Podsumowanie pierwszego tygodnia przygotowań

W pierwszym treningu, który odbył się w poniedziałek 15 lipca, uczestniczyło 28 zawodników, w tym sześciu piłkarzy testowanych oraz zaprzyjaźniony z józefowską ekipą Dominik Pusek – nowy bramkarz Mazovii Mińsk Mazowiecki. W pierwszym treningu nie brał udziału Robert Rokicki oraz Tobiasz Filochowski.

W środę rozegrano grę wewnętrzną. Tempo gry było zadowalające, pomimo że piłkarze odbywali dopiero drugie zajęcia. Nad wszystkim panował arbiter Kamil Konowrocki, więc zawodnicy mogli poczuć się jak na prawdziwym sparingu.

Czwartkowy trening upłynął pod znakiem pracy nad siłą oraz wydolnością. Zajęcia przeprowadzono na trawiastym boisku Józefovii.

Do sobotniego sparingu z Mazovią (3:2) Józefovia przystąpiła w mocno okrojonym składzie. Wygrana cieszy tym bardziej ponieważ w składzie Józefovii zabrakło: Dominika Dukalskiego, Roberta Rokickiego, Tobiasza Filochowskiego, Krzysztofa Czapkowskiego, Mariusza Bońca i Andreja Karbowskiego.

Przed drużyną kolejny tydzień przygotowań. Wzrosną obciążenia treningowe oraz zagramy dwa testmecze. W środę zespół znad Świdra podejmie Zły Warszawa (20:00), natomiast w piątek rywalem gospodarzy z Józefowa będzie Hutnik Huta Czechy (18:30). Weekend piłkarze Damiana Politańskiego spożytkują na regnerację.