O ligowe punkty z Unią Warszawa

W sobotę o godzinie 12:00 czeka nas mecz o kolejne punkty w IV lidze. Do Józefowa zawita 9. zespół w ligowej tabeli - Unia Warszawa. Przypominamy, że spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

JÓZEFOVIA (11. miejsce, 11 punktów)

• Zespół znad Świdra zdobył tylko 5 goli na swoim boisku. Rzadziej w tym sezonie na własnym obiekcie strzelała tylko Ożarowianka – 2 bramki.
  • 4 – tyle meczów bez straty bramki zanotowali w tym sezonie józefowianie. Identycznym wynikiem może pochwalić się najbliższy rywal „Józy” – Unia oraz Escola Varsovia i Ząbkovia. Najwięcej, aż 5 razy, mecz na zero z tyłu kończyli piłkarze Znicza II Pruszków.
  • 6 z 10 bramek strzelonych w tym sezonie przez Józefovię padło po stałych fragmentach gry (4 po rzutach wolnych, 1 po rożnym i 1 z rzutu karnego).

UNIA WARSZAWA (9. miejsce, 15. punktów)

• Warszawska Unia po słabym początku sezonu wybudziła się z letargu. Zespół trenera Bartłomieja Pawłowskiego przyjedzie do Józefowa z chęcią przedłużenia serii 6 meczów z rzędu bez porażki. Dłuższą passą mogą pochwalić się tylko kluby będące czołówką ligi: Vicotria Sulejówek - 9 i Ząbkovia 7 meczów bez porażki.
  • Unia to jedyny obok Okęcia zespół, który nie odniósł zwycięstwa w delegacji. Najbliższy rywal józefowian zdobył tylko dwa punkty na obcych terenach.
  • Założony w 2008 roku klub ze stolicy rozgrywa swój trzeci, jak dotąd najlepszy, sezon w IV lidze. Warszawianie, którzy mają na swoim koncie 15 punktów, nigdy nie zajmowali tak wysokiego miejsca po 12. kolejkach.

• W poprzednim sezonie Józefovia przegrała na wyjeździe 0:1 z Unią Warszawa. Bramkę dającą trzy punkty drużynie z Warszawy zdobył Daniel Rosiński.

24 października, w sobotę o godzinie 14:00 Józefovia II mierzy się na własnym obiekcie z Borem Regut w meczu 11. kolejki II grupy warszawskiej A klasy. Spotkanie zostanie rozegrane przy pustych trybunach.

JÓZEFOVIA II (8. miejsce, 14. punktów)

• We wtorek rezerwy dowodzone przez trenera Roberta Rokickiego zanotowały czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu (3:0 z Amurem Wilga). Ostatni taki przypadek miał miejsce w końcówce rundy jesiennej sezonu 2013/14, kiedy to Józefovia II po kolei pokonała: Snajper Sośninka 3:2, Advit Wiązowna 3:0, KS Puznówka 5:0 i rezerwy OKS Otwock 2:0.
  • W poprzednich 4 sezonach A klasy rezerwy Józefovii mierzyły się 32 razy z rywalami z powiatu otwockiego i wygrały tylko osiem razy. Oznacza to, że czwarta sąsiedzka rywalizacja kończyła się wygraną józefowian.

BÓR REGUT (7. miejsce, 15. punktów)

• Bór nie przegrał z Józefovią II od 8 lat. Po raz ostatni józefowskie rezerwy zwyciężyły z lokalnym rywalem w rundzie jesiennej sezonu 2012/13 (2:0).
  • W ostatnich 6 kolejkach Bór Regut 5 razy schodził z boiska ze zwycięstwem. Lepiej prezentuje się tylko lider PKS Radość, który w tym okresie wywalczył komplet możliwych do zdobycia punktów.

• Józefovia II po raz ostatni podejmowała Bór Regut we wrześniu 2018 roku. Był to iście szalony mecz, w którym arbiter podyktował aż 5 rzutów karnych, a Bór zwyciężył 7:3. Na listę strzelców po stronie Józefovii wpisali się Arkadiusz Przybysz, Maciej Napieraj i Mariusz Boniec. Z kolei w szeregach rywala hattrick skompletował Dominik Gątkowski, a po bramce dołożyli: Bartłomiej Miernicki, Patryk Sznajder i Ernest Trzeciak.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2010/11

A klasa, Sezon 2019/20
Bór Regut 3-0 Józefovia II
------------------------------------------------
WYGRANE JÓZEFOVII: 3 (w Józefowie: 1)
WYGRANE BORU: 9 (w Józefowie: 3)
REMISY: 3 (w Józefowie: 3)
BRAMKI: JÓZEFOVII: 20 (w Józefowie: 10)
BRAMKI: BORU: 37 (w Józefowie: 17)

PARTNER TECHNICZNY