Ursynalia!

Festiwal bramek przy Dolnej 19! Józefovia wygrała przed własną publicznością z SEMP-em Ursynów 6:1 w 25. kolejce Ligi okręgowej. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobył wychowanek SEMP-a – Robert Rokicki, a po jednej dołożyli Dominik Dukalski, Maciej Żaczek, Mariusz Boniec i Kamil Kucharski. Dla przyjezdnych zaś trafił Daniel Ludynia.

Kibice, których nie wystraszyła zwariowana pogoda, byli świadkami dominacji „Józy” od pierwszego gwizdka. Już w 4. minucie rywali napoczął Robert Rokicki. Kapitan ustawiony przy bliższym słupku, po dograniu Tobiasza Filochowskiego z narożnika, głową pokonał bramkarza. Dwie minuty później "Rocky" miał na swoim koncie dublet. Piłka po zagraniu Zęgoty odbiła się od nóg obrońców i trafiła do Rokickiego, a jego dokładne uderzenie po ziemi znalazło drogę do siatki. W pierwszych dziesięciu minutach swoje okazje mieli także Dominik Dukalski i Filochowski, ale nie powiodło się. Po kwadransie gry ponownie głową zaskoczyć bramkarza próbował Rokicki, jednakże futbolówka spadła na górną siatkę bramki. Kilka minut później szansę na gola kontaktowego mieli goście. Patryk Przybysz stanął oko w oko z warszawskim napastnikiem, ale golkiper Józefovii zdołał wyłuskać piłkę spod nóg gracza SEMP-a. W 28. minucie niecelnie zza pola karnego uderzał piłkarz zespołu ze stolicy. W 43. minucie józefowianie powiększyli przewagę za sprawą Dukalskiego. Napastnik ekipy znad Świdra wpakował piłkę do siatki wykorzystując zamieszanie na piątym metrze.  Jeszcze przed końcem pierwszej połowy gola na 4:0 zdobył Maciej Żaczek. Józefovia wyprowadziła kontrę, Dominik Dukalski zagrał na prawą stronę do Żaczka, który strzałem tuż przy bliższym słupku pokonał bramkarza.

Na początku drugiej części rywalizacji Marcin Makulec oddał strzał lewą nogą z pola karnego gości, który stopą odbił golkiper. Następnie w 52. minucie uderzenie piłkarza SEMP-a zostało wyłapane przez Przybysza. Moment później z dystansu mocno postraszył Mikołaj Adamiak, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później z obrońcami z Ursynowa zabawił się Karol Kopeć, a następnie kopnął futbolówkę, jednak wprost w poprzeczkę. Następnie akcja przeniosła się pod bramkę Józefovii. W 60. minucie gry Patyrk Przybysz nie bez problemów odbił uderzenie z bliska. Cztery minuty później SEMP sprytnie rozegrał wyrzut z autu. Atakujący bez przyjęcia oddał strzał, lecz trafił w boczną siatkę. W 66. minucie józefowianie przeprowadzili serię dokładnych podań, Daniel Trzepałka wystawił rezerwowemu Mariuszowi Bońcowi futbolówkę z prawej strony, a ten przechytrzył bramkarza i MLKS prowadził już 5:0.  W 73. minucie Boniec tym razem otrzymał podanie od Makulca. Atakujący stał jednak zbyt blisko golkipera, który odbił strzał wprost w niego. Niedługo potem świetna interwencja bramkarza ze stolicy zabrała Robertowi Rokickiemu hattricka. Idealnie na głowę kapitana dorzucił Kamil Kucharski, ale golkiper był na posterunku. W 77. minucie Krzysztof Czapkowski, który w drugiej połowie pojawił się na boisku, dobiegł do prostopadłej piłki, minął bramkarza i strzelił do pustej siatki. Sędzia liniowy jednak dostrzegł pozycję spaloną i gola nieuznano. Trzy minuty później do podanie na dobieg wykorzystał piłkarz z Warszawy. Daniel Ludynia uderzył obok Przybysza i zmniejszył rozmiary porażki. W 90. minucie spotkania rezerwowy Jakub Kita wywalczył rzut rożny. Do piłki ustawionej w narożniku podszedł kolejny zawodnik z ławki – Kucharski. Pomocnik posłał „rogala” z którym nie poradził sobie golkiper, po czym arbiter zakończył mecz.

Józefovia wciąż zajmuje drugą pozycję w tabeli premiowaną barażem o awans do wyższej ligi. Kolejny mecz podopieczni trenera Damiana Politańskiego rozegrają już w środę. Początek spotkania w Milanówku z tamtejszym Milanem o godzinie 18:00.

A już teraz zapraszamy na kolejny domowy mecz. W sobotę 25 maja o 12:00 nasza „Józa” podejmie MKS II Piaseczno.

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 6:1 (4:0) SEMP URSYNÓW

BRAMKI: Rokicki 4', 6', Dukalski 43', Żaczek 45', Boniec 66', Kucharski 90' - Ludynia 80'

SKŁAD: P. Przybysz - Filochowski, Orowiecki, Adamiak, Trzepałka - Makulec (87' Kita), Zęgota (68' Czapkowski), Kopeć (74' Kucharski), Rokicki, Żaczek (57' Banaszek) - Dukalski (ż) (60' Boniec)