Wielkie granie w Wielki Piątek

W Wielki Piątek Józefovię czekać będzie trudny mecz. Do Józefowa przyjedzie lider ligi okręgowej, Perła Złotokłos. Start o godzinie 17:00.

Nasz najbliższy rywal zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 46 punktów. Perła może szczycić się najbardziej szczelną defensywą w całej lidze. Do tej pory straciła raptem 16 bramek w 19 meczach (w tym tylko 5 na wyjazdach). Ostatnio trener Jacek Rzepliński stawia głownie w obronie na Marcina Dymka, Dominika Rzeplińskiego, Mateusza Małuja oraz Wojciecha Pawłowskiego. Za strzelanie goli odpowiedzialność bierze Cezary Kur oraz Adam Piotrowski. Wiosną ze Złotokłosu radzą sobie dobrze. Wygrali pewnie 3 mecze (3:0 z Teresinem, 5:1 z Lesznowolą i 4-1 z Pogonią II). Zdarzyło im się jednak zaliczyć wpadkę przegrywając u siebie 0:2 z Okęciem.

Józefowianie również dobrze prezentują się na wiosnę. Przegrali, co prawda w Chlebni 0:2, ale w innych meczach z Milanem, Piastem i Rysiem zaliczyli pewne wygrane. Nistety jak się okazało później wygrany 4:1 mecz z Milanem został zweryfikowany jako walkower dla drużyny rywali.

Nie zmienia to jednak faktu, że Józefovia jest bardzo groźną ekipą i może sprawić niespodziankę w piątkowym meczu. Nasi piłkarze znów postarają się powtórzyć rezultat z września, gdy wygrali w Złotokłosie 1:0 po bramce Macieja Napieraja.

TABELA I TERMINARZ LIGI OKRĘGOWEJ

HISTORIA SPOTKAŃ LIGOWYCH W OSTATNICH 10 SEZONACH:

Liga okręgowa, Sezon 2016/17

Perła Złotokłos 0-1 Józefovia Józefów

Po dwóch tygodniach pauzowania do gry o ligowe punkty wracają zawodnicy "Dwójki". Rezerwy w piątek o godzinie 19:30 zmierzą się na bocznym boisku z Victorią Zerzeń. Przeciwnik zajmuje 8 miejsce w tabeli A klasy. W ostatniej kolejce Victoria wygrała ze Snajperem Sośninka 3:0.

Stadion Józefovii to trudny teren dla zawodników z Zerznia bowiem ostatni raz wygrali tutaj w sezonie 2010/11. Gościom tym bardziej będzie niełatwo, ponieważ rezerwy zostały wzmocnione kilkoma nowymi piłkarzami. Do klubu powrócił m.in. Patryk Bieńkowski, który wpisał się na listę strzelców w ostatnim meczu ze Snajperem Sośninka (5:0).

Jesienny mecz rozegrany w Warszawie skończył się wygraną Victorii aż 5:1. Jedynego gola dla Józefovii II strzelił Piotr Wadowski.

TABELA I TERMINARZ A KLASY

HISTORIA SPOTKAŃ LIGOWYCH W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2009/10
Victoria Zerzeń 2-2 Józefovia II Józefów
Józefovia II Józefów 0-3 Victoria Zerzeń

A klasa, Sezon 2010/11
Józefovia II Józefów 1-4 Victoria Zerzeń
Victoria Zerzeń 7-0 Józefovia II Józefów

A klasa, Sezon 2013/14
Victoria Zerzeń 1-4 Józefovia II Józefów (mecz w Józefowie)
Józefovia II Józefów 2-1 Victoria Zerzeń
A klasa, Sezon 2014/15