Sobotni bój z Piastem i Derby Linii Otwockiej

W sobotę o 11:00 w Piastowie podopieczni trenera Damiana Politańskiego zmierzą się z zespołem Piasta Piastów.

• Józefovia w tym sezonie straciła tylko 12 bramek na wyjzadach – najmniej w całej lidze
  • Imponującą formą wyróżnia się Elias Shehadee. Izraelczyk w ostatnich trzech meczach zdobył 6 bramek!
  • Najlepszym strzelcem zespołu jest jednak Marcin Makulec, który czternaście razy trafiał do siatki ligowych rywali. Co więcej, wychowanek Wilgi Garwolin zdobył cztery bramki w rozgrywkach pucharowych.
  • A jak sobie w Portugalii radzili Kamil Kucharski i Łukasz Trzaskowski? Ich zespół wygrał pewnie wszystkie trzy spotkania eliminacyjne, ale w fazie grupowej Boca Gdańsk zajęła trzecie miejsce i odpadła z dalszych rozgrywek. Kamil Kucharski zakończył turniej z czterema bramkami na koncie. Gratulujemy naszym piłkarzom!

• Piast jako jedyny zespół w tym sezonie nie zremisował na własnym boisku. Jedyny remis w tegorocznych rozgrywkach piłkarze Marka Kaflika zanotowali w Żyrardowie (1:1).
  • Piast przystąpi do meczu z „Józą” z chęcią przerwania serii siedmiu porażek. Na ten moment zespół zajmuje 13 miejsce – zagrożone spadkiem do A klasy.
  • Zespół z Piastowa wiosną zdobył tylko 9 punktów. Mniej punktów w rundzie rewanżowej uzyskała jedynie ekipa Naprzodu Brwinów.

• Jesienią józefowianie nie dali szans Piastowi wygrywając 4:0. Zwycięstwo zespołowi Damiana Politańskiego zapewniły bramki Dawida Trzaskowskiego, Krzysztofa Czapkowskiego oraz dwa trafienia Marcina Makulca.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

Liga okręgowa, Sezon 2016/17

Piast Piastów 3-0 wo Józefovia Józefów (na boisku 2-1)

Józefovia Józefów 3-0 Piast Piastów

Liga okręgowa, Sezon 2017/18

Józefovia Józefów 4-0 Piast Piastów
ZWYCIĘSTWA PIASTA: 1 (w Piastowie: 1)
ZWYCIĘSTWA JÓZEFOVII: 2 (w Piastowie: 0)
REMISY: 0
BRAMKI PIASTA: 2 (w Piastowie: 2)*
BRAMKI JÓZEFOVII: 8 (w Piastowie: 1)**
* z walkowerem odpowiednio 3 i 3
** z walkowerem odpowiednio 7 i 0

Również w sobotę o 11:00 rozpocznie się derbowe spotkanie pomiędzy PKS-em Radość a rezerwami Józefovii Józefów. Mecz odbędzie się na stadionie przy ulicy Wielowiejskiej w Radości.

• Józefovia zdobyła 9 -najmniej goli na boiskach ligowych rywali.
  • Rezerwy prowadzone przez trenera Roberta Rokickiego w poprzedniej kolejce pokonali silną Wisłę Dziecinów i zajmują 8 pozycję z dorobkiem 30 punktów.

• O jeden punkt więcej ma zespół z Radości zajmujący 6 lokatę.
  • W ostatniej kolejce PKS przegrał z OKS-em Otwock 1:3. Był to szósty mecz „Parafialnych” bez zwycięstwa.

• W rundzie jesiennej derby zakończyły się zwycięstwem 5:4 dla józefowian. W pełnym emocji spotkaniu bramki dla MLKS zdobyli Robert Warakomski, dwukrotnie Szymon Łaba, Karol Kopeć i Kazimierz Sielski. Dla gości z Radości trafiali Sebastian Jarosiewicz, Rafał Krzywicki i dwa razy Andrzej Kociński.

HISTORIA SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2009/10
Józefovia II Józefów 1-3 PKS Radość
PKS Radość 6-0 Józefovia II Józefów
A klasa, Sezon 2016/17
PKS Radość 1-0 Józefovia II Józefów
Józefovia II Józefów 3-5 PKS Radość
A klasa, Sezon 2017/18
Józefovia II Józefów 5-4 PKS Radość
ZWYCIĘSTWA RADOŚCI: 4 (w Radości: 2)
ZWYCIĘSTWA JÓZEFOVII: 1 (w Radości: 0)
REMISY: 0