Bezbramkowy remis z Gromem Warszawa

Po dziesięciu minutach gry dwie okazje z rzutów różnych miał Grom. Pierwsza sytuacja została zażegnana przez józefowską defensywę. Za drugim razem zawodnik ze stolicy przeniósł piłkę głową ponad poprzeczką.

W 18 minucie pierwszą ciekawą akcję miała Józefovia. Marcin Makulec otrzymał podanie z lewej strony i wywracając się na plecy oddał pierwszy celny strzał, który obronił golkiper gospodarzy. Później z dystansu uderzył piłkarz Gromu, ale taka piłka nie zrobiła wrażenia na Patryku Olszańskim, który pewnie ją złapał. Minutę później futbolówka minimalnie minęła poprzeczkę po strzale gracza Gromu. Niezłą okazję w 33 minucie gry miał ponownie Makulec, ale jego strzał z lewej strony pola karnego na aut bramkowy wybił warszawski bramkarz. Sześć minut później do dobrego dośrodkowania z lewej strony boiska nie doszło dwóch piłkarzy Gromu i piłkę w locie złapał Olszański. W końcówce pierwszej części meczu kolejne zagranie z lewej strony tym razem dotarło do gracza gospodarzy, lecz jego strzał minął bramkę.

Pierwsza połowa stała pod znakiem walki. Podobnie było w drugiej połówce, z tym, że lepsze okazje tworzyli piłkarze z Józefowa. W 49 minucie Marcin Makulec podał do Krzysztofa Czapkowskiego, ten ładnie obrócił się z piłką, ale jego strzał prawą nogą minął bramkę gospodarzy. Kilka minut później zamieszania w polu karnym Józefovii nie wykorzystał gracz Gromu. Potem oba zespołu ograniczały się do strzałów zza „szesnastki”, które albo łapali bramkarze, albo mijały bramkę. Wiele zamieszania w obu polach karnych stwarzały stałe fragmenty gry, ale żadnego nie udało się zamienić na bramkę.

To było 90 minut ciężkiej walki z Gromem. Józefovia przywiozła z Warszawy cenny punkt, remisując 0:0. W środę józefowianie po raz kolejny przyjadą do stolicy. W III rundzie Pucharu Polski zmierzą się z Błyskawicą Warszawa.

GROM WARSZAWA 0:0 JOZEFOVIA JÓZEFÓW

SKŁAD: Olszański - Ł.Trzaskowski (46' Wojda), Poszalski, Adamiak, Ostrzyżek - Kucharski (46' Trzepałka), Czapkowski, Rokicki, Kopeć (73' Napieraj), Makulec (81' Bakuła) - D.Trzaskowski (ż) (62' Shahedee)