Podtrzymać tradycję i zdobyć punkty na inaugurację

Podtrzymać tradycję i zdobyć punkty na inaugurację

Po niespełna dwóch miesiącach przerwy zawodnicy Józefovii powracają do walki o ligowe punkty. Nadszedł nowy sezon, który zwiastuje nowe rozdanie, daje nadzieje, ale również ukazuje oczekiwania. Podopieczni Damiana Politańskiego w 1. serii gier zmierzą się w Chylicach z beniaminkiem LO - Laurą. Pierwszy gwizdek w sobotę 11 sieprnia o godzinie 11:00.

  • Po dwóch sezonach nieobecności Laura Chylice wraca do Ligi okręgowej. Pierwszy sezon po degradacji piłkarze spod Piaseczna zakończyli na 5. pozycji. W minionych rozgrywkach A klasy Laura zajęła premiowane awansem drugie miejsce.
  • W ubiegłym sezonie najlepszymi strzelcami zespołu byli 24-letni Jacek Wąsik oraz… Robert Podoliński - były trener m. in. Mazura Karczew, Dolcanu Ząbki, Cracovii i Podbeskidzia. Obydwaj piłkarze zdobyli po 17 bramek.
  • W przedsezonowych sparingach beniaminek nieźle sobie radził – wygrał z Koroną Góra Kalwaria (5:2), Świtem Warszawa (8:0) i Piastem Piastów (5:0), ale zdarzyła się porażka z KS Raszyn (1:3).

  • Józefovia na 7. poprzednich inauguracji sezonu przegrała tylko raz.

17/18: Naprzód Stare Babice 1-6 Józefovia Józefów

16/17: Milan Milanówek 1-4 Józefovia Józefów

15/16: Józefovia Józefów 3-0 (w.o.) ŁKS Łochów /na boisku 1:1

14/15: Józefovia Józefów 0-3 Vulcan Wólka Mlądzka

13/14: PKS Radość 0-2 Józefovia Józefów

12/13: Józefovia Józefów 2-1 Wulkan Zakrzew

11/12: Drukarz Warszawa 0-2 Józefovia Józefów

  • Marcin Makulec w ubiegłym sezonie zdobył dla Józefovii 15 goli. Co więcej nasz zawodnik wywalczył 10 (!) rzutów karnych. Prawdziwy lis pola karnego!
  • Jak radziła sobie Józefovia w okresie przygotowawczym? Wygrała 4:2 z AKS Zły Warszawa, 2:1 z Tygrysem Huta Mińska, 10:0 z Czarnymi Węgrów i 4:1 z KS Wesoła, zanotowała jeden remis z Mazurem II Karczew (1:1) i dwa razy przegrała – 1:2 z Orłem Unin i 0:1 z Promnikiem Łaskarzew.

  • Jeśli chcieć wskazać ostatni oficjalny mecz pomiędzy Józefovią a Laurą, trzeba by się cofnąć do 2007 roku, kiedy to piłkarze znad Świdra wygrali w 8:1 II rundzie Mazowieckiego Pucharu Polski.

>>>TERMINARZ LIGI OKRĘGOWEJ<<<

W sobotę pierwsze oficjalne spotkanie rozegrają także nasze rezerwy prowadzone przez trenera Roberta Rokickiego. Pojedynek z Kamionkiem Warszawa o 16:00 na stadionie w Józefovie. Zapowiedź meczu pod tym LINKIEM.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości