Obóz Stręgielek 2021: dzień 4, 5, 6 - turnus I

Czwartek stał pod znakiem zwiedzania Wilczego Szańca w Gierłoży. Lecz zanim nadszedł czas na przyjemności, należało wykonać swoje obowiązki. Drużyna 2008 odbyła trening, w którym skupiono się na technice. Z kolei Józefovia 2005 i 2007 rozegrały sparingi z rówieśnikami z Varsovii. Obie józefowskie ekipy musiały uznać wyższość piłkarzy z Warszawy, przegrywając odpowiednio 1:4 i 1:5. Po obiedzie grupa pojechała na zwiedzanie Wilczego Szańca w Gierłoży, najsłynniejszej z mazurskich kwater wojennych, która służyła Adolfowi Hitlerowi oraz najważniejszym głowom III Rzeszy. Były to centra dowodzenia, wyposażone w nowoczesne środki łączności. To tutaj w baraku narad, pułkownik Claus Schenk von Stauffenberg 20 lipca 1944 r. dokonał nieudanej próby zamachu na Hitlera. Po powrocie i kolacji zmęczeni piłkarze rocznika 2007 odbyli regeneracyjną kąpiel w jeziorze.

W piątek józefowianie pracowali już na pełnych obrotach. Przebywające na mazurskim obozie drużyny odbyły po dwa treningi. Rozgrzewkę drużyny 2008 przeprowadził nowy asystent - specjalista od rozciągania!

Nie mogło zabraknąć oczywiście regeneracji na salce, rolowania, masaż i rozluźnienia mięśni oraz przede wszystkim uwielbianej przez naszych zawodników kąpieli w jeziorze Stręgiel.

W sobotę rozegrano rewanżowe spotkanie pomiędzy zespołem 2007 B trenera Dominika Dukalskiego a rocznikiem 2008 dowodzonym przez trenera Łukasza Poszalskiego. Starsi koledzy wygrali tym razem 0:3, choć jak podkreśla trener Poszalski wynik nie do końca oddaje przebieg meczu. To nie był koniec piłkarskich emocji tego dnia. Trenerzy Karol Kopeć i Dominik Dukalski wraz z podopiecznymi udali się do oddalonego o 65 kilometrów Ełku, gdzie czekał ich podwójny bój z MOSP Białystok. Józefovia 2005 zremisowała z drużyną z Podlasia 2:2, natomiast józefowianie z rocznika 2007 pokonali białostoczan aż 7:0. Był także czas na sprawdzenie sił w kolejnej olimpijskiej dyscyplinie w pięknych okolicznościach przyrody. Po obiedzie piłkarze udali się na spływ kajakowy po jeziorze Stręgiel oraz pobliskiej rzece Sapinie. Po 3 godzinach wiosłowania niektórzy czuli lekkie zmęczenie, ale widoki rekompensowały włożony wysiłek. W wolnych chwilach chłopaki korzystają z kąpieli w jeziorze, a cześć z nich bardzo polubiła wędkowanie! W sobotę obóz sportowy odwiedziły władze MLKS Józefovii: prezes Sławomir Faliński, Grzegorz Ognicha i Michał Karp.

Obóz Sportowy "Stręgielek 2021" roczników 2005-2008 współfinansowany w ramach Programu "Sportowe Wakacje z Funadcją LOTTO 2021" ze środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.