Pokonanie LKS-u przybliży do sukcesu!

W sobotę o 11:00 Józefovia rozegra ligowy ostatni mecz przed własną publicznością. Zespół znad Świdra ma wszystko w swoich rękach (i nogach), więc z pewnością nie zabraknie emocji. Zapraszamy na Dolną 19!

JÓZEFOVIA (1. miejsce, 69 punktów)

• Drużyna z Józefowa nie przegrała, żadnego z ostatnich 11 domowych spotkań z beniaminkami. W 10 przypadkach „Józa” wygrała, a jeden mecz zakończył się remisem.
  • Ostatni mecz Józefovii przed własną publicznością zakończył się wygraną 7:0 z MKS II Piaseczno. Jest to najwyższe domowe zwycięstwo od 30 września 2017, kiedy józefowianie ograli 8:0 rezerwy Pogoni Grodzisk Mazowiecki.
  • Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek „Józa” odzyskała prowadzenie w tabeli. Józefovia zapewni sobie mistrzostwo Ligi okręgowej i awans do IV ligi w najbliższej kolejce, jeśli: a) wygra z LKS Osuchów, a Żyrardowianka nie wygra z Przyszłością Włochy lub b) zremisuje, a Żyrardowianka przegra​.

LKS OSUCHÓW (15. miejsce, 16 punktów)

• W 27. kolejce LO Osuchowianie stracili matematyczne szanse na utrzymanie. Po roku gry w warszawskiej „okręgówce” wraca do A klasy.
  • Drużyna z Osuchowa mimo, że jest pogodzona ze spadkiem to z pewnością będzie walczyć o przerwanie serii 18 ligowych meczów bez wygranej. LKS przegrał 12 razy i 2 razy remisował. Jesienią drużyna zdobyła tylko jeden punkt (remis 1:1 z Piastem Piastów) – najmniej w lidze.
  • By myśleć o pokonaniu „Józy” zawodnicy LKS Osuchów muszą poprawić swoją skuteczność, bowiem na wyjazdach zdobyli tylko 10 goli, co jest najsłabszym wynikiem w rozgrywkach.

• W Osuchowie górą był zespół Damiana Poltańskiego. Gola na wagę trzech punktów w wygranym 1:0 meczu strzelił Ernest Zęgota.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH

Liga okręgowa, Sezon 2018/19

LKS Osuchów 0-1 Józefovia Józefów

Po spotkaniu derbowym rezerwy czeka mecz przyjaźni z OKS Otwock! Spotkanie na stadionie przy Dolnej 19 rozpocznie się w sobotę o godzinie 13:00.

JÓZEFOVIA II (8. miejsce, 32 punkty)

• Rezerwy Józefovii odnosząc prestiżowe zwycięstwo 2:1 w derbach Linii Otwockiej z Radością przerwały serii 6 porażek z rzędu. Dzięki wygranej Józefovia II jest pewna utrzymania w A klasie.
  • Jeżeli rezerwy prowadzone przez Roberta Rokickiego zwyciężą przynajmniej raz w dwóch ostatnich kolejkach, to zakończy sezon z najlepszym dorobkiem punktowym od 5 lat.

OKS OTWOCK (11. miejsce, 27 punktów)

• Do drużyny z Otwocka zimą dołączył Łukasz Rosłonek, który w rundzie wiosennej zagrał w 10 meczach A klasy. 33-letni zawodnik reprezentował Józefovię od sezonu 2015/16 do 2018 roku. W rundzie jesiennej „Rosół” wystąpił w 2 meczach I zespołu Józefovii i w trzykrotnie meczach rezerw.
  • OKS Otwock nie jest w stanie zwyciężyć ostatniego wyjazdowego meczu w sezonie od 5 lat. Ostatnia taka wygrana miała miejsce 31 maja 2014 roku w spotkaniu III ligi w Żyrardowie. Bramkę na wagę zwycięstwa dla otwocczan zdobył… Dominik Dukalski. W 80. minucie na boisku w barwach Startu wystąpił Arkadiusz Przybysz, który jeszcze jesienią występował w Józefovii.
  • Jesienią Józefovia II Józefów wygrała 1:0 wyjazdowe spotkanie z OKS Otwock. Trzy punkty „Józie” zapewnił Piotr Wadowski.