Bolesna porażka z KS-em Raszyn

Kilka minut po pierwszym gwizdku okazję na gola miał Łukasz Poszalski, ale jego strzał głową był niecelny. Chwilę później zespół na prowadzenie mógł wyprowadzić Marcin Makulec, jednakże pomocnik Józefovii przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Co nie udało się gościom, w 12 minucie powiodło się graczom z Raszyna. Futbolówka po niefortunnym przyjęciu Kamila Kucharskiego trafiła pod nogi zawodnika KS-u, który strzelił gola zza „szesnastki”. Następnie dwa razy z dystansu próbowali raszyńscy zawodnicy, ale w obu przypadkach piłka minęła bramkę Patryka Olszańskiego. W 39 minucie dobrze z prawej strony centrował jeden z pomocników KS-u Raszyn, lecz strzał głową odbiorcy podania minął celu. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy musiał interweniować golkiper gospodarzy. Pomimo asysty defensorów przytomnie uderzył Dawid Trzaskowski.

Początek drugiej części spotkania rozpoczął się pechowo dla józefowian, którzy stracili piłkę na połowie KS-u. Zawodnicy z Raszyna wyprowadzili szybką kontrę i po ładnej indywidualnej akcji objęli dwubramkowe prowadzenie. Chwilę później niecelnym strzałem z dystansu odpowiedział Robert Auguściński. W 65 minucie meczu było już 3:0 dla raszyńskich piłkarzy. Podanie z prawej strony strony boiska na gola zamienił zawodnik z „siódemką” na plecach. Józefovia próbowała zaskoczyć dobrze dysponowanego golkipera strzałami z dystansu. Robert Rokicki uderzył obok bramki, w 78 minucie mocne uderzenie z daleka Mikołaja Adamiaka wybił bramkarz, a parę chwil później piłka poszybowała ponad poprzeczką po uderzeniu Łukasza Poszalskiego. W 90 minucie bliski zdobycia honorowej bramki był Mateusz Wojda, ale pewnie interwenował golkiper z Raszyna, zachowując czyste konto. Na koniec sędzia podyktował rzut wolny blisko bramki raszynian, ale Mikołaj Adamiak trafił w mur.

Pierwsza porażka w tym sezonie stała się faktem. Józefovia przegrywa pierwszy raz na wyjeździe od 11 spotkań. W środę naszych zawodników czeka pucharowe spotkanie z Huraganem Wołomin. W sobotę o ligowe punkty powalczymy z rezerwami grodziskiej Pogoni.

KS RASZYN 3:0 (1:0) JÓZEFOVIA JÓZEFÓW

SKŁAD: Olszański - Ł. Trzaskowski, Rogowski, Poszalski, Auguściński - Rokicki - Makulec (46' Trzepałka), A. Przybysz (ż) (86' Orowiecki), Czapkowski (ż), Kucharski (69' Wojda)- D. Trzaskowski (76' Adamiak)