Ponownie na wyprawie. Znów na sztucznej murawie

W środę o godz. 20:00 Józefovia rozegra wyjazdowy zaległy mecz 4. kolejki Football Masters Ligi Okręgowej przeciwko rezerwom Polonii Warszawa. Starcie na bocznym boisku przy Konwiktorskiej 6 w stolicy, będzie dla obu zespołów szansą, by zbliżyć się do ścisłej czołówki rozgrywek.

POLONIA II WARSZAWA (4. miejsce, 10 punktów)

• W meczach z udziałem Polonii pada średnio 6,2 bramek na mecz – najwięcej w lidze. W bieżącym sezonie „Czarne Koszule” zremisowały 2:2 z KS Halinów, przegrały 3:4 z KTS Weszło, ale w kolejnych spotkaniach odniosły zwycięstwa 5:0 z PKS Radość, 5:3 z Bugiem Wyszków i 4:3 z Legionovią II Legionowo. Z kolei w meczach Józefovii pada najmniej bramek w Lidze Okręgowej – zaledwie 2,8.
  • 19 – tyle bramek w aktualnym sezonie Ligi Okręgowej zdobyli „Poloniści”. Więcej goli zdobył tylko inny zespół ze stolicy KTS Weszło – 22. Najlepszym strzelcem Polonii, z 5 bramkami na koncie, jest Olaf Bartkiewicz.
  • W XXI wieku rezerwiści z Konwiktorskiej nie rywalizowali z Józefovią, ale za to mierzyli się 5-krotnie z naszymi rezerwami (w sezonach 2017/18 i 2018/19). Znad Świdra warszawianie wracali bez kompletu punktów - przegrali 0:8 i zremisowali 2:2. W Warszawie byli jednak górą - pokonali "Józę" 6:1 i 2:1. W bieżącym sezonie Polonia II rywalizowała także z drugim zespołem Józefovii w IV rundzie okręgowego Pucharu Polski, a mecz zakończył się zwycięstwem 4:1 „Czarnych Koszul”.

JÓZEFOVIA (5. miejsce, 10 punktów)

• Po domowej porażce 0:2 z Naprzodem Stare Babice Józefovia odniosła derbowe zwycięstwo 1:0 z Mazurem II w Karczewie. Zespół znad Świdra zagrał 2. ligowy mecz z rzędu bez straty bramki na wyjeździe (w 2. kolejce 0:0 z Legionovią II w Legionowie) – po raz pierwszy od września 2018 roku, kiedy Józefovia wygrała w delegacji kolejno 6:0 z KS Konstancin i 2:0 z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki.
  • W środę zespół z Józefowa zagra czwarty z rzędu wyjazdowy ligowy mecz na sztucznej nawierzchni. W czerwcu, jeszcze w rozgrywkach IV Ligi podopieczni trenera Damiana Politańskiego przegrali 1:4 z Unią Warszawa. W bieżącym sezonie zremisowali na sztucznej trawie z Legionovią II i wygrali z Mazurem II Karczew.
  • Nim w środę Polonia II zmierzy się w „okręgówce” z Józefovią , czeka nas rywalizacja tych klubów w kategorii wiekowej 35+. W poniedziałek 20 września o 22:00, również na bocznym boisku przy Konwiktorskiej w Warszawie, „Czarne Koszule” podejmą Józefovię w I Warszawskiej Lidze Oldbojów. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że barwach zespołu Polonii występują aktualni piłkarze z kadry pierwszego zespołu „Józy” - Karol Kopeć i Marcin Makulec.

Relacja i wynik na żywo z meczu Mazur II Karczew na Regiowyniki.pl

foto: Marcin Suliga / Linia Otwocka