Do samego końca!

Kibice już zdążyli zakodować skojarzenie: "Mecze Józefovii = emocje do końca"! Czy w kolejnym meczu zespół znad Świdra będzie trzymał swoich sympatyków w niepewności do ostatniego gwizdka? Rywalizacja Wilgi Garwolin z Józefovią otworzy 24. kolejkę IV ligi. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi w sobotę 20 kwietnia o 11:00. Areną starcia boczne boisko przy Sportowej 34 w Garwolinie.

WILGA GARWOLIN (9. miejsce, 29 punktów)

• Zespół dowodzony przez trenera Karola Zawadkę przełamał serię 4 meczów bez zwycięstwa. Po remisie 1:1 z Mazurem Karczew i porażkach 0:2 z Mszczonowianką Mszczonów, 4:6 z Mazovią Mińsk Mazowiecki oraz 2:4 z Hutnikiem Warszawa, garwolinianie zwyciężyli 2:1 z Sokołem Serock. Wilga po 23. kolejkach ma identyczny bilans jak Józefovia - 8 zwycięstw, 5 remisów i 10 porażek.
  • Najlepszym strzelcem ekipy z Garwolina jest Emmanuel Obi, który w meczu z Sokołem zdobył 16. bramkę w tym sezonie. W ligowej klasyfikacji strzelców Nigeryjczyk ustępuje jedynie Mateuszowi Augustyniakowi z Ząbkovii (20 goli) oraz Wojciechowi Trochimowi z Mazovii (17 bramek).
  • Wilga nie przegrała ostatnich 9 ligowych meczów z rywalami z powiatu otwockiego. Garwolinianie notują serię 6 remisów - 1 z Józefovią (5:5) i 5 z Mazurem (1:1, 1:1, 4:4, 0:0, 0:0), a wcześniej zwyciężyli z “Józą” 1:0 oraz 4:2 i 2:1 z karczewianami.

JÓZEFOVIA (10. miejsce, 29 punktów)

• Po podziale punktów z Drogowcem Jedlińsk (1:1) oraz porażce z KS CK Troszyn (0:3) podopieczni trenera Damiana Politańskiego zwyciężyli w 3 kolejkach - z Błonianką Błonie (2:1), Oskarem Przysucha (2:0) i KS Raszyn (1:0). Józefowski zespół po raz drugi w historii występów w IV lidze zanotowali 3 wygrane z rzędu. W sezonie 2012/13 drużyna znad Świdra pokonała 5:0 Polonię Iłża, 4:2 Mazowsze Grójec i 3:0 Wulkan Zakrzew.
  • Józefowianie, którzy z Bartłomiejem Górnasiem w składzie pokonali 2:0 Oskara i 1:0 Raszyn, staną przed szansą by po raz pierwszy w historii klubowych meczów w IV lidze zagrać 3. raz z rzędu na zero z tyłu. Wcześniej we wrześniu 2020 roku, Józefovia z Patrykiem Przybyszem między słupkami, wygrała 1:0 z Okęciem Warszawa i zremisowała 0:0 z Marcovią Marki.
  • Wszystkie bramki zdobyte przez “Józę” w ostatnich 5 spotkaniach padły w końcówce meczu. W meczu z Drogowcem Piotr Grober wyrównał w 87. minucie, z Błonianką Tobiasz Filochowski zdobył bramkę w 84. minucie, a wynik spotkania w 92. minucie ustalił Jakub Malinowski. Wyjazdowe zwycięstwo z Oskarem zapewniły trafienia Filipa Pietrusiewicza z 84. minuty oraz gol Filochowskiego z 90. minuty gry, z kolei zwycięskie trafienie z Raszynem padło łupem Wojciecha Migasa w 94. minucie gry.

• Jesienne starcie Józefovii z Wilgą Garwolin było najbardziej szalonym w tym sezonie IV ligi - zakończyło się rezultatem 5:5! Dwa trafienia dla józefowian zdobył Ignacy Ognicha, a po razie na listę strzelców wpisali się Wojciech Migas, Tobiasz Filochowski i Julian Jacquet. Cztery gole dla garwolinian zdobył Nigeryjczyk Emmanuel Obi, a z karnego trafił Grzegorz Piesio.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

IV liga, Sezon 2019/20
Wilga Garwolin 1-0 Józefovia
IV liga, Sezon 2023/24
Józefovia 5-5 Wilga Garwolin

Tuż po meczu czwartoligowców wystartuje mecz 18. kolejki Expressdruk A klasy. W sobotę 20 kwietnia o 13:00 rezerwy zmierzą się na wyjeździe w kultowych Derbach Świdra z Vulcanem Wólka Mlądzka.

VULCAN WÓLKA MLĄDZKA (13. miejsce, 13 punktów)

• Zespół trenera Piotra Okońskiego uzbierał 10 punktów wiosną (więcej jedynie Advit Wiązowna - 12 punktów). Otwocczanie pokonali 4:3 AP Brychczy Warszawa, 3:1 KS Wesoła, 2:1 Victorię II Sulejówek, a w miniony weekend zremisowali 2:2 z Mazurem II Karczew. 4 wygrane, 1 remis i 12 porażek - to ligowy bilans Vulcanu.
  • Zespół z Wólki Mlądzkiej po raz ostatni rozpoczęli rundę rewanżową od 4 meczów bez porażki w lidze okręgowej sezonie 2013/14. Wówczas Vulcan pokonał 4:1 Mazur Radzymin, 5:1 Grom Lipowo, 3:2 Bóbr Tłuszcz i 4:2 Marcovię Marki.

JÓZEFOVIA II (8. miejsce, 22 punkty)

• W tym sezonie rezerwiści Józefovii zwyciężyli 6-krotnie, 4 razy zremisowali, a w 7 przypadkach musieli uznać wyższość rywali. Piłkarze “Dwójki” wiosnę rozpoczęli od porażki z Wesołą (2:4), następnie wygrali w delegacji z Victorią II (2:4), ulegli Mazurowi II (1:2), a w poprzedni weekend zremisowali 1:1 na terenie Drukarza II Warszawa.
  • Józefowianie po raz 2. w tym sezonie zanotowali 2 mecze wyjazdowe bez porażki z rzędu. Jesienią ekipa trenera Marcina Makulca wygrała poza domem z Advitem (2:1) i Orłem Parysów (3:1).

• Poprzednie derby zakończyły się wygraną Józefovii. Za sprawą Jana Młota przeciwnik otworzył wynik, lecz bramki Fabiana Kota i Łukasza Chojeckiego ustaliły rezultat spotkania na 2:1 dla józefowskich rezerw.

Vulcan Wólka Mlądzka 2-2 Józefovia II
Józefovia II 0-3 (wo) Vulcan Wólka Mlądzka (gospodarze zrezygnowali z organizacji meczu)