Spotkanie na szczycie

Spotkanie na szczycie

Czekają nas nie lada emocje! W sobotę 6 kwietnia o 12:00 Józefovia podejmie lidera AP Żyrardów. Zajmujący drugie miejsce zespół znad Świdra przystąpi do hitowego spotkania z chęcią zniwelowania pięciopunktowej straty do żyrardowian.

JÓZEFOVIA (2. miejsce, 42 punkty)

 • Józefovia w ostatnich 10 latach sześciokrotnie podejmowała rywali z powiatu żyrardowskiego. Klub znad Świdra wygrał 2:1 z Mszczonowianką, 4:3 z AP Żyrardów i 6:0 z Błękitnymi Korytów. Dwa razy Józefovia zremisowała 1:1 z Mszczonowianką i 1:1 z Żyrardowianką. MLKS raz musiał uznać wyższość gości z Żyrardowa na własnym obiekcie (0:3).
 • „Józa” przystąpi do meczu z APŻ z chęcią zmazania plamy po meczu w ostatniej serii gier, kiedy przegrała z Naprzodem Stare Babice aż 2:4. Po raz ostatni Józefovia straciła cztery bramki przed własną publicznością 3 czerwca 2017 roku w spotkaniu z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki (1:4).
 • Piłkarze Trenera Damiana Politańskiego w tym sezonie w 16 na 18 meczów strzelali co najmniej dwie bramki. W meczach z KS Konstancin i Milanem Milanówek „Józa” strzeliła ich aż 6!

AP ŻYRARDÓW (1. miejsce, 47 punktów)

 • Zapowiada się bardzo wyrównany mecz, bowiem oba zespoły mają niemal identyczny bilans bramkowy. Rywale z Żyrardowa zdobyli 54 bramki, a Józefovia jedną mniej. Obie drużyny straciły po 25 goli.
 • AP Żyrardów jako jedyny zespół w lidze nie przegrał żadnego wyjazdowego meczu w bieżącym sezonie. Podopieczni Pawła Jakóbiaka i Daniela Kuźmińskiego 7 razy wygrali i dwukrotnie zremisowali.
 • Klub z Żyrardowa straszy najbardziej bramkostrzelnym duetem w Lidze okręgowej. Adrian Schamlewski i Damian Rakoczy łącznie zdobyli już 26 goli, co stanowi 48% wszystkich strzelonych goli przez APŻ.

 • Jesienią byliśmy świadkami emocjonującego spotkania z udziałem obu ekip. Górą byli gospodarze z Żyrardowa, którzy pokonali nasz zespół 3:2. Bramki dla „Żyrki” zdobyli Daniel Grajek, Damian Rakoczy i Łukasz Pakos, natomiast dla Józefovii trafiali natomiast Robert Rokicki i Kamil Kucharski.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

IV liga, Sezon 2012/13

Żyrardowianka Żyrardów 1-0 Józefovia Józefów

Józefovia Józefów 0-3 Żyrardowianka Żyrardów

Liga okręgowa, Sezon 2016/17

Józefovia Józefów 1-1 Żyrardowianka Żyrardów

Żyrardowianka Żyrardów 0-0 Józefovia Józefów

Liga okręgowa, Sezon 2017/18

Józefovia Józefów 4-3 AP Żyrardów

AP Żyrardów 1-0 Józefovia Józefów

Liga okręgowa, Sezon 2018/19

AP Żyrardów 3-2 Józefovia Józefów

WYGRANE JÓZEFOVII: 1 (w Józefowie: 1)

WYGRANE ŻYRARDOWA: 4 (w Józefowie: 1)

REMISY: 2 (w Józefowie: 1)

BRAMKI JÓZEFOVII: 7 (w Józefowie: 5)

BRAMKI ŻYRARDOWA: 12 (w Józefowie: 7)

Tego samego dnia Vulcan Wólka Mlądzka podejmie w Derbach Świdra józefowskie rezerwy. Początek spotkania przy Wspaniałej w Otwocku o 16:30.

VULCAN WÓLKA MLĄDZKA (6. miejsce, 26 punktów)

 • W tym sezonie Vulcan stracił najmniej goli w lidze przed własną publicznością. W ośmiu meczach przy Wspaniałej nasz najbliższy przeciwnik stracił tylko 6 bramek.
 • W ostatniej kolejce zespół z Wólki Mlądzkiej zremisował w derbowym meczu z OKS-em 1:1. Wcześniej w trzech pojedynkach z reaktywującym się Startem Otwock górą byli zawodnicy Vulcanu (1:0, 3:2, 3:0) 

JÓZEFOVIA II (7. miejsce, 23 punkty)

 • Józefovia II straciła tylko 7 goli na wyjazdach – najmniej w A klasie. Piłkarze Roberta Rokickiego jadą do Wólki, by przedłużyć serią trzech meczów wyjazdowych z zachowanym czystym kontem.
 • Rezerwy Józefovii ostatni raz wygrały z pierwszym zespołem Vulcanu 3:2 w meczu B klasy w maju 2009 roku. Do bramki gospodarzy trafiali Jakub Woźniak, Damian Lazurek oraz Patryk Bieńkowski, a w składzie „Dwójki” wystąpili m.in. Łukasz Poszalski czy Jarosław Krawczyk – wychowanek Józefovii aktualnie reprezentujący barwy Vulcanu.

 • We wrześniowych Derbach Świdra po bramkach Patryka Pietrzaka dla „Józy” i Bartłomieja Jackowskiego dla Vulcanu padł remis 1:1.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

A klasa, Sezon 2011/12

Józefovia II Józefów 2-5 Vulcan Wólka Mlądzka

Vulcan Wólka Mlądzka 4-2 Józefovia II Józefów

A klasa, Sezon 2012/13

Józefovia II Józefów 1-3 Vulcan Wólka Mlądzka

Vulcan Wólka Mlądzka 3-0 Józefovia II Józefów

A klasa, Sezon 2017/18

Vulcan Wólka Mlądzka 3-0 Józefovia II Józefów

Józefovia II Józefów 1-1 Vulcan Wólka Mlądzka

A klasa, Sezon 2018/19

Józefovia II Józefów 1-1 Vulcan Wólka Mlądzka

WYGRANE VULCANU: 5 (w Wólce Mlądzkiej: 3)

WYGRANE JÓZEFOVII: 0

REMISY: 2 (w Wólce Mlądzkiej: 0)

BRAMKI VULCANU: 20 (w Wólce Mlądzkiej: 11)

BRAMKI JÓZEFOVII: 7 (w Wólce Mlądzkiej: 2)

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości