Trzy rzuty karne w Piastowie. Porażka Józefovii

Józefovia w przedostatnim meczu wyjazdowym w tym sezonie przegrała 1:2 z bijącym się o utrzymanie Piastem Piastów. Gole na wagę trzech punktów dla gospodarzy z rzutów karnych zdobył Maciej Matuszewski. Jedyną bramkę dla józefowian, również z „jedenastki”, strzelił Mariusz Boniec.

Na początku spotkania na boisku przeważali józefowianie, co mógł udokumentować w 5 minucie zdobyciem bramki Dawid Trzaskowski. Napastnik minął bramkarza i oddał lekki strzał, który wybił obrońca Piasta. W 14. minucie Trzaskowski dośrodkował w "szesnastkę", lot piłki źle obliczył defensor gości, za którym stał Marcin Makulec. Skrzydłowy Józefovii uderzył jednak niecelnie z woleja. Następnie nieudane wybicie obrońców Piasta próbował wykorzystać Elias Shehadee, lecz jego uderzenie zza pola karnego pewnie złapał piastowski golkiper. Dwie minuty później stały fragment gry mógł zamienić się na bramkę dla gospodarzy. Zagranie z rzutu wolnego trafiło prosto na nogę jednego graczy Piasta, który uderzył bez przyjęcia w światło bramki. „Futbolówkę” nie bez problemów złapał Sędek. W 28 minucie Mariusz Boniec oddał strzał z ponad 25 metrów, ale ponad bramką. Kilka chwil znów groźnie zaatakował Piast, lecz uderzenie z linii pola karnego na korner wybił bramkarz. W 32 minucie boisko opuścił Shehadee trzymając się za mięsień dwugłowy uda. Zdrowia Eli! Niedługo potem piłkę z dystansu posłał Łukasz Poszalski, lecz ponad poprzeczką. Dominacja „Józy” została udokumentowana w 40 minucie. Dawid Trzaskowski zagrał „futbolówkę” do Makulca, który przy asyście obrońcy minął się z nią. Następnie piłka znów trafiła pod nogi Makulca, który został popchnięty przez bramkarza w szesnastce i sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Boniec. Pod koniec pierwszej połowy w sytuacji sam na sam obok lewego słupka strzelił Dawid Trzaskowski. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut niezłą okazję miał Makulec, lecz skiksował.

Na początku drugiej połowy znów z prawej strony zaatakował Dawid Trzaskowski, ale strzał z ostrego kąta wybił golkiper z Piastowa. W 52 minucie w pole karne Józefovii popędził zawodnik gospodarzy - Kamil Melich, gdzie został powalony przez Pawła Sędka. Bramkarz gości nie zdołał się zrehabilitować i wyciągał piłkę z siatki po pewnym strzale z 11 metrów Macieja Matuszewskiego. Po godzinie gry znów z dobrej strony pokazał się Trzaskowski, lecz bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 83 minucie nieprzyjemne dośrodkowanie z rzutu wolnego „wypluł” Sędek i gdy ponownie próbował złapać piłkę zahaczył zawodnika Piasta. Sędzia po raz kolejny podyktował rzut karny (trzeci po przewinieniu golkiperów). Jedenastkę pewnym strzałem w prawy róg bramkarza znów wykorzystał Matuszewski i było 2:1. Chwilę później rezerwowy Norbert Smoliński uderzył zza pola karnego minimalnie ponad bramką. Następnie Kopeć rozegrał krótko rzut rożny z Makulcem, ten uderzył sprzed pola karnego, lecz w ręce bramkarza. W 86 minucie dośrodkowanie z wolnego trafiło do Karola Kopcia, który z strzelił bez przyjęcia obok słupka. Kilkadziesiąt sekund później wrzuconą piłkę głową do Roberta Rokickiego zgrał Poszalski. Pomocnik próbował ofiarnym „szczupakiem” wbić piłkę do siatki, ale skutecznie interweniowali defensorzy Piasta. W doliczonym czasie gry zmęczoną atakami Józefovię dwukrotnie próbali skontrować gracze z Piastowa, lecz najpierw mocne uderzenie najpierw z trudem wyłapał Sędek. Na sam koniec spotkania zawodnik gospodarzy dostrzegł wysuniętego golkipera „Józy”. Na nieszczęście gospodarzy piłka po bardzo ładnym lobie minimalnie spadła za lewym słupkiem bramki strzeżonej przez Sędka.

Zwycięstwo przedłużyło szanse Piasta na utrzymanie Piasta w Lidze okręgowej. Co ciekawe, sobotnie spotkanie w Piastowie miało podobny przebieg jak mecz na tym samym stadionie między tymi zespołami w 2016 roku. Józefovia prowadziła w pierwszej połowie po bramce Pawła Niemczyka, aby przegrać ostatecznie 1:2.

PIAST PIASTÓW 2:1 (0:1) JÓZEFOVIA JÓZEFÓW

BRAMKI: Matuszewski 52'(k), 83'(k) - Boniec 40'(k)

SKŁAD: Sędek - Orowiecki, Poszalski (ż), Adamiak, Trzepałka - Makulec, Boniec, Rokicki, A. Przybysz (76' Rowicki), Shehadee (32' Kopeć) - D. Trzaskowski (ż) (81' Smoliński)