Remis ze Spartą II Jazgarzew

Pierwszą szansę stworzyli sobie gospodarze. Dawid Trzaskowski strzelił głową, jednak górą był bramkarz. Potem w 11 minucie Krzysztof Czapkowski podał na dobieg do Arkadiusza Przybysza, ten oddał strzał, ale jego próba minęła bramkę. W 20 minucie groźnie było po drugiej stronie boiska, kiedy mocny strzał z woleja złapał Patryk Olszański. Dwie minuty później Józefovia objęła prowadzenie. Dawid Trzaskowski podał do Kamila Kucharskiego, a następnie piłka po strzale skrzydłowego „Józy” wpadła do bramki obok golkipera Sparty. W 30 minucie swoją szansę miał także Daniel Trzepałka, lecz bramkarz gości w sytuacji sam na sam wybił piłkę. Do futbolówki doskoczył Dawid Trzaskowski, ale jego dobitka minęła celu. Chwilę później Arkadiusz Przybysz po niezłym uderzeniu musiał uznać wyższość bramkarza. Gola po rzucie rożnym mógł strzelić Robert Rokicki, ale uderzenie głową minęło bramkę. W 40 minucie Dawid Trzaskowski oddał celny strzał w kierunku długiego słupka, bramkarz trącił piłkę, ale ona i tak wpadła do siatki. Wynik do przerwy brzmiał 2:0.

Z dużą ambicją na drugą połowę wyszli gracze z Jazgarzewa. Najpierw groźny strzał gości przeleciał tuż nad poprzeczką. Potem uderzenie z rzutu wolnego gracza Sparty II zatrzymało się na poprzeczce. Wysoki pressing rezerw Sparty popłacił i po błędzie defensywy do piłki dopadł jeden z graczy gości, który strzelił bramkę kontaktową. Na gola gości próbował odpowiedzieć Przybysz, lecz uderzenie zza pola karnego minęło bramkę. W 64 minucie z kontrą wyszli piłkarze z Jazgarzewa. Zawodnik gości po kontakcie z Czapkowskim padł w polu karnym i sędzia uznał, że pomocnik Józefovii faulował. Rzut karny rywali nie został zamieniony na bramkę, ponieważ dobrze w bramce spisał się Patryk Olszański, który wyczuł intencje strzelającego. Niecały kwadrans kwadrans później Robert Rokicki znów wyskoczył najwyżej do piłki, ale jego główkę ponad poprzeczką przeniósł golkiper Sparty. W 78 minucie gracze rezerw z Jazgarzewa doprowadzili do remisu. Piłkarz gości kopnął z rzutu wolnego, piłka trafiła w słupek, a następnie do bezpańskiej piłki doskoczył jeden z piłkarzy Sparty. Ten oddał strzał, który ofiarnie wybił Patryk Olszański. Okazało się jednak że bramkarz interweniował za linią bramkową i było już 2:2. W odpowiedzi Elias Shehadee przeprowadził solową akcję, ale uderzył prosto w bramkarza. W końcówce dwie dogodne sytuacje mieli jeszcze piłkarze z Jazgarzewa. Najpierw strzał w środek obronił Olszański, a następnie przewrotką próbował zaskoczyć józefowian jeden z piłkarzy gości. Ekwilibrystyczna próba zakończyła się fiaskiem, bowiem futbolówka przeleciała ponad poprzeczką.

Podopieczni trenera Damiana Politańskiego rozegrali dwie róźne połowy. W pierwszej części gry dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji i zasłużenie prowadziła 2:0. W drugiej połówce "Józa" cofnęła się i ambitna Sparta doprowadziła do remisu. Józefowian w następny weekend czeka pojedynek w Warszawie z Przyszłością Włochy.

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 2:2 (2:0) SPARTA II JAZGARZEW

BRAMKI: Kucharski 21', D. Trzaskowski 40'

SKŁAD: Olszański - Rogowski (79' Michoński), Poszalski, Adamiak, Ł. Trzaskowski (82' Auguściński) - Rokicki- Kucharski (80' Napieraj, ż), Czapkowski, Przybysz (67' Makulec), Trzepałka - D. Trzaskowski (ż) (56' Shehadee)