"Józa" przerasta ekipę Piasta

Józefovia, podobnie jak rok temu, pewnie wygrała na swoim terenie z Piastem. Podopieczni trenera Damiana Politańskiego po dwóch trafieniach Ernesta Zęgoty oraz jednym Karola Kopcia i Tobiasza Filochowskiego mogli cieszyć się ze zwycięstwa 4:1. Gości z Piastowa było stać tylko na honorowe trafienie Igora Rudnika.

Na początku spotkania przewagę osiągnął zespół znad Świdra. W 7. minucie Ernest Zęgota oddał niezły strzał z dystansu, lecz futbolówka minęła bramkę. Następnie Karol Kopeć został sfaulowany w polu karnym przez defensora gości. Rzut karny w 21. minucie wykorzystał Ernest Zęgota. Trzy minuty później Daniel Trzepałka zbyt mocno zagrał do Kopcia, który nie zdołał skierować piłki do siatki. W 29. minucie Krzysztof Banaszek popędził z piłką w stronę bramki Piasta. Nasz zawodnik w sytuacji sam na sam strzelił jednak w nogę golkipera. W 40. minucie „Józa” powiększyła przewagę nad ekipą z Piastowa. Karol Kopeć skorzystał z podania Banaszka wzdłuż pola karnego, a następnie precyzyjnym strzałem zza „szesnastki” pokonał golkipera Piasta.

Drugą połowę mógł udanie rozpocząć Kopeć, ale w 47. minucie spotkania piłka po uderzeniu szczupakiem minęła celu. Dziesięć minut później udanie w sytuacji oko w oko z napastnikiem interweniował Patryk Przybysz, czym uratował zespół przed stratą kontaktowej bramki. Kilkadziesiąt sekund później arbiter ponownie podyktował rzut karny dla Józefovii. Jedenastkę po raz kolejny pewnie wykorzystał Zęgota. Następnie Zęgota nie wykorzytał podania Kopcia, uderzając ponad poprzeczką. Moment później Kamil Kucharski z bliska uderzył wprost w bramkarza przyjezdnych. W 74. minucie było już 4:0. Tobiasz Filochowski rewelacyjnym uderzeniem z rzutu wolnego dosłownie „zerwał pajęczynę” bramki strzeżonej przez golkipera Piasta. Pierwszy gol Tobiasza w barwach Józefovii i to jaki! Dziesięć minut później Przybysz złapał piłkę, którą głową do bramki próbował skierować przeciwnik. W 90. minucie gry kibice zebrani na Dolnej 19 byli świadkami kolejnej pięknej bramki. Do wybitej piłki dobiegł gracz Piasta - Igor Rudnik, który strzałem z woleja zza pola karnego zdobył honorową bramkę.

Dzięki wygranej józefowianie utrzrmali pozycję wicelidera. Do niepokonanego AP Żyrardów ekipa znad Świdra traci pięć punktów. Za tydzień MLKS czeka wyjazd do Osuchowa. Początek meczu o 11:00.

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 4:1 (2:0) PIAST PIASTÓW

BRAMKI: Zęgota 21'(k), 58'(k), Kopeć 40', Filochowski 73' - Rudnik 90'

SKŁAD: P. Przybysz - Filochowski, Poszalski, Orowiecki, Jachowicz-Wróblewski (77' Rowicki) - Kucharski (77' Napieraj), Zęgota (64' Czapkowski), Kopeć (77' Kita), Rokicki, Trzepałka (66' Makulec) - Banaszek