Ostatni domowy mecz

W ten weekend, na stadionie przy ulicy Dolnej po raz ostatni w tym sezonie pierwsza i druga drużyna Józefovii zagrają przed własną publicznością. Piłkarze trenera Politańskiego w sobotę o 11:00 mierzyć się będą z Naprzodem Brwinów, natomiast w niedzielę o 13:00 ekipa rezerw prowadzona przez Łukasza Trzaskowskiego podejmie Wisłę Maciejowice.

W spotkaniu Józefovii z Naprzodem możemy spodziewać się wielu goli, bowiem w wyjazdowych meczach zespołu z Brwinowa padało średnio 3,93 bramki na spotkanie. Nasz najbliższy przeciwnik uzbierał w tym sezonie 47 punktów i zajmuje 5 miejsce w tabeli. Ostatnia kolejka zakończyła się zwycięstwem Naprzodu 2:0 z Żyrardowianką. Dzięki tej wygranie brwinowski klub ma pięciopunktową przewagę nad Józefovią i KS-em Teresin.

Passę 10 meczów bez porażki Józefovii w poprzedniej kolejce brutalnie przerwały rezerwy Pogoni Grodzisk Mazowiecki wygrywając 4:1. Klub znad Świdra ostatni raz stracił 4 bramki 11 czerwca 2016 w spotkaniu z Marcovią Marki (0:4). W spotkaniu z Pogonią II jedyną bramkę dla Józefowian strzelił Marcin Makulec, który z 6 golami na koncie jest najlepszym strzelcem zespołu.

W rundzie jesiennej mecz w Brwinowie skończył się porażką józefowian 0:2, a dwa gole dla gospodarzy zdobył Maciej Kurowicki.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

Liga okręgowa, Sezon 2016/17

Naprzód Brwinów 2:0 Józefovia Józefów

W niedzielę 14:00 na boisko wyjdą rezerwy Józefovii oraz Wisła Maciejowice, która w poprzedniej kolejce zapewniła sobie awans do ligi okręgowej.

Drużyna z Maciejowic ma obecnie siedem punktów przewagi nad trzecim PKS Radość. Wisła ma zapewniony udział w klasie okręgowej dzięki wygranej 4:2 ze Snajperem Sośninka. Klub z Maciejowic ostatni raz w „okręgówce” grał w sezonie 1993/94, jednakże wtedy to był piąty poziom rozgrywkowy, a nie szósty jak to ma miejsce teraz.

„Dwójka” w ostatnich 6 spotkaniach domowych strzelała przynajmniej jedną bramkę. Niestety często traciła o kilka bramek więcej i aktualnie Józefovia II zajmuje 11 pozycję w tabeli A-klasy. Rezerwy kończą sezon meczami z dwoma Wisłami, bowiem w ostatniej – 26 kolejce zagrają na wyjeździe z klubem z Dziecinowa.

Jesienny mecz w Maciejowicach piłkarze rezerw nie wspominają dobrze, ponieważ przegrali aż 0:7. Na listę strzelców wpisali się: trzykrotnie Damian Krupa, Marek Górski, Adrian Misiak oraz Damian Baran.

HISTORIA LIGOWYCH SPOTKAŃ W OSTATNICH 10 SEZONACH:

A klasa, Sezon 2010/11

Wisła Maciejowice 1-3 Józefovia II Józefów

Józefovia II Józefów 4-2 Wisła Maciejowice

A klasa, Sezon 2011/12

Józefovia II Józefów 0-1 Wisła Maciejowice

Wisła Maciejowice 0-5 Józefovia II Józefów

A klasa , Sezon 2012/13

Wisła Maciejowice 1-2 Józefovia II Józefów

Józefovia II Józefów 2-2 Wisła Maciejowice

A klasa, Sezon 2013/14

Wisła Maciejowice 4-1 Józefovia II Józefów