Przegrany sparing z PKS Radość

Józefovia podejmowała w swoim pierwszym sparingu ligowego rywala PKS Radość. W spotkaniu wystąpiło 4 nowych zawodników Łukasz Rosłonek oraz Norbert Smoliński z Mazura Karczew a także Krzysztof Domański i bramkarz Michał Poncyliusz, którzy również kiedyś bronili barw klubu znad Moczydła. W drużynie Józefovii wystąpiło również kilku juniorów z rocznika 1999. Drużynę w dzisiejszym spotkaniu prowadził nasz zawodnik Piotr Czaplak pod nieobecność Łukasza Poszalskiego oraz Dawida Trzaskowskiego.

Mecz rozgrywano 3 x 30 minut. Pierwsi groźne okazje mieli goście, m.in rzut karny, który świetnie obronił Tomek Malczewski. Jednak w pierwszej tercji piłkarze trenera Mateusza Chmielewskiego wypracowali sobie klarowną okazję i zawodnik PKS nie zmarnował sytuacji sam na sam. Piłkę jeszcze przy odrobinie szczęścia mógł wybić z linii nasz obrońca.

W drugiej tercji goście dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Najpierw po zamieszaniu w polu karnym i zbyt krótkim wybiciu piłki z pola bramkowego bez namysłu zawodnik Radości posłał piłkę w długi róg. Kolejna bramka była kopią pierwszej, znowu przeciwnik znalazł się w dogodnej sytuacji, którą próbował jeszcze ratować Czarek Wilczyński ale przy dobitce był bez szans.

W ostatniej tercji bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Patryk Bieńkowski a w końcówce rozmiary porażki zmniejszył Sebastian Mika, wykorzystując dobre dośrodkowanie w pole karne.

JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 2:3 (0:1, 0:2, 2:0) PKS RADOŚĆ

BRAMKI: Bieńkowski, Mika