Ostatni domowy mecz w sezonie

W sobotę o 11:00 zostanie rozegrany ostatni mecz Józefovii przed własną publicznością. Z pewnością nie zabraknie emocji, bowiem "Józa" pragnie zakończyć sezon na podium, a Błękitni będą walczyć o utrzymanie. Zapraszamy!

• Zespół z Korytowa tylko raz wygrał w tym sezonie na terenie rywala. W 23. serii gier Błękitni wygrali w Warszawie z SEMP-em 1:0.
  • Błękitni stracili w tegorocznych rozgrywkach 87 bramek (53 na wyjazdach) – najwięcej w lidze. Daleko im jednak do zespołu Rysia Laski z sezonu 2014/15, który stracił aż 118 goli (rekord zachodniej grupy Ligi okręgowej w XXIw.).
  • Ekipa Błękitnych zajmuje 14 pozycję z 24 punktami na koncie. W ostatniej kolejce walczący o utrzymanie korytowski zespół pokonał 2:0 wicelidera rozgrywek - Grom Warszawa. Jak podaje serwis pilkanamazowszu.pl jeżeli w najbliższy weekend Piast Piastów wygra mecz z KS Konstancin, a Błękitni nie wygrają z Józefovią, wówczas zespół z Korytowa spadnie do A klasy.

• Józefowianie w poprzedni weekend ulegli 1:2 innej drużynie bijącej się o utrzymanie – Piastowi Piastów. MLKS zajmuje czwarte miejsce.
  • Marcin Makulec wywalczył w tym sezonie 7 rzutów karnych dla swojego zespołu! Pięć z nich Józefovia zamieniła na gola.
  • W poprzednim sezonie Józefovia po 28. kolejkach miała na swoim koncie 42 punkty. W bieżącym sezonie podopieczni Damiana Politańskiego uzyskali już 45 punktów.

• W rundzie jesiennej po bramkach Daniela Trzepałki, Marcina Makulca oraz dubletach Marka Rogowskiego i Karola Kopcia Józefovia wygrała w Korytowie 6:0.

Kibiców józefowskich rezerw po budzącym emocje spotkaniu derbowym czeka mecz przyjaźni z OKS-em Otwock! Spotkanie na stadionie przy Dolnej 19 rozpocznie się w sobotę o godzinie 13:00.

• Meczach z udziałem otwockiej drużyny pada średnio 3,5 bramki na mecz – najmniej w lidze. Dla porównania, w meczach z udziałem ekipy trenera Roberta Rokickiego pada 4,5 gola na mecz.
  • OKS Otwock zdobył 18 bramek w spotkaniach wyjazdowych. Najmniej goli na boiskach ligowych rywali zdobyli… rezerwiści „Józy” – 17.
  • Ostatni mecz seniorskiego zespołu OKS-u w Józefowie miał miejsce 15 czerwca 2011. Tego dnia rezerwy Józefovii pokonały drugi zespół Otwockiego KS-u 2:0.

• Józefovia II nie przegrała na własnym obiekcie od 8 ligowych spotkań. Nasze rezerwy wraz z Borem Regut, Wisłą Dziecinów, OKS-em Otwock, Amurem Wilga i Polonią II Warszawa nie przegrały żadnego wiosennego meczu u siebie.
  • „Dwójka” po 24. kolejkach A klasy z dorobkiem 30 pkt zajmuje ósmą pozycję. Piąty w tabeli Otwocki KS ma o siedem oczek więcej.

• Jesienne spotkanie między tymi drużynami zakończyło się bezbramkowym remisem.