Z Hutnikiem będzie gorąco!

W środę o 16:45 Józefovia na własnym terenie zmierzy się z czwartoligowym Hutnikiem Warszawa. Stawką spotkania z "Dumą Bielan" będzie awans do V warszawskiego rundy Pucharu Polski.

• Hutnik w rozgrywkach Pucharu Polski w XXI wieku czterokrotnie mierzył się z zespołem z powiatu otwockiego - we wszystkich przypadkach z Mazurem Karczew. Zespół z warszawskich Bielan wygrał 3 razy (w sezonie 04/05: 4:1, w sezonie 11/12: 4:0 i w sezonie 14/15: 1:1 i po karnych 3:1). Hutnicy w PP 2010/11  przegrali na własnym terenie z Mazurem 0:1.
  • Hutnik Warszawa wciąż czeka na pierwsze ligowe zwycięstwo po powrocie do IV ligi. Zespół ze stolicy w bieżącym sezonie trzykrotnie remisował i trzy razy odniósł porażkę.
  • Beniaminek po 6. kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W poprzednim meczu Hutnik przegrał u siebie z Mazurem Gostynin 1:2.

• Józefovia w miniony weekend Józefovia rozgromiła na wyjeździe KS Konstancin 6:0. Po tym zwycięstwie podopieczni trenera Damiana Politańskiego utrzymali drugą pozycję w tabeli Ligi okręgowej.
  • Józefovia wraz z AP Żyrardów straciła dotychczas 8 bramek - najmniej w lidze.
  • Czterech zawodników Józefovii było w przeszłości związanych z Hutnikiem Warszawa. W sezonie 2005/06 barwy klubu ze stolicy w 6 meczach reprezentował Marek Rogowski. W rundzie jesiennej sezonu 2015/16 piłkarzem Hutnika był Kamil Kucharski, który w 11 meczach zanotował 2 bramki. W 2015 roku dostępu do bramki w 10 meczach bronił Paweł Sędek. W 29 spotaniach 6 bramek dla "Dumy Bielan" w 2015 zdobył Dominik Dukalski.