję rozpoczyna Daniel Głowacki. Podaje do wybiegającego na prawą stronę Sylwka. A całą sytuację na bramkę zamienia Grzesiek Oktaba. Z wynikiem 0:5 kończy się I połowa.

Na początku drugiej części meczu Mazur wprowadził cztery zmiany. Nasi zawodnicy nic sobie z tego nie robią i prą naprzód. W 51’ po rzucie rożnym Grzesiek ma świetną okazję na umieszczenie główką piłki w siatce. 4’ później po rzucie z autu Pawłowi Badence nie układa się piłka na nodze i strzał jest zbyt lekki. Następne parę minut to kilka niebezpiecznych sytuacji pod naszą bramką, ale obrona i bramkarz spisali się na medal. W 78’ faulowany zostaje Tomasz Lipski. Wolny wykonuje Krystian, jednak wysoko nad bramką. Już w następnej minucie Krystian rewanżuje się asystą. Bramkę strzela Bartosz Szydłowski. Prowadzimy 6:0! W 81’ piękny rajd Tomka prawą stroną, wrzutka, strzał Krystiana minimalnie obok bramki. Wynik na koniec meczu ustala Grzegorz Oktaba po asyście Bartosza Szydłowskiego. Mecz kończymy wynikiem 0:7.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Daniel Głowacki. Gratulacje!

Trener sprawdził dwóch zawodników z naszego zaplecza (B klasy) – Marcina Stańczaka i Macieja Stalmacha.