Na sam przód tabeli!

Józefovia wywiozła ze Starych Babic zasłużone 3 punkty. Zwycięstwo z Naprzodem Stare Babice, zapewniły trafienia Arkadiusza Przybysza oraz Dominika Dukalskiego.

W 15. minucie błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Arkadiusz Przybysz. Futbolówka trafiła pod jego nogi, oddał niezbyt mocny strzał w kierunku bramki, który próbował zablokować golkiper. Piłka po kontakcie z bramkarzem zmierzała do siatki, lecz została ona wybita przez obrońcę. Sędzia liniowy dostrzegł jednak, że obrońca interweniował za linią bramkową, więc gola uznano. Minutę później zaatakowali piłkarze ze Starych Babic, lecz strzał zza „szesnastki” z łatwością złapał Paweł Sędek. W 18. minucie bramkę dla Józefovii zdobył Marcin Makulec, jednakże sędzia dostrzegł ofsajd naszego skrzydłowego. W 25. minucie nikt nie miał wątpliwości co do prawidłowości zdobytej bramki. Przybysz obsłużył podaniem Dominika Dukalskiego, który pięknym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał golkipera Naprzodu. Dziesięć minut później Józefovia wyszła z niebezpieczną kontrą. Daniel Trzepałka przed polem karnym zagrał na dobieg do Przybysza, lecz jego z prawej strzał obronił golkiper. Następnie bramkarz gospodarzy niepewnie interweniował po strzale Dominika Dukalskiego. W 37. minucie Paweł Sędek pewnie zażegnał niebezpieczeństwo wyłuskując piłkę spod nóg pędzącego napastnika. Na sam koniec pierwszej połowy Marek Rogowski zagrał diagonalną piłkę do Tobiasza Filochowskiego, który odegrał do biegnącego prawą stroną Michała Orowieckiego. Wychowanek Józefovii dośrodkował do Dukalskiego, lecz piłka nie znalazła drogi do siatki.

W 48. minucie uderzenie z rzutu wolnego Marka Rogowskiego na korner sparował bramkarz ze Starych Babic. Chwilę później lekki strzał głową „Dukala” zatrzymał się na słupku. Napastnik Józefovii w 65. minucie wystawił futbolówkę przed pole karne rezerwowemu Kamilowi Kucharskiemu, ale jego strzał okazał się niecelny. W 73. minucie Naprzód miał jedyną stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Długą piłkę zmarnował napastnik gospodarzy, który bez przyjęcia trafił tylko w boczną siatkę. Pięć minut później krótkie rozegranie rzutu rożnego Józefovii mogło zakończyć się golem Kucharskiego, ale uderzenie na spółkę obronili defensorzy wraz z bramkarzem. W 79. minucie golkipera Naprzodu zaskoczyć mógł Marek Rogowski, lecz piłka posłana z narożnika boiska uderzyła w słupek! Przed końcem meczu „Józa” miała jeszcze dwie dogodne okazje na powiększenie zdobyczy bramkowej. Tobiasz Filochowski wystawił piłkę do Kucharskiego, ten zrobił „kółeczko” i oddał niecelny strzał obok bramki. W 88. minucie Jakub Kita podał krótko do Karola Kopcia, który wrzucił piłkę do Dukalskiego. Napastnik Józefovii zbyt lekko trafił głową w lecącą futbolówkę i ta minęła celu.

„Dukal” w trzecim ligowym meczu powiększył swój strzelecki dorobek do 4 bramek. MLKS dzięki zwycięstwu z Naprzodem wyszła na prowadzenie w tabeli Ligi okręgowej. Kolejny mecz już w środę. Piłkarze trenera Damiana Politańskiego zmierzą się na wyjeździe w Derbach Linii Otwockiej z PKS-em Radość. Liczymy na wsparcie kibiców w tym pucharowym spotkaniu.

NAPRZÓD STARE BABICE 0:2 (0:2) JÓZEFOVIA JÓZEFÓW

BRAMKI: A. Przybysz 15', Dukalski 25'

SKŁAD: Sędek - Rogowski (ż) (80' Rowicki), Poszalski, Orowiecki (ż), Filochowski - Makulec (74' Kopeć), Zęgota, A. Przybysz (61' Kucharski), Rokicki (ż), Trzepałka (85' Kita) - Dukalski (90' Smoliński)

RELACJA LIVE