Twierdza Józefów

W sobotę, 21 kwietnia zawodników Józefovii czeka spotkanie z ostatnim w tabeli Naprzodem Brwinów. Początek spotkania przy Dolnej 19 o 12:00.

• Józefovia nie przegrała 11 ligowych meczów domowych z rzędu. Dłuższą serią na Mazowszu (bierzemy po uwagę kluby z LO lub wyżej klasy rozgrywkowej) może pochwalić się tylko Wkra Żuromin (14 meczów; ciechanowsko-ostrołęcka LO) oraz Victoria II Sulejówek (16 meczów; warszawska LO).
  • Po 20 kolejkach Józefovia, z 42 punktami na koncie, zajmuje trzecią pozycję w tabeli warszawskiej „okręgówki”
  • 60 - tyle bramek strzeliła Józefovia Józefów, najwięcej w lidze

• 60 - tyle bramek stracił Naprzód Brwinów, najwięcej w lidze
  • Jedyne zwycięstwo w tym sezonie ekipa z Brwinowa odniosła na wyjeździe. W 5 kolejce Naprzód wygrał 3:1 w Piastowie z tamtejszym MKS-em. W poprzedni weekend to jednak „Piastunki” były górą w pojedynku z naszym najbliższym rywalem wygrywając 4:1.
  • 22 z 25 bramek zdobytych przez BKS padło w drugiej połowie. W ostatnich trzydziestu minutach zdobyli aż 18 bramek.

• Jesienią w meczu w meczu pomiędzy obiema drużynami górą była Józefovia. Wygraną 4:0 zapewniły dwa trafienia Eliasa Shehadee i dublet Marcina Makulca.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

Liga okręgowa, Sezon 2016/17

Naprzód Brwinów 2-0 Józefovia Józefów

Józefovia Józefów 4-2 Naprzód Brwinów

Liga okręgowa, Sezon 2017/18

Naprzód Brwinów 0-4 Józefovia Józefów

WYGRANE JÓZEFOVII: 2 (w Józefowie: 1)

WYGRANE NAPRZODU: 1(w Józefowie: 0)

REMISY: 0

BRAMKI JÓZEFOVII: 8 (w Józefowie: 4)

BRAMKI NAPRZODU: 4 (w Józefowie: 2)

Następnego dnia, 22 kwietnia o godzinie 17:00 rezerwy Józefovii zagrają w Trąbkach z KS-em Puznówka.

• Zajmujące ósme miejsce w tabeli rezerwy Józefovii, wraz z Victorią Zerzeń i Polonią II Warszawa, strzeliły najmniej bramek na wyjazdach. „Józa” i oba zespoły trafiały zaledwie 12 razy na boiskach ligowych rywali.
  • Józefovia II nie była w stanie wygrać ostatnich sześciu ligowych spotkań rozgrywanych w powiecie garwolińskim. Poprzednie zwycięstwo miało miejsce 12 czerwca 2016, kiedy to „Dwójka” pokonała Snajpera Sośninka 4:2.

• W ostatniej kolejce zespół z Puznówki przegrał 1:4 z OKS-em Otwock. Po tej porażce KS Puznówka zajmuje 12 pozycję w tabeli.
  • W poprzednim meczu domowym KS Puznówka zwyciężyła 2:0 z PKS-em Radość. W ostatnich sezonach oba kluby mierzyły się czterokrotnie i… cztery razy mecz kończył się porażką faworyzowanego zespołu ze stolicy. Jak spiszą się z innym zespołem z linii otwockiej?

• W poprzedniej rundzie rezerwy Józefovii pokonały zespół z Puznówki 4:0. Bramki zdobywali Michał Cepiak, Kazimierz Sielski oraz dwukrotnie Jakub Kita.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

B klasa, Sezon 2007/08

Józefovia II Józefów 3-1 KS Puznówka

KS Puznówka 2-2 Józefovia II Józefów

B klasa, Sezon 2008/09

Józefovia II Józefów 4-0 KS Puznówka

KS Puznówka 0-2 Józefovia II Józefów

A klasa, Sezon 2011/12

KS Puznówka 4-2 Józefovia II Józefów (mecz w Trąbkach)

Józefovia II Józefów 4-2 KS Puznówka

A klasa, sezon 2012/13

KS Puznówka 0-3 Józefovia II Józefów (mecz w Miętnem)