Piłkarska niedziela nad Świdrem

W meczu 5. kolejki Ligi okręgowej podopieczni Damiana Politańskiego zmierzą się z Ursusem II Warszawa. Początek hitowego spotkania pomiędzy czwartą Józefovią a trzecimi "Traktorkami" w niedzielę 2 września o 12:00. Zapraszamy wszystkich kibiców na Dolną 19!

• Rezerwy warszawskiego Ursusa zanotowały w minionym sezonie najwięcej remisów w spotkaniach wyjazdowych. Ursus II pięciokrotnie dzielił się punktami na obcym terenie.
  • Lista zawodników naszego przeciwnika opiera się głównie na młodych graczach, a wśród nich można znaleźć trzech graczy, którzy przed sezonem dołączyli do klubu z juniorskiego zespołu Józefovii. Jakub Kotwiński, Jakub Niegowski oraz Karol Rymanowski w poprzednim sezonie reprezentowali ekstraligową „Józę” 2001. Trójka byłych reprezentantów drużyny znad Świdra wciąż czeka na seniorski debiut.
  • Ursus II dzięki wysokiemu zwycięstwu 6:1 nad Naprzodem Stare Babice plasuje się na trzeciej pozycji. Bramki strzelili dwukrotnie Maksymilian Vogtman , Kamil Gilewski, Paweł Wolski, Kamil Gilewski oraz Patryk Zych.

• Józefovia 5 na 6 domowych meczów na swoich stadionie zakończyła z co najmniej dwoma strzelonymi bramkami.
  • 84 – tyle goli na stadionie przy Dolnej 19 w poprzednim sezonie strzelili zawodnicy „Józy”. Lepszy wynik osiągnął tylko zespół Gromu Warszawa z dorobkiem 85 bramek.
  • Ostatni mecz józefowian zakończył się porażką z wiceliderem z Żyrardowa (2:3; bramki Roberta Rokickiego i Kamila Kucharskiego). Przegrana „zepchnęła” MLKS na 4. lokatę – tuż za rezerwami Ursusa.

• Ostatni pojedynek Józefovii z zespołem z Ursusa zakończył się zwycięstwem ekipy Damiana Politańskiego 3:0. Pewną wygraną zapewniły bramki Marcina Makulca, Roberta Rokickiego oraz Marcina Kowalskiego.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATICH 10 SEZONACH:

Liga okręgowa, Sezon 2017/18
Ursus II Warszawa 0-1 Józefovia Józefów
Józefovia Józefów 3-0 Ursus II Warszawa

Zaraz po meczu pierwszego zespołu na boisko wybiegnie "Dwójka". Rywalem w Derbach Świdra będzie Vulcan Wólka Mlądzka. Pierwszy gwizdek o 14:00.

• Vulcan mimo zdobycia aż 60 goli w poprzednim sezonie, zajął dopiero 12. pozycję (tuż nad strefą barażową o utrzymanie). Więcej bramek zdobył tylko Amur Wilga(1. miejsce – awans; 90 goli), Burza Pilawa (2 – awans; 69 goli) i Wisła Dziecinów (4; 87 goli).
  • W poprzedniej kolejce zespół z Wólki Mlądzkiej wygrał 3:0 z OKS-em Otwock. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo w derbach Otwocka.

• Józefovia II w minionym sezonie zanotowała tylko 2 porażki na swoim boisku. Lepiej u siebie grali tylko mistrzowie – Amur Wilga (1 przegrana).
  • W pierwszej kolejce A klasy piłkarze Roberta Rokickiego zremisowali 3:3 z CKS-em Celestynów. Bramka Jakuba Kity decydująca o podziale punktów padła w ostatniej akcji meczu. Był to rewanż za ostatni ligowy mecz w 2017 roku, kiedy to zespół z Celestynowa doprowadził do remisu 2:2… również w ostatniej akcji meczu. Zwycięskiego gola zdobył ówczesny grający trener – Piotr Kardas.

• Poprzednie derby zostały nierozstrzygnięte bowiem rezerwy Józefovii Józefów zremisowały z Vulcanem 1:1. Gola dla "Dwójki" zdobył Marek Pietrzak, a dla gości trafił wychowanek "Józy" - Jarosław Krawczyk.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

B klasa, Sezon 2008/09
Józefovia II Józefów 0-1 Vulcan Wólka Mlądzka
Vulcan Wólka Mlądzka 2-3 Józefovia II Józefów
A klasa, Sezon 2011/12
Józefovia II Józefów 2-5 Vulcan Wólka Mlądzka
Vulcan Wólka Mlądzka 4-2 Józefovia II Józefów
A klasa, Sezon 2012/13
Józefovia II Józefów 1-3 Vulcan Wólka Mlądzka
Vulcan Wólka Mlądzka 3-0 Józefovia II Józefów
A klasa, Sezon 2017/18
Vulcan Wólka Mlądzka 3-0 Józefovia II Józefów