Z Chlebnią na półmetku rozgrywek

W sobotę 10 listopada w ramach 15. kolejki Ligi okręgowej Józefovia podejmie na swoim boisku zespół LKS-u Chlebnia. Początek spotkania o godzinie 12:00.

• LKS Chlebnia z 14 punktami po z 14 kolejkach Ligi okręgowej zajmuje (a jakże!) 14. pozycję. Zespół pod wodzą nowego trenera Grzegorza Sitnickiego zremisował w ostatniej serii gier 3:3 z Naprzodem Stare Babice.
  • Punkt zdobyty w Starych Babicach jest pierwszą zdobyczą punktową od 6 spotkań.
  • Grzegorz Sitnicki pracował jako szkoleniowiec Józefovii od czerwca 2011 do lutego 2013. Z nim na ławce trenerskiej „Józa” awansowała z 1. miejsca LO do IV ligi. Sitnicki przestał pełnić obowiązki trenera po rundzie jesiennej 12/13, zostawiając zespół beniaminka na wysokim 5. miejscu w czwartoligowych rozgrywkach.

• Józefowianie z 33 punktami na koncie zajmują pozycję wicelidera. W poprzednim tygodniu „Józa” zwyciężyła 1:0 z LKS-em Osuchów.
  • A gdyby tak porównać Józefovię Sitnickiego w rudzie jesiennej 11/12 (kiedy awansowała do IV ligi), z ekipą pod wodzą Damiana Politańskiego w obecnych rozgrywkach? „Józa” siedem lat temu po 14. kolejkach zajmowała 2. miejsce z dorobkiem 34 punktów. Ówczesna drużyna zdobyła 43 bramki i dała pokonać się 12 razy. Podopieczni trenera Politańskiego zdobyli o punkt mniej. Józefovia w bieżącym sezonie strzeliła 42 gole, tracąc 19.
  • Józefovia w 9 na 10 ostatnich spotkań ligowych rozgrywanych przy Dolnej 19 strzelała co najmniej 2 bramki.

• Ostatni mecz Józefovii z LKS-em Chlebnia zakończył się wygraną zespołu znad Świdra 5:1. Mecz z dubletem skończyli Marcin Makulec i Elias Shehadee, a jedno trafienie padło łupem Kamila Kucharskiego. Chlebnię było stać tylko na trafienie Mikołaja Ozimka.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

Liga okręgowa, Sezon 2016/17
Józefovia Józefów 2-3 LKS Chlebnia
LKS Chlebnia 2-0 Józefovia Józefów
Liga okręgowa, Sezon 2017/18
LKS Chlebnia 0-3 Józefovia Józefów
Józefovia Józefów 5-1 LKS Chlebnia
WYGRANE JÓZEFOVII: 2 (w Józefowie: 1)
WYGRANE CHLEBNI: 2 (w Józefowie: 1)
REMISY:
BRAMKI JÓZEFOVII: 10 (w Józefowie: 7)
BRAMKI CHLEBNI: 6 (w Józefowie: 4)

Po meczu Ligi okręgowej tradycyjnie na boisko wybiegną aklasowe rezerwy. Rywalem józefowian będzie lider - Wisła Dziecinów. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o 14:00.

• Wiślacy wygrywając 2:1 z Advitem odzyskali fotel lidera. Zespół trenera Łukasza Hassa uzbierał już 25 punktów.
  • Wisła Dziecinów wygrywając z Józefovią pobije swoje punktowe osiągnięcie z rundy jesiennej 2007/08, kiedy zespół uzyskał 26 punktów (najlepszy rezultat klubu w XXI w.).
  • W 14 ostatnich ligowych spotkaniach ekipa z Dziecinowa tylko raz schodziła z boiska pokonana – na wyjeździe z Vulcanem Wólka Mlądzka. Ten mecz był także jedynym z ostatnich 16 w którym Wisła nie zdobyła gola.

• Rezerwy prowadzone przez trenera Roberta Rokickiego z 21 punktami zajmują 6. pozycję. W ostatniej kolejce pokonali w Otwocku OKS 1:0. Tym samym „Józa” przerwała imponującą passę otwocczam 13 meczów bez porażki na własnym stadionie.
  • Piotr Wadowski w Otwocku zdobył swoją ósmą bramkę w sezonie i jest najlepszym strzelcem rezerw Józefovii.
  • W sobotę Józefovia skończy najbardziej udaną rundę jesienną od 5 lat. Jesienią 2013 roku rezerwiści (również pod wodzą Rokickiego) przez 12 kolejek uzbierali 23 punkty, kończąc rok na 3. pozycji.

• W poprzednim sezonie Józefovia II wygrała na swoim boisku z Wisłą Dziecinów 3:2. Dwa razy dla MLKS strzelał Maciej Napieraj, a jedną bramkę zdobył Marcin Kowalski. Dwa gole dla zespołu z Dziecinowa zdobył Kamil Banasiewicz.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2009/10
A klasa, Sezon 2017/18
Wisła Dziecinów 6-1 Józefovia II Józefów
Józefovia II Józefów 3-2 Wisła Dziecinów

WYGRANE JÓZEFOVII: 8 (w Józefowie: 4)

WYGRANE WISŁY: 8 (w Józefowie: 3)

REMISY: 2 (w Józefowie: 2)

BRAMKI JÓZEFOVII: 33 (w Józefowie: 17)

BRAMKI WISŁY: 45 (w Józefowie: 23)​