Wygrana z Milanem Milanówek

Józefovia po przywróceniu do ligi okręgowej rozpoczęła sezon od wyjazdowego meczu z Milanem Milanówek.

Początek spotkania należał do naszych zawodników, którzy zaczęli od ataków bramki przeciwnika. Już na początku meczu dobrą okazję miał Paweł Niemczyk a chwilę później po rzucie wolnym Maćka Napieraja obrońca Milanu strzelił w poprzeczkę swojej bramki! Kilka minut później zawodnik gospodarzy znowu nastraszył swojego golkipera, którego prawie przelobował. Z daleka próbował też zdobyć bramkę Łukasz Poszalski ale bez efektu.

Bramkę przyniosła dopiero dobra akcja skrzydłem Pawła Niemczyka, który dośrodkował w pole karne a tam dobrze ustawiony Dawid Trzaskowski na raty pokonał bramkarza Milanu!

Gospodarze mieli też swoją okazję na wyrównanie po złym wyjściu z bramki naszego bramkarza ale sytuację uratował Łukasz Rosłonek. Jeszcze przed przerwą w odstępie 5 minut dwukrotnie żółtymi kartkami został upomniany kapitan gospodarzy, który musiał opuścić plac gry. Do przerwy po dobrej grze podopieczni trenera Damiana Politańskiego zasłużenie prowadzili.

W drugiej części gry Józefovia szybko podwyższyła prowadzenie po bramce Michała Hylińskiego, który powrócił przed sezonem do naszej drużyny.

Niestety przez chwilę nieuwagi obrońca Robert Rokicki sfaulował w polu karnym i sędzia wskazał na ,,wapno''. Do jedenastki podszedł drugi najlepszy strzelec Milanu z zeszłego sezonu Adam Banaszczyk i strzelił w przeciwny róg Patryka Olszańskiego [VIDEO].

Drużyna Milanu po zdobytej bramce próbowała wyrównać stan meczu i miała ku temu kilka okazji.

Trybuny uciszył jednak gol Maćka Napieraja, który otrzymał świetne podanie od rezerwowego Arka Przybysza i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gospodarzy [foto główne].

Kilka minut później ponownie asystą popisał się Arek Przybysz a bramkę zdobył wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Bartek Bakuła.

Do końca meczu Józefovia kontrolowała przebieg spotkania i pewnie pokonała Milan Milanówek 4:1!

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra w sobotę (20 sierpnia) o godzinie 11:00 w Józefowie a przeciwnikiem będzie zespół LKS Chlebnia.

Komentarz trenera Damiana Politańskiego:

Bardzo cieszy wygrana na inaugurację sezonu tym bardziej, że dopiero kilka dni temu okazało się, że będziemy walczyć o punkty w okręgówce a nie w klasie A. Zagraliśmy na wyjeździe, przeciwnik był dla nas wielką niewiadomą i pewnie tak będzie z każdym kolejnym, gdyż jak wiadomo zostaliśmy przydzieleni do II grupy w której nigdy nie graliśmy. Z pewnością bardziej cieszy wynik niż gra mojego zespołu, warto jednak pamiętać, że krótki okres przygotowawczy przeplatany był urlopami kolejnych zawodników i w tym zestawieniu zagraliśmy dopiero pierwszy raz. To wszystko co działo się w poniedziałek zostawiliśmy już za sobą i koncentrujemy się na kolejnym meczu. W sobotę zmierzymy się na własnym boisku z LKS Chlebnia. Jedna jaskółka wiosny nie czyni i myślę, że dopiero po kilku kolejkach będziemy mogli odpowiedzieć sobie na pytanie na co nas stać w tej lidze.

MILAN MILANÓWEK 1:4 (0:1) JÓZEFOVIA JÓZEFÓW

BRAMKI: D.Trzaskowski 30, Hyliński 53, Napieraj 74', Bakuła 78'

SKŁAD: Olszański - Ł.Trzaskowski, Rosłonek, Rokicki, Auguściński - Poszalski - P.Niemczyk, Napieraj (83' Ł.Domański), Czapkowski (67' Przybysz), Hyliński (64' Ostrzyżek) - D.Trzaskowski (70' Bakuła)

REZERWA: Niemiec, Biela, Ostrowski