Zrewanżować się za jesienną przegraną

Do końca rozgrywek pozostały już tylko cztery kolejki. W sobotę 25 maja Józefovia będzie rywalizować z MKS II Piaseczno. Początek spotkania przy Dolnej 19 o godzinie 12:00.

JÓZEFOVIA (2. miejsce, 63 punkty)

• Zwycięstwo józefowian Milanówku sprawiło, że KS Teresin stracił matematyczne szansę na zajęcie drugiego miejsca. Oznacza to, że Józefovia zapewniła sobie już udział w barażach o IV ligę. „Baraż nie jest naszym celem” – mówił nie tak dawno trener Damian Politański, który zapowiada walkę o mistrzostwo do samego końca rozgrywek.
  • Dzięki bramce Roberta Rokickiego w 95 minucie spotkania z Milanem zespół zdobył bezcenne 3 punkty, ale także pozwolił przedłużyć serię 33 spotkań „Józy” bez remisu. MLKS wraz z KS Konstancin są jedynymi zespołami w lidze, które nie dzieliły się punktami z rywalami w bieżącym sezonie
  • Robert Rokicki przeżywa drugą młodość! W 28 spotkaniach (ligowych i pucharowych) 36-letni pomocnik zdobył już osiem goli, co jest jego najlepszym wyczynem w dotychczasowych sezonach w barwach Józefovii (11/12: 4 gole, 12/13: 0 goli, 13/14: 2 gole, 15/16: 2 gole, 16/17: 4 gole, 17/18: 4 gole).

MKS II PIASECZNO (13. miejsce, 29 punktów)

• MKS II Piaseczno zdobył na wyjazdach tylko 13 bramek. Mniej goli zdobył tylko LKS Osuchów – 10 goli.
  • Przeciwnicy udadzą się nad Świder z zamiarem przerwania serii 6 kolejnych wyjazdowych meczów bez wygranej.
  • Rezerwy MKS Piaseczno, SEMP Ursynów i LKS Chlebnia to zespoły które najczęściej remisowały w bieżącym sezonie Ligi okręgowej. Każdy z wymienionych klubów zdobył po 1 punkcie w 5 meczach.

• W rundzie jesiennej gospodarze z Piaseczna pokonały „Józę” 4:2. Bramki dla MKS zdobyli Moatasem Aziz, Kamil Matulka, Radosław Cieślak i Konrad Deperasiński. Jedyne gole dla „Józy” padły za sprawą Kamila Kucharskiego oraz Jakuba Kity.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

Liga okręgowa, Sezon 2018/19

MKS II Piaseczno 4-2 Józefovia Józefów

Po meczu pierwszej drużyny seniorów na murawę obiektu w Józefowie wybiegną jedenastki rezerw gospodarzy i Wisły Maciejowice. Sobotni mecz rozpocznie się o 14:00.

JÓZEFOVIA II (8. miejsce, 29 punktów)

• Rozwój Warszawa, wygrywając 3:0 w Józefowie, przerwał imponującą serię 32 domowych spotkań Józefovii II z co najmniej jednym strzelonym golem.
  • 1328 - tyle minut w A klasie w tym sezonie rozegrał Mateusz Rowicki. Kilkanaście minut mniej na aklasowych boiskach przebywał Patryk Pietrzak - 1310. Trzeci pod tym względem jest Jakub Bielicki. Pomocnik "Dwójki" zagrał 1280 minut.

WISŁA MACIEJOWICE (12. miejsce, 25 punktów)

• Wisła wciąż zajmuje 12. pozycję w tabeli, mimo dobrej postawy zespołu w rundzie wiosennej. W 2019 „Wiślacy” uzbierali już 16 punktów. Dla porównania drużyna z Maciejowic zgromadziła tylko 9 punktów w rundzie jesiennej.
  • W poprzednim tygodniu Wisła Maciejowice pokonała na swoim terenie OKS Otwock 4:1. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili już 3:0. Na uwagę zasługuje jednak bramka autorstwa Mateusza Sękulskiego, która ustawiła wynik na 4:1 dla Maciejowic. Wideo z niezwykłej urody golem pod tym LINKIEM.

• W październiku rezerwiści pokonali na wyjeździe Wisłę 2:0. Bramki dla zespołu strzelili dwaj panowie o inicjałach KK: Kuba Kita i Karol Kopeć.