Przykra porażka w Piasecznie

Osłabiona brakiem wielu kluczowych zawodników Józefovia przegrała z przedostatnim w tabeli MKS-em II Piaseczno. Bramki dla gospodarzy zdobyli Moatasem Aziz, Kamil Matulka, Radosław Cieślak i Konrad Deperasiński. Jedyne gole dla „Józy” padły za sprawą Kamila Kucharskiego oraz Jakuba Kity.

Józefovia musiała radzić sobie bez Dominika Dukalskiego, Łukasza Poszalskiego, Mikołaja Adamiaka, Marka Rogowskiego, Karola Kopcia i Krzysztofa Banaszka. Dwie składne akcje gości z Józefowa na początku spotkania zostały zakończone bardzo niecelnymi uderzeniami Arkadiusza Przybysza oraz Ernesta Zęgoty. W 14. minucie padła pierwsza bramka dla rezerw MKS-u. Mocny strzał zza pola karnego po wrzutce z lewej strony oddał napastnik z Piaseczna. Piłkę wybił Patryk Przybysz, lecz przy dobitce Moatasema Aziza (kolega P. Przybysza i Adamiaka z czasów wspólnej gry dla OKS-u Otwock) nasz golkiper był bez szans. Kwadrans później Łukasz Rosłonek przegrał pojedynek szybkościowy z Azizem, lecz strzał Egipcjanina minął lewy słupek bramki Józefovii. W 42. minucie groźną kontrę wyprowadzili gracze MKS-u, lecz nikt nie zdołał wykorzystać płaskiego zagrania w pole karne.

Początek drugiej połowy należał do mądrze grających gospodarzy. Piaseczyńscy piłkarze w 54. minucie wyszli z kontratakiem, który na bramkę zamienił Kamil Matulka – podstawowy gracz czwartoligowego zespołu z Piaseczna. Chwilę później uderzenie Aziza zatrzymał stojący między słupkami Przybysz. W 59. minucie Józefovia zdobyła bramkę kontaktową. Dośrodkowanie z narożnika głową podbił obrońca gospodarzy, wystawiając tym samym piłkę Kamilowi Kucharskiemu, który mocnym strzałem pokonał golkipera. Minęło kilkadziesiąt sekund i Piaseczno znów prowadziło dwoma bramkami. Kontrę celnym strzałem zwieńczył Konrad Deperasiński. Józefowianie rzucili się do ataków. Najpierw bramkarza gospodarzy po strzale jednego z graczy „Józy” uratował słupek. Następnie szarżę Daniela Trzepałki z prawej strony zatrzymał golkiper. W 72. minucie spotkania aktywny Kucharski dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Roberta Rokickiego, lecz nasz kapitan uderzył ponad bramką. Minutę później, znów po wrzutce Kucharskiego zrobiło się groźnie, lecz ogromne zamieszanie pod bramką nie zakończyło się golem. W 74. minucie MKS II Piaseczno dobił Józefovię. Podanie po szybkiej akcji z lewej strony na bramkę zamienił Konrad Deperasiński. Zmnieszyć rozmiary próbowali jeszcze zminejszyć Jakub Kita oraz Daniel Trzepałka. Oba uderzenia okazały się jednak niecelne. W 82. minucie najlepiej w gąszczu zawodników odnalazł się rezerwowy Kita ustalając wynik spotkania na 4:2. Na sam koniec spotkania czerwoną kartką za faul taktyczny ukarany został defensor Łukasz Rosłonek.

Miejmy nadzieję, że Józefovia zrehabilituje się za porażkę pokonując w sobotę zespół Piasta. Mecz wicelidera, z szóstą w tabeli ekipą z Piastowa rozpocznie się o 12:00.

MKS II PIASECZNO 4:2 (1:0) JÓZEFOVIA JÓZEFÓW

BRAMKI: Aziz 14', Matulka 53', Deperasiński 61', 74' - Kucharski 59', Kita 82'

SKŁAD: P. Przybysz - Filochowski, Rokicki (ż), Rosłonek (ż, cz 90'), Jachowicz-Wróblewski (ż) (69' Orowiecki) - Makulec, Czapkowski, A. Przybysz (73' Kita), Zęgota (81' Napieraj), Trzepałka - Kucharski